EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ishrana za borce  (Read 6269 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dejano-MMA

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
ishrana za borce
« on: October 15, 2007, 12:10:27 PM »
Zdravo svima,
pre svega sve cestitke ekipi foruma na organizaciji, forum je odlican...

 Moj problem je sledeci.

 Imam 26 godina, 179.5cm, 93kg,
 Treniram borilacke vestine od 2. osnovne(karate), zatim sam u srednjoj skoli presao na kick box dok nisam povredio rame i tada sam napravio pauzu od godinu dana i dodao 25 kilograma (naravno masti). Valjda se to desava kad od jednom prestanes da treniras a nastavis istom ishranom. Zatim 2 godine teretana rekreativno dok nisam oporavio rame (koliko je to moguce uopste da se oporavi). i onda sam presao na ultimat fight koji i dalje treniram.

 Ono sto mene interesuje kako bih mogao da napravim sto bolji progam za ishranu je kada treba jesti proteine, UH, sta mogu dodati od suplemenata (potrebni su mi samo snaga i izdrzljivost, ne zelim da izgledam kao ronnie   :) ) Za sada pijem samo L-glutamin
 Desava mi se da pre treninga pojedem nesto ne kvalitetno i da ne mogu da odradim ceo trening (3 puta nedeljno mi trening traje 2 sata ).
 Naravno zeleo bih da skinem visak masnih naslaga, ali da mi ne padne misicna masa.
 Bilo bi lepo jos i kada bi ste mi rekli sta obavezno da izbacim iz ishrane (slatkise i alkohol vec duze vreme ne konzumiram), i sta su neke od glavnih namernica za sportiste koje bih trebalo ubaciti ili cesce koristiti.

Trenutno nemam program ishrane osim sto pazim da jedem 2-3 sata pre treninga uglavnom neko meso, i sto se trudim da ne jedem pre spavanja  :innocent:

Jos da napomenem da nemam pravila o vremenu treninga, vecinom je uvece od 8-10 ali imam cesto i prepodne, takodje imam i duple treninge (prepodne + popodne).
Treninge u klubu kombinujem sa teretanom, trcanjem (uglavnom sprintevi razlicite vrste), i plivanjem..
Unapred hvala !
Igitur qui desiderat pacem, praeparet bellum.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ishrana za borce
« Reply #1 on: October 15, 2007, 12:37:12 PM »
Pozdrav i dobrodosao..
mi mozemo da ti pomognemo samo sa nekim smernicama..ostalo je na tebi da istrazujes...

Quote
Valjda se to desava kad od jednom prestanes da treniras a nastavis istom ishranom
naravno, ako nastavis da unosis calorija vise nego sto trosis mora da se gojis..

Quote
i onda sam presao na ultimat fight koji i dalje treniram.
nesto ozbiljnije ili samo da mozes da koristis kada zatreba

Quote
ne zelim da izgledam kao ronnie

mnogi zele, ali za zgradu treba mnogo cigala i gvozdja..tako i za tako veliko telo treba mnogo para i napora uloziti

Quote
Ono sto mene interesuje kako bih mogao da napravim sto bolji progam za ishranu je kada treba jesti proteine, UH, sta mogu dodati od suplemenata
to nije nikakav problem mi mozemo da ti kazemo kako sta utice i kako mislimo da treba..ostalo je na tebi..ishrana je velika nauka, mi samo ucimo od onih sto imaju uslova i para da sve to ispituju pa samo usvajamo to sto nam oni prezentuju

Quote
Desava mi se da pre treninga pojedem nesto ne kvalitetno i da ne mogu da odradim ceo trening (3 puta nedeljno mi trening traje 2 sata )
razlog tome je glimenski index neke namirnice, u zavisnosti od visine gi neke namrinice imas promene tome kako se osecas...tebi treba jednaka kolicina energije koju ces trositi ceo trening..

Quote
Naravno zeleo bih da skinem visak masnih naslaga, ali da mi ne padne misicna masa.
o sistemu kako to izvesti imamo par tema na forumu neke od njih su u mom potpisu pa se baci na citanje  :)

Quote
Bilo bi lepo jos i kada bi ste mi rekli sta obavezno da izbacim iz ishrane (slatkise i alkohol vec duze vreme ne konzumiram),
ako se takmicis i imas ogranicenje u tezini sto se kategorije tice onda moras neke stvari da izbacis..ako nisi onda mozes i to povremeno da jedes..

Quote
i sta su neke od glavnih namernica za sportiste koje bih trebalo ubaciti ili cesce koristiti.
ovo imas u tim temama koje ces kasnije da citas

Quote
Trenutno nemam program ishrane osim sto pazim da jedem 2-3 sata pre treninga uglavnom neko meso, i sto se trudim da ne jedem pre spavanja
ravnomerno rasporedjeni obroci su uspeh za svaki sport

 procitaj te teme , pa cemo dalje..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap