EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zgibovi - opadanje snage?  (Read 43378 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #20 on: March 01, 2007, 10:48:00 PM »
Moze li netko da kaze zasto NE zgibovima i ravnom benchu sto je Pedja rekao? Nisam skuzio poantu!  :crazy:
Mislim zgibovi mi se gadi i sama pomisao na njih, ali ipak ih odradim 2 puta mjesecno kad radim ledja normalno da ih ne povezujem sa mrtvim dizanjem jer bi crkao i trening bi mi bio upola efektivan, ali ipak kad napumpam 10 komada imam osjecaj da ubijaju latove i jos kad se opustim do dna i onda jače prema gore, pa da vidimo... :idea02:
« Last Edit: March 01, 2007, 10:50:43 PM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #21 on: March 01, 2007, 10:59:45 PM »
Moze li netko da kaze zasto NE zgibovima i ravnom benchu sto je Pedja rekao? Nisam skuzio poantu!  :crazy:
Mislim zgibovi mi se gadi i sama pomisao na njih, ali ipak ih odradim 2 puta mjesecno kad radim ledja normalno da ih ne povezujem sa mrtvim dizanjem jer bi crkao i trening bi mi bio upola efektivan, ali ipak kad napumpam 10 komada imam osjecaj da ubijaju latove i jos kad se opustim do dna i onda jace prema gore, pa da vidimo... :idea02:

Ono sto sam ti objasnio za ramena isto vazi i tu.Ali posto ti ,ja i ostali nismo takmicari i posto je to deo nase sujete bench i zgibovi vecina nas i radi to..Ja volim da podizem solidnu tezinu 10-ak puta na benchu..Takodje zgibove radim samo one prednje i to uvek sa kilazom..
Zasto, jer kada sam smatrao pullover smesnom vezbom uvek mi je nesto nedostajalo na grudima..Sada od svih tih vaznih vezbi uradim jednom u nizu ili nedeljno ili u 14 dana ili mesecno..
Inace mnogi momci na taj nacin mogu da urade solidnu sirinu ledja ali gledajuci sa bilderskog stanovista ta ledja su prazna bez mesa..a oduzimaju mnogo snage prilikom izvodjenja..
tako da se bilder koncentrise vise na vezbe koje direktno izoluje sam misic..
vidis da sada rade veslanje jednorucnom tegovima kao da rade lateralno za ramena..
Ili ono sto je milos izmislio za butine ..kada je jos tu foru koristio rich gaspari samo sa tegom na grudima..
Polako se sve inovira..Tvoje je da eksperimentises..nadjes sta ti odgovara..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #22 on: March 01, 2007, 11:22:16 PM »
@Lazic

Naravno, sve je ok sto si rekao a sad jedna katastrofa, ja uopce ne radim pulover  :blush: :blush: :blush:
A prsa mi nisu najjaca partija, bacam se na ucenje oko toga i samo mi reci umjesto cega je on, dakle koja prsa pogadja i cime da zamjenim, ravnim, kosim, kontrakosim benchom???

P.S. samo da ne otvaram novu temu...sorry na OFF-u
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #23 on: March 01, 2007, 11:32:52 PM »
Po meni za donji deo grudi propadanje i pullover su dve neizostavne vezbe, na svakom treningu ili jedna ili druga vezba..Kada se rade gigantske znam i obe da odradim..
Samo tehnika je veoma bitna..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #24 on: March 01, 2007, 11:34:37 PM »
Po meni za donji deo grudi propadanje i pullover su dve neizostavne vezbe, na svakom treningu ili jedna ili druga vezba..Kada se rade gigantske znam i obe da odradim..
Samo tehnika je veoma bitna..
OK OK, imam koga pitat, hvala ti, sad sam malo zabrinut kad nisam radio, ali barem propadanje guram  :thumbup1:
U subotu prsa i Pullover prvi put  :thumbup1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #25 on: March 02, 2007, 12:33:12 AM »
Koja je razlika kad se pullover radi tako sto se legne celim ledjima na klupu i kad se samo nasloni gornji deo ledja..valjda ste razumeli :)
I jel se razlikuju prednji i zadnji zgibovi tj. jel potrebno da se obe vezbe rade na istom treningu?
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #26 on: March 02, 2007, 12:49:32 AM »
Za pulover ne znam ali razlika izmedju prednjih i zadnjih je velika! Ne pogadjaju iste misice! I da dobro je raditi ih na treningu zajedno ako imas snage za to! Ja radim prvo one iza glave pa onda ispred ali ovi ispred su mi definitivno tezi! I plus je ona sipka na vratilu presiroka u mojoj teretani a ne mozes da je uhvatis uze jer su drzaci vratila tako postavljeni ali jbg.
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #27 on: March 02, 2007, 01:00:17 AM »
Koja je razlika kad se pullover radi tako sto se legne celim ledjima na klupu i kad se samo nasloni gornji deo ledja..valjda ste razumeli :)
I jel se razlikuju prednji i zadnji zgibovi tj. jel potrebno da se obe vezbe rade na istom treningu?
pa razlika je u tome kad legnes na klupu vise pogadja pektoralise, a tad i savijes malo laktove. kad se naslonis samo plecima na klupu i ispruzis ruke, tada se siri grudni kos i vise radi serratus anterior, misic koji se nalazi na rebrima onaj onako ispod pazuha nekako :blush: znate na sta mislim :bored: :)
over & out

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #28 on: March 05, 2007, 10:52:54 AM »
Pa ko zna ako ti ne znas? :hmm: Mozda Tanja!

TANJA???????????????????????????????????!!!!

Ovo mi treba zato sto razmisljam da se vratim na plivanje ali i da cepam teretanu!
Reci cu ti sta mislim na ovu temu. Ono sto se tebi mozda desilo je da si plivanjem anulirao ono sto si postigao u teretani. Drugo, ako ti je jos i ishrana bila neadekvatna u tom periodu (a verovatno jeste) onda nije nista cudno.
Plivanje u svakom slucaju povecava izdrzljivost ali ne mozes da ocekujes da se forisiras na plivanju pa da ne znam kolko ostane snage za teretanu. Otpor vode je veci od otpora vazduha, samim ti, treba ti vise snage, trosis vise kalorija.
Ovo za opadanje misicnog tonusa zaista ne znam. Pre bih rekla da plivanje bas povoljno utice na tonus misica.
Plivanje je u svakom slucaju odlicna aktivnost, samo ako ces vec da ides na plivanje, idi dva do tri puta nedeljno i to danima kada ne ides u teretanu.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Zgibovi - opadanje snage?
« Reply #29 on: March 05, 2007, 11:09:27 AM »
Hvala Tanja! Isao sam na plivanje tri puta nedeljno a u teretanu 4 puta ali  ne tim danima kada idem na plivanje! A sada idem 5x u teretanu tako da ne znam kako cu da uskladim i plivanje! Mozda ujutro cepim plivanje da se malo promrdam a uvece teretana! BTW i u skoli igram odbojku uvece ponedeljak i petak! Loodilo ne znam sta cu pre!? ;D
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.