EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pocetnik  (Read 1589 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BogdanB13

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Pocetnik
« on: March 14, 2016, 01:35:03 PM »
Poz svima,novi sam ovde..Imam 23 god,visok sam 189,imam 80 kg sada..Moje prosecna kilaza se okretala citav zivot od 74 do 77.Verovatno jer sam citav zivot trenirao kosarku.Sa 18 sam prestao,ali bih i posle toga sve do ove zime uvek igrao neki sport,nebitno tenis,fudbal i to 2 puta nedeljno bar.Uvijek sam imao plocice,od ljetos,zbog nezdrave hrane i nekretanja zimus,jer se nisam bavio sportom sam dobio stomacic.Ravan je,ali polako pocinjem da ga dobijam cini mi se i ne lici na moj.Posto cu letos kao i proslo bili u Budvi 3 meseca zanima me sta mi preporucujete da jedem u tom periodu?Ne znamo ja i drustvo sami sve da spremimo,restoran svaki dan je ogroman trosak i onda uglavnom ide brza hrana..Zbog toga sto se nisam bavio sportom skorije sam se udebljao,imam 80 kila trenutno.Mogu li se raditi trbuskni skoro svaki dan i da li oni izdrzaji stvarno toliko pomazu oko plocica,stomaka?
Poceo sam u teretani prije mesec,uzeo sam pre par dana optimum whey protein gold standard 2270g.Prvi put pijem suplemente,u pocetku sam imao cak nagon za povracanjem verovatno zbog toga sto od mlijecnih proizovda ne jedem nista,samo mlijeko pijem..probao sam jednom davno surutku i mislio sam da cu umreti,cak ni jogurt nmg..Srecom sada je ok,cak mi se i svidja ukus.Za sada ga pijem posle treninga i pred spavanje.Odvojio sam novca za jos jednu kanticu..Sada me zanima da li je preporucljivo piti protein i kada temperature bas porastu,maj,jun..ili tada treba zavrsiti sa tim..da li mogu dodati jos jednu dozu dnevno pre treninga ili ujutru?Kada ne treniram pijem ga jednom u toku dana.Ne ocekujem da se popravim za cas,ali da li ce biti rezultata npr za 2,3 meseca uz njega,sta da ocekujem?..Zanima me takodje kada prestanem da ga pijem da li cu morati pojacati dodatno hranu jer mi se organizam navikao na veci broj unosa proteina u toku dana i da li cu malo splasnuti?Znam da su vam pitanja glupa,ali ja kao laik pitam vas koji znate,koji ste pprofi.Niko odmah sve nije znao.
Meni je stalo najvise do definicije,ne volim masu.Koliko vidim lepse sam izgledao pre 2 god kada sam isao 3 meseca pre leta na trim stazui nego sada u teratani,imam osecaj da ne ide u pravom smeru,vec ka masi.Da li da smanjim kilaze,radim vise ponavljanja?Inace bas imam dobre predispozicije,siroka ramena,samo su mi noge tanke,osim listova..Prava kosarkaska gradja..Jel greska ako forsiram mnogo vise triceps od bicepsa?Mnogo vise volim triceps i ne zelim da napucam ruku,a ostatak tijela nista.Zelim sve skladno.
Postavio sam previse pitanja,odgovorite bar na neka ako mozete.Znacilo bi mi puno,dosta sam citao i msm da odlicno treniram.Pravim pauzu nedeljom i utorkom ili srijedom.Pitacete me sta jedem znam--Hranim se dobro,dosta jedem kuvane hrane,mesa takodje,voca solodno,povrca..Ali iskreno treniras vise zobg sebe,posebno posle ucenja ili nekih dr stvari mi odlicno padne.Nisam toliko opterecen i jedem sve..Poceo sam da jedem sardine,kupujem semenke od bundeve i suncokreta,orahe,bademe.Bio sam kokakolicar,sad popijem jednom u 10 dana koka kolu i pojedm burek ili palacinke jednom u 10 dana.

Samo za kraj da kazem ovim protivnicima supleme da ja kao nekad bas veliki talenat,reprezentativac znam mnogo poznatih kosarkasa.Igraci zvezde i drugih klubova u toku priprema koriste kreatin,ali svi,milion dobrih kosakrasa,sportista i td..Treba razlikovati hemiju od proteina.Ja sam nekad bio sam protiv svega toga,ali tad sam bio neupucen.Ljuti trebaju prvo da se edujuku oko toga pa donose zakljucak.Samo sto se mene tice mogu da pijem whey i nikad nista drugo.Hvala unaprijed..

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pocetnik
« Reply #1 on: March 14, 2016, 06:57:34 PM »
Quote
Sada me zanima da li je preporucljivo piti protein i kada temperature bas porastu,maj,jun..ili tada treba zavrsiti sa tim..
moze

Quote
da li mogu dodati jos jednu dozu dnevno pre treninga ili ujutru?
ako imas para dodaj
Quote
Kada ne treniram pijem ga jednom u toku dana.Ne ocekujem da se popravim za cas,ali da li ce biti rezultata npr za 2,3 meseca uz njega,sta da ocekujem?.
ocekuj isto sto i kada jedes meso ili jaja
Quote
.Zanima me takodje kada prestanem da ga pijem da li cu morati pojacati dodatno hranu jer mi se organizam navikao na veci broj unosa proteina u toku dana i da li cu malo splasnuti?
ako prestanes da sipas gorivo u auto da li ce nastaviti da ide ili staje, moras da nadomestis iz hrane

Quote
.Da li da smanjim kilaze,radim vise ponavljanja?
masa i definica nema veze sa treningom ili ima veoma malo
.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap