EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Diskusija o vegeterijanstvu  (Read 18982 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #30 on: September 09, 2007, 07:30:49 PM »
Sve sto si naveo "voce,povrce,zitarice,mahunarke i sl"-je u ishrani koju ja praktikujem i svi ovde u velikim kolicinama....Mleko-kako rece Svarceneger:"mleko je za decu"-vecina ljudi koji drze do svoje ishrane a hoce da naprave nesto od svog tela-traze mnogo bolje izvore proteina,kalcijuma itd od mleka...Pitaj Lazica i sve ovde sta se misli o melku u BB i fitnesu-mleko u manjim  kolicinama,ok-ali nista vise od toga...Ja mleko ne pijem vec 3-4 god...Znaci uopste nije stvar u tome sta vegetarijanci jedu vec je glavna stavr u onome sta oni ne jedu-a to sto "vi" ne jedete su nezamenljivi izvori proteina,aminokiselina,minerala,(korisne)masti itd-i to ti ni jedan vegetarijanski jelovnik ne moze nadoknaditi.....A to za vitamin b12,prvi put cujem-ja vitamin b unosim kao komplex,i uopste necu da razmisljam da li ga ima u hrani ili ne-jer se zna da se vitamini ne stvaraju u organizmu vec se unose spolja.....
I drugar,nema ljutnje-ja se ovde ne ljutim ni na koga...A sto se tice tog jelovnika,ti si prvi nastupio onako negativno i rekao nesto"e nek mi se ne javljaju oni sa drugacijim misljenjima,i nek mi ne kvare temu"- ...Ali koliko se secam tamo je postavljen neki jelovnik,tj neki link na kome se nalaze neki jelovnici-i svi smo se slozili da nastavis po tome-ne vidim u cemu je problem...Ako sam te necim uvredio,ja se izvinjavam...
filmovi.infopult.net

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #31 on: September 09, 2007, 08:34:04 PM »
Sve ok, ali nisam nastupio sa stavom "e nek mi se ne javljaju oni sa drugacijim misljenjima,i nek mi ne kvare temu" nego sam rekao da ne bih volio diskutirati o tome jer mi je puna kapa, znas ljudi te uvijek ista pitanja pitaju i onda kad im kazes nesto oni ti odgovaraju: "ma ne ne, ti moras ovo ono,..." i onda mi je znas ono stav: "ok, da u pravu si, aha, da, dobro..." i na svoju stranu.
Ista stvar kao kad tebi netko pocne pricat proteini, kreatini i sl. stvari su stetni. Sta im ti onda kazes na to? Aha, ok da da jesu stetni su i pustis ga da sa svojom skembom nastavi svojim zivotom. :) Pa zar nije, ok ja jos nisam imao tih iskustava ko neki da mi ekipa tak prica proteini i sl. su stetni bla bla.

Ovo za mlijeko sto kazes, a sto je sa sirom (posni) koji se radi od mlijeka.  ;)
Daj mi molim te samo reci koji su to jos bolji izvori kalcija od mlijeka?
Posto ja znam da mlijekom unosis kalcij ali isto tako ga tijelo izlucuje iz tijela upravo zbog kalcija u mlijeku.
To sto mi ne jedemo su nezamjenjivi izvori proteina, aminokiselina, minerala, masti???
Ajde gle ono gledam ovu tvoju sliku na avataru pa pretpostavljam da nisi glup, vidim za tak nesto napravit treba malo znanja a ne samo dizat utege i jest kruh s mascu. :)
Ali sto je to nezamjenjivo?
Evo sto ti ja mogu reci, sto znam zasad, da je nezamjenjivo. To je u prvom redu vitamin b12 kojeg nema u veganskoj ishrani (u vegetarijanskoj ima, jer se konzumiraju ili jaja ili mlijeko odnosno sirevi) i omega 3 kiseline tj. tocnije ima neke veze oko EPA i DHA, ne znam sad tocno sto ali necega nema ni u vegetarijanskoj niti u veganskoj prehrani, tj. bolje ne sadrzi nesto od toga dvoje. Lanene sjemenke imaju omege 3, orasi imaju, soja i jos neka hrana. No evo upravo sam procitao ovo: "Vegani mogu postići bolju ravnotežu PNMK u tjelesnom tkivu koristeći manje suncokretovog, kukuruznog i ulja šafranike, a više ulja koja sadrže alfa-linolensku kiselinu kao npr. ulja uljane repice, soje i oraha. Ovo će potaknuti njihova tijela da proizvode više dokozaheksaenske kiseline (DHA)."

Sve 5, mislio sam, krivo protumacio da si ti mene napao, tak si mi imao neki stav koji sam si ja procitao kroz tvoje rijeci. Evo kazem, drago mi je sve 5, cak bi i nastavio diskusiju ako cemo u ovako lijepom i prijateljskom tonu. :)

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #32 on: September 10, 2007, 02:29:49 AM »
Posni sir je vredniji izvor kalcijuma i proteina od bilo kog mleka-a lisen svega onog sto u mleku ne valja....(kad kupis Ellu-procitaj sta pise na njoj).....Od mlecnih proizvoda samo to konzumiram......Sto ne znaci da je mlko lose-daleko od toga-ali meni ne prija i to je jedini razlog zasto ga ne pijem.........
Drugo-ne znam sta si toliko zapeo sa tim vitaminom b12-rekoh na potrebnu dozu vitamina iz hrane ne mozes da racunas-nema sanse-zato se i vitamini uzimaju drugim putem da ne bi bilo dileme...Ali,ali,ali....rekoh jednom,evo kazem jos ovaj put...ja,kao i svi ovde,jedem I.S.T.O. to sto jedes ti (-odnosno vegetarijanci)-tako da za sve sto si naveo-ja, ni bilo ko ovde ne oskudeva.Poenta kompletne ishrane je u tome da se jede S.V.E -pa sta ti mislis da, ako sam ja "svastojed" da ne jedem 
ono sto ti jedes....Jedem sve to i sve ono sto treba da bi bilo kompletno....Ja ne znam sta je po tebi veganska ishrana???Jel su "veganci" ljudi koji lupaju kontru vegetarijancima tako sto namerno nece da jedu ono sto i ovi...Ako zaista postoje takvi ljudi-onda su oni budale koji ne znaju sta rade-i ljudi koji isto imaju nekompletnu ishranu-isto kao i vegetarijanci...
Jos jedna stvar-kada sam rekao "nezamenljivi izvori proteina i aminokiselina"-to sam zaista i mislio...Naime-svaki sportista koji pretenduje na visoke rezultate i svaki rekreativac koji hoce malo da poboljsa stanje svog tela i da dobije nesto misica-Z.N.A da su proteini zivotinjskog porekla nezamenljivi i nicim drugim nadoknadivi...Strukturalni lanac aminokiselina od kojih su sacinjeni protini i aminokiseline uopste-iz biljnog porekla su nekmpletni,slabiji i nemaju tu funkciju i taj efekat....Kao kad bi poredio jacinu goriva kao sto je recimo nafta koju koristi traktor i kerozin koji koji koristi F16......
Znaci,jos jednom,molim te-da se vise ne ponavljam-nemoj   o meni i ljudima koji se hrane kao ja da pricas kao o nekom sa ogranicenom ishranom-znaci ja jedem sve-tako da prica da meni fale neki vitamini ili nesto,jer ne jedem ono sto i ti,ne pije vodu-ja(i svi ovde)jedem sve...
« Last Edit: September 10, 2007, 02:45:48 AM by wldnbg »
filmovi.infopult.net

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #33 on: September 10, 2007, 06:14:02 AM »
Jesam ja ikad rekao da nesto vama fali, neki vitamin, sta vec?
Ne, moze samo biti previse ali ne i manje.
JA nisam ovdje da pljujem po vama, a i ne znam odakle si izvukao svoj zakljucak, ja sam ovdje sad da obranim misljenje za koje ti mislis da nema veze sa zdravim razumom. ;)
Pa da se vratimo....

"Strukturalni lanac aminokiselina od kojih su sacinjeni protini i aminokiseline uopste-iz biljnog porekla su nekmpletni,slabiji i nemaju tu funkciju i taj efekat"
Crna riza i soja su dvije bilje koje imaju kompletan amino profil. Danas je poznato da se hranom ne moraju unijeti sve aminokiseline odjednom, a tokom dana se unesu sve. Tako da kompletan ne kompletan ne drzi vodu.
Slabiji? Nadi objasni, onda cu ja malo potrazit, naci i objasnit.
Taj efekat?? kakav efekat? Objasni mimolim te.

