EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoć za početnicu :)  (Read 1317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ln_10

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Pomoć za početnicu :)
« on: March 22, 2013, 12:27:48 AM »
Pozdrav svima, nova sam na forumu i imam nekoliko pitanja. Imam 21 godinu, 163 cm, 51 kg. Ukratko, htjela bih da smanjim masne naslage oko struka, ustvari najveći problem mi je onaj donji stomačić koji nikako da skinem i povećam guzu ako je moguće(znam da je i jedno i drugo poprilično zahtjevno). Mislim da je kod mene najveći problem u ishrani, meso ne volim pa ga baš rijetko jedem a i imala sam 2-3 obroka dnevno pa mi je bitno da ovaj novi plan ishrane bude dobar. Što se treninga tiče do sada sam radila uglavnom kardio(trčanje, plivanje, ali ni to nije bilo baš redovno) i neke vježbe koje mogu kući raditi, znači bez vježbanja na spravama. Sada planiram krenuti u teretanu i interesuje me da li mi je plan ishrane(koji ću naknadno napisati) uredu. Mislila sam trenirati 3 dana pa pauza 1 dan i tako redom(ne znam koliko je to pametno). Što se kilaže tiče meni je svejedno da li će vaga pokazivati nekoliko kg dole ili gore samo da to sve lijepo izgleda. :) Također ako neko ima prijedlog za plan treninga dobro bi mi došao jer ne znam da li da prvo skidam masne naslage sa stomaka ili da radim na "masi" :D Što se ishrane tiče planiram jesti na slijedeći način:

08:00 trening(najviše mi odgovara ujutru)
whey poslije treninga

Doručak(10:00): 1. ovsene+jogurt; 2. 2 jaja+sir; 3. tunjevina+malo integralnog hljeba; 4. 2 jaja+integralni hljeb

Međuobrok(13:00): jogurt ili nešto od voća

Ručak(15:00): riba ili piletina+riža/krompir/tjestenina+povrće

Međobrok(18:00): jogurt ili bademi

Večera(20:00): 1. tunjevina+malo hljeba; 2. piletina+povrće; 3. Meggle light sir

Što se tiče toga koliko ću grama unositi to još nisam sve fino izračunala, znam da bih trebala unijeti oko 2075 kcal ako budem trenirala 3-5 puta sedmično a planiram, od toga 80-100 gr(cca 320-400 kcal) proteina a ostatak kalorija rasporediti na UH i masti. To mi i nije neki problem samo mi je bitno da znam jesu li namirnice koje sam navela ok. Eto, to bi bilo to, nadam se da nisam preopširno napisala. Hvala unaprijed. :)
« Last Edit: March 22, 2013, 01:28:25 AM by ln_10 »

Offline ln_10

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Pomoć za početnicu :)
« Reply #1 on: March 30, 2013, 12:31:11 AM »
Ne znam zašto niko nije odgovorio baš ništa, nije valjda da sam pitala veće gluposti od drugih(u što čisto sumnjam). U svakom slučaju vama hvala, a odgovore na postavljena pitanja ću potražiti negdje drugdje. Pozdrav! :)