EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: KARATE  (Read 230879 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: KARATE
« Reply #30 on: July 17, 2007, 10:33:49 PM »
Sta mislite,da li je kasno sa 27godina poceti sa vezbanjem karatea.Ne mislim da sada postanem najbolji karateka u zemlji,nego da treniram cisto rekreativno, da postanem razgibaniji a i da naucim neku katu i poneki udarac?

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #31 on: July 17, 2007, 10:47:35 PM »
Nikad nije kasno da se pocne sa treniranjem bilo cega . Gledao sam emisiju o baki koja je pocela da trenira taekwondo u 89-oj godini i polozila za crni pojas u 93-oj . Jedan profesor tokijskog univerziterta ( ne mogu sad da se setim imena ) je poceo da radi aikido u 60-oj i radio ga narednih 36 godina . Kao sto vidis nikad nije kasno
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: KARATE
« Reply #32 on: July 17, 2007, 11:11:44 PM »
Hvala puno na podrsci.Samo da znas odusevio me je tvoj pozitivni stav prema svemu.Ti si pravi optimista.Moram jos jednom da ti kazem da si stvarno car. ;)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #33 on: July 17, 2007, 11:18:12 PM »
Hvala  :blush:
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline :: DonstalenS ::

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #34 on: July 19, 2007, 11:57:04 PM »

Moja lepsa polovina je trostruki prvak EX YU  :boxed: trenutno trenira robotiku i informatiku a ostale su "samo" medalje na zidu i lepe uspomene.

Nadam se da ce biti vremena da se ponovo pozabavi svojim omiljenim sportom.  :yes:

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: KARATE
« Reply #35 on: July 20, 2007, 01:23:01 AM »
Skoro sam citao o novoj vrsti karatea koja je sve rasprosranjenija kod nas a zove se ashikara karate ili nesto slicno.Da li je neko cuo za to?

Offline kiya

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: KARATE
« Reply #36 on: August 07, 2007, 03:19:51 PM »
Da li mozda neko zna nesto o hean katama?  :)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #37 on: August 07, 2007, 03:41:21 PM »
Mislis heian
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline kiya

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: KARATE
« Reply #38 on: August 07, 2007, 04:25:29 PM »
Da zurila sam i pogresila u kucanju.  :innocent:    Znas li nesto o njima i o pet elemenata koje one oznacavaju??? :)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #39 on: August 07, 2007, 06:51:18 PM »
Heian kate se u originalu zovu pinan , kreirane su od strane jednog poznatog majstora Suri te skole ali sad ne mogu da se setim imena , pred kraj xix veka . Predstavljaju ucenicke kate u gotovo svim stilovima koji vode poreklo od Suri te i Tomari te stila ( ovi su se stilovi stopili u jedan). Neko dublje , ezotericno ili bilo kakvo drugo znacenje mi nije poznato
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .