EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 88893 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
LEDJA
« on: March 23, 2007, 04:10:02 AM »
Zgibovi

Polozaj  pri izvodjenju vezbe: Ovo je  osnovna vezba za ledja.Uhvatite sipku nadhvatom nesto sire od sirine vasih ramena.Mozete kombinovati sirinu hvata dan bi pogodili razlicite delove ledja.Podignte vase telo sto vise mozete.Vratite se u prvobitan polozaj I ponovite vezbu.


Povlacenje na lat masini

Polozaj  pri izvodjenju vezbe:Sedite na lat masinu cvrsto oslonjeni stopalima o pod.Uhvatite  cvrsto sipku nadhvatom u najvecoj mogucoj sirini. Zatim.povlacite sipku sve do visine grudi. Mozete kombinovati sirinu hvata dan bi pogodili razlicite delove ledja.Vratite sipku u pocetni polozaj I ponovite vezbu.



Hiperekstenzija

Polozaj  pri izvodjenju vezbe: Lezite na rimsku klupu licem prema dole.Prekrstite tuke preko grudi I polako spustajte torzo trudeci se da nosem dodirnete pod.U trenutku kada je vas torzo u donjem polozaju I skoro normalan u odnosu na pod,polako se vracajte u pocetni polozaj I ponovite vezbu. Vodite racuna da,kada se vracate u pocetni polozaj NIKAKO ne izvijajte ledja ka gore.


Veslanje u pretklonu

Polozaj  pri izvodjenju vezbe: Za izvodjenje ove vezbe je potrebno dosta prostora.Nagnite se napred,savijajuce se u struku tako da vase grudi,gledajuci po vertikali,ispred vasih stopala Drzite kolena blago povijena,a neka vam stopala budu u sirini koja je nesto manja od sirine ramena.Uhvatite sipku nadhvatom u sirini ramena.U pocetnom polozaju ruke su potpuno ispruzene,pa je sipka u visini potkolenica. Zatim,podizite sipku do stomaka.Vratite teg u pocetni polozaj I ponovite vezbu.Obavezno drzite glavu I ramena uspravno tokom celog pokreta da bi ledja bila u stabilnom polozaju.


Jednorucno veslanje

Polozaj  pri izvodjenju vezbe:Postavite levo koleno I levu ruku na ravnu klupu s tim da je vasa desna noga cvrsto oslonjena na pod.Nagnite se napred tako da su vasa ledja prava I paralelna sa podom.Uzmite bucicu u desnu ruku tako da je dlan okrenut ka vama I polako podizite teg do visine rebara.Vratite teg u pocetni polozaj I ponovite vezbu.


Veslanje na donjem koturu

Polozaj  pri izvodjenju vezbe: Sedite na masinu za veslanje i uzmite sipku obema rukama.Zatim,polako vucite sipku do stomaka I polako je vratite u pocetni polozaj.Obavezno drzite ledja prava I normalna u odnosu na pod u toku celog pokreta.


Veslanje t-sipkom

Polozaj  pri izvodjenju vezbe: Uzmite t-sipku obema rukama,jednom ispod druge.
.Nagnite se napred,savijajuce se u struku tako da vase grudi,gledajuci po vertikali,ispred vasih stopala. Drzite kolena blago povijena,a neka vam stopala budu u sirini koja je nesto manja od sirine ramena. U pocetnom polozaju ruke su potpuno ispruzene,pa je sipka u visini potkolenica. Zatim,podizite sipku do stomaka.Vratite teg u pocetni polozaj I ponovite vezbu.Obavezno drzite glavu I ramena uspravno tokom celog pokreta da bi ledja bila u stabilnom polozaju.




Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline dantys

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #1 on: June 14, 2008, 11:36:09 AM »
Hi drustvo....ovde sam po prvi put ,i mogu da vas pohvalim u svemu....moj problem je to sto sam se naslusao kojekakvih gluposti sto se tice tice programa trenirana....molio bih vas da mi napisete ako je moguce celokupni nedeljni program za treing misicnih grupa.......hvala vam u napred.....thanks........

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #2 on: June 14, 2008, 01:23:26 PM »
Hi drustvo....ovde sam po prvi put ,i mogu da vas pohvalim u svemu....moj problem je to sto sam se naslusao kojekakvih gluposti sto se tice tice programa trenirana....molio bih vas da mi napisete ako je moguce celokupni nedeljni program za treing misicnih grupa.......hvala vam u napred.....thanks........

Imas na forumu dosta takvih napisanih programa,trazi malo.Slobodno koristi i pretragu  :yes:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline nix

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #3 on: June 14, 2008, 01:54:41 PM »
@Milan

Sta mislis koja vezba po tebi najbolje razara unutrasnji dio ledja

Offline gnenad

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 201
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #4 on: June 14, 2008, 04:11:04 PM »
Unutrasnji deo ledja, mislis trapez ili donji deo latisimusa?

Offline nix

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #5 on: June 14, 2008, 09:43:29 PM »
Mislim na trapez ali na onaj donji dio trapeza,onaj sto ide uz kicmu

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: LEDJA
« Reply #6 on: June 14, 2008, 11:06:19 PM »
Mislim na trapez ali na onaj donji dio trapeza,onaj sto ide uz kicmu
svaki uski hvat u vezbama za ledja.stim da kada ruke povlacis nazad,sto vise povlacis i ramena unazad.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nix

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #7 on: June 15, 2008, 10:04:58 AM »
Interesuje me to zato sto mi je gornji dio trapeza mnogo veci od donjeg, i to mi daje taj neki grbavi izgled iz profila......nisu mi ledja onako ravna kako bi volio da jesu

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #8 on: June 15, 2008, 11:46:44 AM »
@Milan

Sta mislis koja vezba po tebi najbolje razara unutrasnji dio ledja

tek sam sad video...po meni nema bolje vezbe od t sipke ali uzak hvat i da bude takav da su ti dlanovi okrenuti jedan ka drugom
i ja imam isti problem sa donjim delom trapeza..probaj da veslas njome,jako i skoncentrisano na samo taj deo ledja,laktovi strogo uz telo
ja kad radim ovako posle 1 serije sa nekom smesnom kilazom osetim taj deo
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline nix

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 159
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #9 on: June 15, 2008, 05:21:12 PM »
Hvala brate...probacu :)