Tu si sad spominjao neke sportase koji ako zele napredovati u sportu moraju korisiti namirnice zivotinjskog podrijetla, tako nesto u tom smislu jel. Ok, javi pa cemo izlistati neke od vrhunskih sportasa koji su vegetarijanci/vegani.

Vegani? Tko su oni? Oni su ti oni ljudi kad si pitao a odakle jaja u vegetarijanskoj ishrani, a zasto vegetarijaci uopce piju mlijeko?? Oni ne koriste nista od zivotinja, pa cak ni kozu od koje su napravljene tenisice, ni med, nista, nista.
Oni su ono, rekli bi, true HC.

Zapeo sam za vitamin b12 jer je to jedina stvar koju vegani ne mogu nadomjestiti putem hrane vec ga moraju unositi preko dodataka. Eto zato sam zapeo za taj vitamin, jer se njega ne moze nigdje naci u biljnom izvoru.
Davno, davno prije, taj se vitamin mogao unijeti kroz neoprano voce i povrce, ali posto se danas sve sprica a i opcenito je sve oko nas vise ili manje na ovaj ili onaj nacin zagadeno potrebno je sve prati.

I na kraju, posni.
A sta? Nema ugljica i nema masti kaj ne? Ne znam jel lisen laktoze, al ak nije...heh

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #34 on: September 10, 2007, 02:23:40 PM »
Posni-nema ugljenih hidrata i nema mlecne masti to je jedna od odlika posnog sira,a takodje nema ni mlecnog secera laktoze-i to je jedna od odlika posnog sira....
Slabiji tj nekompletan-proteini su sacinjeni od aminokiselina-proteini biljnog porekla su nekompletni tj slabiji odnosno slabiju i nekompletnu moc ugradnje u misice i F.U.N.K.C.I.J.U izgradnje istih....
kakva crna "crna riza"-kakvi protini iz nje??Pa sta bi se desilo sa tobom kad bi krljao "crnu rizu" kao izvor proteina posle treninga i kad bi na osnovu toga gradio svoje misice?Soja-pa ti si muskarac covece-kakva soja.Ok malo soje-ali da se ti odvaljujes od nje da bi uneo ,ne znam,150 gr prootina iz nje-pa trebalo bi ti da pojedes kilo soje dnevno...A koje su karakteristike soje-i kakvi mogu da budu uticaji na muski organizam kada se unosi cesto i u vecim kolicinama,to je nebrojano puta pricano i ja nemam nameru da to objasnjavam.....
Ok,ajde molim te izlistaj mi nekog sampiona bodybuildinga,sprintera,bacaca kugle,diska,kladiva,koplja,fudbalera,kosarkasa,tenisera,odbojkasa,biciklistu......Ako ces na spisak da mi stavljas nekog ko se bavi streljastvom,bocanjem,bilijarem,sahom i sl.nemoj to-zna se na sta mislim kad ovo kazem.......
I postuj tvoju neku sliku,verujem da imas nesto bar za avatar,nesto sto ce da potkrepi sve tvoje price...Znaci,kao sto rekoh,nema ljutnje i neke tenzije-pricamo opusteno
I jos nesto-ovo se pretvara u privatnu rasparavu mene i ovde prisutnih vegetarijanaca..Ispade kako ja jedini ovde mislim tako-kao da nema jos 97% ljudi ovde koji misle kao ja....Daj ljudi recite i vi nesto-ali nesto konkretno-tu su Lazic,Pedja....dosta ljudi koji znaju i umeju viseod mene.....
filmovi.infopult.net

