EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: vaznost broja obroka  (Read 26582 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #20 on: October 03, 2009, 10:20:56 PM »
niko nije rekao je significant

profesionalni sportisti ne jedu jednom dnevno zato shto je to jako teshko.. psiha ..
a zasto je tesko jesti jednom dnevno? uglavnom je spremanje velikog broja obroka problem vecini, smara da svaka dva sata zvaces nesto zar ne. u stvari bi najjednostavnije bilo jesti jednom dnevno ako je potpuno svejedno koju kolicinu hrane uneses u tom obroku (ne bi trebao ni gladan da budes posto to sto jedes to ti je za naredna 24h), pretpostavljam da je irelevantno i kada imas taj jedan obrok

mada sa druge strane imash gomilu sportista koji isposhtuju ramazan(ne jedu CEO DAN ) i odrzavaju nivo kondicije i spremnosti - ne vidim ni porast bf% ...

koji porast bf% kad ne jedu?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #21 on: October 03, 2009, 10:31:26 PM »
niko nije rekao je significant
a zasto je tesko jesti jednom dnevno? uglavnom je spremanje velikog broja obroka problem vecini, smara da svaka dva sata zvaces nesto zar ne. u stvari bi najjednostavnije bilo jesti jednom dnevno ako je potpuno svejedno koju kolicinu hrane uneses u tom obroku (ne bi trebao ni gladan da budes posto to sto jedes to ti je za naredna 24h), pretpostavljam da je irelevantno i kada imas taj jedan obrok

koji porast bf% kad ne jedu?

daj und jbt pishesh stvari za koje sama znash da su glupost .. ne odredjuje tebi kcal unos to da li cesh biti gladan  :lol: hormoni tu igraju bitnu ulogu ..

to su 2 ekstrema o kojima ti pishesh a ja sam za sredinu ... uz dobru organizaciju nekad i nije teshko imati 5-6 obroka - kuvash obroke chim ustanesh ... nosish sa sobom itd ..

ali glad je druga stvar , i ozbiljan problem .. retko ko ima tu mentalnu snagu da izdrzi da je gladan svaki dan na par sati ... nego udje u pekaru i tu onda imamo problem .. zato nisam fan tih nisko frekventnih dijeta u smislu broja obroka ... 

a shta fali imati 3-4 obroka dnevno ???

btw ko kaze da oni ne jedu ??? ffs ne jedu preko dana ...a uveche jedu normalno chak verovatno i nadoknade sve poshto se bave zahtevnim poslom ...

a porast bf-a pa zar nece biti usporen metabolizam zbog malog broja obroka ?  :blush: :innocent:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #22 on: October 03, 2009, 10:34:25 PM »
Quote
a shta fali imati 3-4 obroka dnevno ???
to nije jedan ili dva koje si ti naveo
3-5 su optimalni  ;)
to zna i malo dete
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline milanceolympia

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 684
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #23 on: October 03, 2009, 10:41:25 PM »
ja nema sanse da zivim na 2-3 dnevno...osecam ogroman pad secera i veliku glad... :innocent:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #24 on: October 03, 2009, 10:49:10 PM »
to nije jedan ili dva koje si ti naveo
3-5 su optimalni  ;)
to zna i malo dete

nisam ja nigde napisao 1 dnevno .. uzeo sam inter fasting kao primer NEUSPORVANJA METABOLIZMA ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #25 on: October 03, 2009, 10:49:42 PM »
daj und jbt pishesh stvari za koje sama znash da su glupost .. ne odredjuje tebi kcal unos to da li cesh biti gladan  :lol: hormoni tu igraju bitnu ulogu ..

pa da nase telo funkcionise na jednom obroku onda bi i hormoni tako radili

to su 2 ekstrema o kojima ti pishesh a ja sam za sredinu ... uz dobru organizaciju nekad i nije teshko imati 5-6 obroka - kuvash obroke chim ustanesh ... nosish sa sobom itd ..

5+ obroka je extrem? ja nisam rekla da ce 5+ obroka imati neki veliki uticaj na mrsavljenje, ali mislim da pomaze u tom periodu prilagodjavanja, samo sto nemam neke studije da ti bacim ovde  :dunno:

a shta fali imati 3-4 obroka dnevno ???

nista ne fali ali mislim da ce lakse kontrolisati ono prezderavanje sa vecim brojem obroka (5+). vecina onih koji imaju problema sa kg imaju problema i sa prezderavanjem

a porast bf-a pa zar nece biti usporen metabolizam zbog malog broja obroka ?  :blush: :innocent:
pa bice, vidis kako znas  :yes: samo ne znam sta ima da skladisti ako ne jedes


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #26 on: October 03, 2009, 10:53:06 PM »
nisam ja nigde napisao 1 dnevno .. uzeo sam inter fasting kao primer NEUSPORVANJA METABOLIZMA ...
nebitno..drzi se ovih jednostavnijih stvari
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #27 on: October 03, 2009, 10:55:17 PM »


pa da nase telo funkcionise na jednom obroku onda bi i hormoni tako radili

5+ obroka je extrem? ja nisam rekla da ce 5+ obroka imati neki veliki uticaj na mrsavljenje, ali mislim da pomaze u tom periodu prilagodjavanja, samo sto nemam neke studije da ti bacim ovde  :dunno:

nista ne fali ali mislim da ce lakse kontrolisati ono prezderavanje sa vecim brojem obroka (5+). vecina onih koji imaju problema sa kg imaju problema i sa prezderavanjem
pa bice, vidis kako znas  :yes: samo ne znam sta ima da skladisti ako ne jedes

a kojim to hormonima smeta 3-5 obroka dnevno i koji pozitivno odgovaraju na broj veci od toga ... ??

hmmm .. to je sve moze a nemora ..da je 5 obroka dnevno bolja opcija slazemo se zbog milion stvari ALI NE METABOLIZMA .. a studije nemash jer ne postoje  :lol:

a i ovo sa prezderavanjem moze biti i ne mora .. ja opet kazem 5 obroka je bolje upravo zbog nekih zdravih navika itd ali ja pricham o fiksnom broju kalorija podeljenom na odredjeni broj obroka .. razlike NEMA ..


napisao sam da jedu preko noci ... a kako ti sama kazesh najverovatnije se prezderavaju tako da shto ne bi ochekivali porast bf ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #28 on: October 03, 2009, 10:58:30 PM »
nebitno..drzi se ovih jednostavnijih stvari

ne razumem .. u izboru dijeta ili ? kako jednostavnijih ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: vaznost broja obroka
« Reply #29 on: October 03, 2009, 11:03:07 PM »
osim onoga npr



svaki je bolji od tvojih 1 ili 2
i da ,vise obroka, utice na ubrzanje metabolizma  :)


bwt, smesno je praviti studiju na 7 dana  ;)


nisam video ovaj post sry .. nije namerno zanemaren ..  :blush:

pa kao shto vidish ova kriva je uzasna ne znam kako ti mozesh izvuci zakljuchak iz te studije .. + nema dovoljno informacija zanima me jako protokol ...

a to da je generalno prekratko slazem se ...

it is noteworthy that the two shortest studies in Table 3,
by Tai et al. (1991) and LeBlanc et al. (1993), have yielded almost exactly opposite
findings despite their rather similar investigative protocols.

jedan od tuznih primera  :lol: :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!