EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: punter  (Read 3817 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline punter

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
punter
« on: May 14, 2015, 02:46:54 AM »
pozdrav svima, bacih se na posao oko fizicke spreme pa rekoh bolje da otvorim temu za neke nedoumice...

godina proizvodnje: 1985

tezina: 111

visina: 184

BMR: 2310

TDEE: 3581 izabrao sam umeren nivo aktivnosti

ovako, od 5. aprila sam za 5 nedelja skinuo 8-10 kg, nisam se merio pri startu ali imao sam izmedju 119 i 121 ali to nije vise ni bitno, prve 3 nedelje bez sporta samo visesatno hodanje uz sledecu ishranu:

za dorucak mix pahulja nekih 80 g ( ovsene, razane, sojine, jecmene i ako se ne varam kukuruzne) sa ela jogurtom

uzina grejp

rucak 250 g belog mesa sa krastavcem, rotkvicama, kelerabom, nekad malo sira

vecera malo belog mesa sa sirom ili solja ela jogurta ( vec vidim @lazica kako se smeje)

tecnost: voda nekih 2-3 l i pola litre kisele

sada sam krenuo sa svakodnevnim aktivnostima tipa ujutru pre dorucka sat vremena bicikla, uvece sklekovi(10x10) malo cucnjevi i jos neke vezbice i mlatim dzak, normalno vremenom ovaj trening ce biti sve jaci...

uzeo sam ove proteine
http://www.exyu-fitness.com/shop/100-whey-protein-gold-standard-2-27-kg.html

http://www.exyu-fitness.com/shop/elite-whey-protein-isolate-2.27-kg.html

uzmem ujutru uz dorucak i uvece posle treninga, da li sam pogresio?

sto se tice cilja, svakih 5 kila slavim ko rodjendan, sada ide teze ocigledno unosim premalo hrane odnosno kalorija i to moram da slozim kako treba, posto cu jul i avgust biti na putu te je trening iskljucen, potrudio bih se dobro da do kraja juna skinem sto vise sala, zato se raspitujem na vise strana ne bi li dosao do najboljeg resenja sta , kad i koliko jesti, da li bi sagorevaci masti pomogli ili jos uvek nema potrebe, itd itd

nikad nisam obracao paznju na kalorije pa kao laik moram da pitam nakon procitanih tema, da li kilo belog mesa vuce nekih 200 grama proteina i 1500 kalorija? zaokruzio sam cifre tako je lakse, imam jos dosta podpitanja ali ima vremena...

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: punter
« Reply #1 on: May 14, 2015, 03:12:52 AM »
Za sagorevac je mozda jos uvek rano.. Ja recimo uzimam kofein, 2 tablete pred trening, pomaze. U rucak bi trebalo da ubacis neki UH, pirinac, krompir.. A kalorije mozes da izracunas na osnovu tablice za energetske vrednosti namirnice.. Takodje mozes da ubacis i zdrave masti, tipa orahe, bademe, indijski orah itd itd.. Trebalo bi da unosis 2 grama proteina po jednom kilogramu tezine, znaci oko 220 grama po toj nekoj tvojoj kilazi.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: punter
« Reply #2 on: May 14, 2015, 02:18:47 PM »
kako je bilo pre ovoga sto se tice klope?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline punter

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: punter
« Reply #3 on: May 14, 2015, 05:26:32 PM »
ako mislis pre dijete sta znam kako to da opisem, to je bilo opste rasulo nije se znalo kad doruckujem kad veceram, sami ti obroci nisu bili toliko strasni (tunjevina ili sardina sa sirom, ajvarom i hlebom za neki dorucak, rucak recimo dve becke snicle sa krompirom i slicno sta majka spremi, a ume dobro da sprema) , problem su bili slatkisi( sramota da pisem sta mi se desavalo da pojedem), alkohol ( kada pijem onda stvarno pijem), sokovi, nocni obroci ( kad u pola noci iscepas gurmansku pljeskavicu od 300 grama pa preko palacinka ili za veceru sa drugarom omlatimo kilo rostilja uz dosta piva i slicno), nikakvo spavanje i nikakva fizicka aktivnost jer sam poslom vezan za sedenje, ma rasulo totalno, 120 kila sam imao i jedino sto sam fudbal igrao jednom nedeljno...

izbacio sam hleb, slatko, sokove, ne kupujem vise brzu hranu, svinjsko meso inace ne spremamo u kuci, posle mnogo godina spavam redovno, maksimalno cu da se trudim da alkohol pijem samo kad je neka proslava ( mada zajebano ko za baksuz svaki cas se nesto slavi :(

@ugar

hvala na odogovoru, plan je da ubacim UH par puta nedeljno za rucak, ribu za veceru ili dorucak kako kad i da za uzinu umesto voca ulete nekad te zdrave masti koje si nabrojao, recimo danas sam za uzinu pojeo 100g neslanog pecenog kikirikija i malo suvog grozdja...

bio danas do metroa, uzeo sam ella sir da i njega malo trosimo, samo moram da vidim sa cime da ga jedem jer samo njega ne mogu nikako za veceru...inace me zanima za misljenje dal je ok pirinac zaliti ella sirom i maslinovim uljem, meni to bude lepo za jesti ali ne znam dal je ok tako kombinovati...

u ponedeljak i utorak idem da uradim analizu krvi, ekg da vidimo i to sta ce reci...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: punter
« Reply #4 on: May 15, 2015, 10:34:18 AM »
ako je bilo tako, ovo je velika promena i trebalo bi da donese rezultate ako se pridrazavas i ako je sve ok sa zdravljem
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: punter
« Reply #5 on: May 15, 2015, 05:23:14 PM »
Sve je super samo malo vise komplexnih hidrata


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline punter

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: punter
« Reply #6 on: May 19, 2015, 05:40:26 PM »
bio danas do doktorke, EKG i ultra zvuk abdomena, sve ok, radio sam i analizu krvi, eritrociti 5.14 leukociti 4.6 , glukoza 4.5  holesterol 3.17 gvozdje 13.9 jedino sto je zacudilo je urea 7.5 ali kad sam joj rekao da uzimam dodatno proteine onda je rekla nije nista strasno...


vizuelno ja napredujem, ali kilaza stoji, sta znam, ceo jul sam sigurno van kuce mozda i avgust pa bih hteo sto vise da skinem jer cu biti uskracen za trening, a i sada nije lako voziti bajs i trenirati sa tolikom kilazom...


ubacio sam u ishranu tunjevinu, ella sir, pirinac i krompir na 2,3 dana ( jedan dan belo jedem sa svezim povrcem sledeci dan sa pirincem ili krompirom), raspitujem se po malo na sve strane ima dosta razlicith misljenja mada to su sad sve sitnice...postavicu par pitanja  pa ko ima vremena neka odgovori:


ja uzmem jednu mericu proteina uz dorucak i dve uvece posle treninga ( posle nekih sat jedem), da li je to dobro ili da ovu jutarnju prebacim na popodne ili pred spavanje?


da li da ubacim bananu nakon treninga?


popijem bar 2,3 litra vode, da li je pozeljno da to pojacam, meni to nije problem, ja sve kao da ne preteram?


da li za dorucak staviti akcenat na tunjevinu, belanca, ella sir ili nastaviti sa pahuljama sa jogurtom?

Offline Ugar

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
  • Gender: Male
Odg: punter
« Reply #7 on: May 19, 2015, 05:45:50 PM »
Za dorucak mozes da jedes belanca, a mozes da peglas i ovsene, kombinuj, da ti ne bude svaki dan isti :) Vode mozes da pijes i vise, ne mozes da preteras..

Offline punter

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: punter
« Reply #8 on: June 02, 2015, 09:15:34 PM »
promenio sam pre nedelju dana  vreme obroka i kombinacije i rezultati su brutalni, vec sam na nekih 107-108 kg a vizuelno me vec svi hvale ( struk sa pocetnih 122 na 109 recimo), definitivno mi odgovara izbegavanje UH preko dana, imam 3 obroka  uz svaku rokam sveze povrce, bananu cepnem posle treninga uvece , ne bih promenio nacin da nisam video rezultate kod drugara koji je imao slican problem, ono sto je najbitnije osecam se fenomenalno, sinoc na fudbalu me napali da sam dopingovan :) javljam se za nedelju dana sa novim rezultatima...