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #35 on: September 10, 2007, 03:08:29 PM »
nije to privatna diskusija..ja sam moje misljenje rekao o tome vise puta..znaci ne sporim sto je neko vegetarijanac iz ubedjenja prema zastiti zivotinja i ubijanje istih zbog hrane, sporim kada neko kaze da je vegetarijanac zbog toga sto je  to zdravije od necega,
nije zdravije nista sto je jednolicno..to je moj stav i ne pada mi napamet da ubedjujem nekoga sto radi to sto radi..
ko kada bi ubedjivao muslimana da je pravoslavna vera bolja ili katolika da je jevrejska vera bolja..
moze da se prica o tome iznose stavovi , znanja i uverenja...ali nema sta ja sada nekoga da ubedjujem..
nema povrca koje u sebi ima sav aminokiselinski sastav prema tome, kada ti ne unosis nesto od cega se sastojis ti ces vremenom da imas manjak istog osim ako ne unosis vestackim putem
to je veoma prosto.i ne moze da to bude kako treba..
nema vi, sta tu da se ubedjujete, samo pricajte o tome..jer ja kazem imam i previse obaveza sa drugim clanovima da bi sada pisao i o ovome..
kazem ne sporim nikada neciji stav kada je to iz ubedjenja, sporim samo kada se poziva na zdravlje i tako neke stvari..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #36 on: September 10, 2007, 03:31:37 PM »
nije to privatna diskusija..ja sam moje misljenje rekao o tome vise puta..znaci ne sporim sto je neko vegetarijanac iz ubedjenja prema zastiti zivotinja i ubijanje istih zbog hrane, sporim kada neko kaze da je vegetarijanac zbog toga sto je  to zdravije od necega,
nije zdravije nista sto je jednolicno..to je moj stav i ne pada mi napamet da ubedjujem nekoga sto radi to sto radi..
ko kada bi ubedjivao muslimana da je pravoslavna vera bolja ili katolika da je jevrejska vera bolja..
moze da se prica o tome iznose stavovi , znanja i uverenja...ali nema sta ja sada nekoga da ubedjujem..
nema povrca koje u sebi ima sav aminokiselinski sastav prema tome, kada ti ne unosis nesto od cega se sastojis ti ces vremenom da imas manjak istog osim ako ne unosis vestackim putem
to je veoma prosto.i ne moze da to bude kako treba..
nema vi, sta tu da se ubedjujete, samo pricajte o tome..jer ja kazem imam i previse obaveza sa drugim clanovima da bi sada pisao i o ovome..
kazem ne sporim nikada neciji stav kada je to iz ubedjenja, sporim samo kada se poziva na zdravlje i tako neke stvari..
Ma OK-nisam ni mislio da se sad uvlacis u neke diskusije o ovome...Kada sam te pomenuo,bilo je tek onako, kapirao sam da ce ostali da se ukljuce u pricu....Ali u pravu si skroz-receno je sta je receno-znaci nije bilo filozofije vec cinjenica-i oko toga se ne treba ubedjivati.......
A to, ako  je neko vegetarijanac zato sto mu je zao zivotinja-to je OK-to je stav i ja ga poshtujem......I to je sve...
Uostalom jos jedan-dva posta o ovome i ja sam zavrsio...stvarno nema vise sta da kazem...
filmovi.infopult.net

Offline Alex

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 514
  • Gender: Female
  • i'am the best so fuck the rest
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #37 on: September 10, 2007, 04:58:07 PM »
Ok,neka se oni drze dalje od mesa...niko im ne zamera,niti bi trebalo.E,ako hoce ovim sportom da se bave i da ocekuju napredak onda bolje i da ne pocinju...ne moze me niko ubediti da se ista moze postici hranom bez mesa,mleka,jaja.....

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #38 on: September 10, 2007, 05:26:48 PM »
sta je u pitanju tacno  :(
Lazicu,moj tata je isao na skener u subotu.Otkriven mu je tumor na mozgu i jedna kvrzica.
Doktor je rekao da ce ga operisati,ipak je na vrijeme otkriven.Moj tata ne zna nista,ne zna da postojim ja ili moj brat..prica nepovezano,boli ga i jako-jako je mrsav.
Ja sam u shoku,i mislim da cu ici u srbiju ovih dana.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #39 on: September 10, 2007, 05:36:06 PM »
drzi se samo, sta je tu je, ne dozvoli da te stres unisti i gurne u neko gladovanje ili prozderavanje.
u tim situacijama uvek treba neko ko je pri sebi i zene su uglavnom jace u takvim sitacijama..
zao mi je sto se to desava, samo bog zna zasto je tako  :nonono:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap