EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vaznost broja obroka  (Read 26585 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #10 on: October 03, 2009, 09:14:54 PM »
pa nema problema  :dunno:
a sto podrzavas sto veci broj obroka? koji je razlog

pa lakshe pada ljudima .. nisu gladni .. psiha ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #11 on: October 03, 2009, 09:21:05 PM »
ja sam samo rekao da broj obroka nema veze sa metabolizmom .. ne razumem u chemu je problem .. pa ja sam prvi rekao da ja lichno podrzavam shto veci broj obroka dnevno
ima veze sa brzinom metabolizma, hormonima, varenjem, probavom, telo je mnogo pametno i ako ga izgladnjujes on sve sto udje u telo skladisti u masti, da bi ostali oni organi bez kojih ne mozemo da funkcionisemo
prostije receno
sta je bolje, na vatru staviti malu kolicinu drva  ili natrpati ogormnu kolicinu kolicinu
ja bi voleo da tebe uzmem za  opit i da imas 3 obilna obroka dnevno i da mi nekako dokazes da ces time uspeti da ostanes slim, i sta vise smrsas
pusti to
ako vec podrzavas nesto, podrzavaj, nemoj da filozofiras..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #12 on: October 03, 2009, 09:21:29 PM »
lokk1 ne moze biti isto dal uneses 2000kcal u jednom obroku ili u vise manjih u toku dana. kao sto kcal deficit od 2000kcal nece nista brze skidati salo nego umereniji deficit, kao sto kad si bolestan neces sasuti citavu dozu lekova u sebe nego ces se leciti nedelju, dve tri ... ne moze biti isto i odrazava se na metabolizam.


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #13 on: October 03, 2009, 09:24:14 PM »
ima veze sa brzinom metabolizma, hormonima, varenjem, probavom, telo je mnogo pametno i ako ga izgladnjujes on sve sto udje u telo skladisti u masti, da bi ostali oni organi bez kojih ne mozemo da funkcionisemo
prostije receno
sta je bolje, na vatru staviti malu kolicinu drva  ili natrpati ogormnu kolicinu kolicinu
ja bi voleo da tebe uzmem za  opit i da imas 3 obilna obroka dnevno i da mi nekako dokazes da ces time uspeti da ostanes slim, i sta vise smrsas
pusti to
ako vec podrzavas nesto, podrzavaj, nemoj da filozofiras..

to shto si ti napisao vazi za kcal deficit ne za broj obroka .. kakvo izgladnjivanje ako recimo imash 2 obroka od 2000kcal .. gde je tu izgladnjivanje .. imash 4000kcal tu ..

ta analogija za drva pada u vodu.. nismo mi peci nego drugachije to radi mnogo komplexnije ...  imash istrazivanje kalorimetar pokazuje da nema razlike ...  
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #14 on: October 03, 2009, 09:25:36 PM »
lokk1 ne moze biti isto dal uneses 2000kcal u jednom obroku ili u vise manjih u toku dana. kao sto kcal deficit od 2000kcal nece nista brze skidati salo nego umereniji deficit, kao sto kad si bolestan neces sasuti citavu dozu lekova u sebe nego ces se leciti nedelju, dve tri ... ne moze biti isto i odrazava se na metabolizam.

NE PRICHAM O DEFICITU .. drzite se teme .. da lekovi su odlichna analogija .. bash tako nash organizam radi  :lol:

ovo istrazivanje shto sam postavio je jednostavno klasika .. pogledaj informacija iz 97 .. a prochitao sam ih i imam josh desetine odlichnih istrazivanja koji su objavljivana u priznatim chasopisima .. ja svoje zakljuchke zasnivam na njima ...

na chemu zasnivash ti svoje ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #15 on: October 03, 2009, 09:30:52 PM »
to shto si ti napisao vazi za kcal deficit ne za broj obroka .. kakvo izgladnjivanje ako recimo imash 2 obroka od 2000kcal .. gde je tu izgladnjivanje .. imash 4000kcal tu ..

ta analogija za drva pada u vodu.. nismo mi peci nego drugachije to radi mnogo komplexnije ...  imash istrazivanje kalorimetar pokazuje da nema razlike ...  
koji organizam, moze da svari 1000 kalorija u obroku..ako nemas redovne obroke , telo to shvata kao izgladnjivanje posto ne dobija konstantan priliv hrane ,na 2-3 sata
jedi 2 puta i reci mi sta si smrsao a sta je ostalo  ;)
vatra je primer bas kao i telo, vise i lepse greje kada se malo ubacuje, bas kao i kod nas, a kada se pretrpas hranom ...ma vec znas, nego ti dosadno  :)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #16 on: October 03, 2009, 09:36:46 PM »
na logici
ja ne znam jel vrhunski sportisti jedu jednom dnevno?! ujutru se nazderes recimo i sve se iskoristi, nista ne skladisti? nemoj kenjati zivota ti
niko nije rekao da ce mu 5 ili vise obroka napraviti cudo ali na taj nacin ce nauciti i da se ne prezderava, drzace secer pod kontrolom kolko tolko pa nece imati one krize od skokova i padova .. sad i reci da je i to glupost i da apsolutno nema veze dal si uzeo 200gr UH ili 50 ... aj jos malo filozofije
i ne znam ni sto si pocinjao ovu raspravu ako si i sam za sto veci broj obroka


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #17 on: October 03, 2009, 09:36:59 PM »
znam na shta ciljash a jel to tako radi u praksi mislim LOL TEF  ... vecina istrazivanja kalorimetrom su pokazala da to nije tako tj da nema nikakve razlike ..sa drugim delom se slazem .. lakshe psihichki pada i nemam problema sa generalno sa visokim brojem obroka tj podrzavam tu ideju ali malo pochelo da mi smeta to NEMOJ ZBOG METABOLIZMA .. ima to svoje prednosti ali metabolizam nije faktor tu .. btw imash u poslednje vreme ove intermitent fasting dijete koje odlichno rade takodje ... po meni su teshke za drzati ali generalno na papiru rade i to odlichno ..

ovo je relativno poznato i sasvim ok uradjeno istrazivanje ...
Bellisle F et. al. Meal frequency and energy balance. Br J Nutr. (1997) 77 (Suppl 1):S57-70.
ajde manje vise sto su reference is 60 ih pa do 97 nego koliko sam bacio pogled, sve je bolje od 3 obroka :)
7 najbolje

koga zanima neka cita

http://rapidshare.com/files/288285112/S0007114597000093a.pdf
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #18 on: October 03, 2009, 10:10:47 PM »
na logici
ja ne znam jel vrhunski sportisti jedu jednom dnevno?! ujutru se nazderes recimo i sve se iskoristi, nista ne skladisti? nemoj kenjati zivota ti
niko nije rekao da ce mu 5 ili vise obroka napraviti cudo ali na taj nacin ce nauciti i da se ne prezderava, drzace secer pod kontrolom kolko tolko pa nece imati one krize od skokova i padova .. sad i reci da je i to glupost i da apsolutno nema veze dal si uzeo 200gr UH ili 50 ... aj jos malo filozofije
i ne znam ni sto si pocinjao ovu raspravu ako si i sam za sto veci broj obroka

ovo vec zavisi od milion drugih faktora ...  nije to tako jednostavno chak ni GL nije dovoljno dobar pokazatelj skokova ..
teshko da je neshto filozofija ako zasnivash mishljenje na nauchim istrazivanjima .. profesionalni sportisti ne jedu jednom dnevno zato shto je to jako teshko.. psiha .. (i kako smo doshli do ovog ? kada sam ja rekao da treba jesti jednom dnevno ??? )  mada sa druge strane imash gomilu sportista koji isposhtuju ramazan(ne jedu CEO DAN ) i odrzavaju nivo kondicije i spremnosti - ne vidim ni porast bf% ...


lazicu gde si ti video da je 7 najbolje kada praktichno nema razlike nigde osim na onoj studiji sa ljudima starosti 60-64 godine ..    btw zakljuchak te studije

We conclude that there is robust evidence from several independent laboratories to refute
the hypothesis that feeding frequency is a significant determinant of energetic efficiency in
human subjects when assessed over 24 h or longer. Consequently, feeding frequency has no
significant impact on the rate of weight loss during energy restriction. We further conclude
that the epidemiological studies which have suggested that nibbling is associated with
leanness are extremely vulnerable to methodological errors which may generate spurious
relationships due to dietary under-reporting and post hoc alterations in eating patterns in
response to weight gain


NE ULAZIM u raspravu shta je generalno bolje i zdravije NEGO SAMO KAZEM DA NE UTICHE NA METABOLIZAM ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #19 on: October 03, 2009, 10:20:03 PM »
osim onoga npr



svaki je bolji od tvojih 1 ili 2
i da ,vise obroka, utice na ubrzanje metabolizma  :)


bwt, smesno je praviti studiju na 7 dana  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap