EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: UH Rotacija  (Read 4733 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zypath89

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
UH Rotacija
« on: May 03, 2010, 07:51:38 PM »
Hm ?  :help:

0 - 0 - 0 - 150 - 150 - 300 - 300
Proteini prvih 3 dana 230+, dok je uh na 150 dva dana i proteini oko 150/160, vikend uh 300, proteini 100-150.

Pon - grudi/biceps
Uto - kardio ujutru na prazan + ledja/triceps
Sre - odmor
Cet - kardio ujutru na prazan + ramena/noge
Pet - grudi/biceps
Sub - kardio ujutru na prazan + ledja/triceps
Ned - odmor

Suplementacija prisutna.

Offline zypath89

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #1 on: May 03, 2010, 08:08:58 PM »
Ili ako sam dobro procitao, da idem 50-50-50-150-150-270-270 ? Vikend x3gh UH..

Hvala unapred na ispravci oko treninga ili ishrane.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #2 on: May 03, 2010, 08:43:09 PM »
Neki info o sebi ? Cilj? Problem ?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline zypath89

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #3 on: May 03, 2010, 09:09:18 PM »
21g/181cm/87kg/

Oko pola godine sam trenirao ni sam ne znam sta, i zasto sam pucao pare na clanarinu dobio sam samo rutinu i volju da idem u teretanu  :wallbash1: Ishrana 0, trening dupla 0..cuo ja da se trenira 6x nedeljno..sve do pre nekih 40-ak dana. Tada prvi put dolazim u kontakt sa ovakvim forumima,raspitujem se i ucim pomalo. Mesec dana nabacivanja misicne mase, ishrana tu i tamo..proteini uglavnom u manjku od potrebnog (kreatin.whey suprime.dex.glut), nikakav junk/fast food..uglavnom pilav,pire,testenine bez jaja i slicno. Ruka +3cm, ramena popravljena,ledja dobila na figuri,prijatniji izgled nogu koliko toliko ali sigurno 2x veci napredak nego za onih 6 meseci.

Cilj mi je kao i kod vecine, da skinem visak..izraziti visak sa kukova,stomaka,grudi,zadnjice,butina,listova i tako dalje i tako dalje :) Ali u sustini da smanjim bf i dodjem u fazu kada bi trebalo da pomislim "E sada mi treba zdrave ciste misicne mase". Naravno imam granice, znam gde je realnost, samo da se ne talasa i ja sam prezadovoljan.

Elem, citao sam u medjuvremenu po forumima, da ne pametujem previse ja sam ovako shvatio princip ove uh rotacije od Pedje koju je postao na drugom forumu, pa me interesuje da li imate nekakve ispravke.

50-50-50-150-150-260-260

Princip treninga u teretani bi ostavio kao sto sam u prethodnom postu naveo. S obzirom na malopre procitanom, korigovao bi kardio trening. Recimo u prva 3 dana dok je unos uh po 50g, da radim prvi i treci dan (pon i sre) lagan kardio trening, a u petak kada je unos uh veci, da uradim hiit trening (2min/1min).

Imam 6 obroka, gotovo svaki sadrzi proteine, ukratko pocevsi od prvog.. 7 belanaca/200g piletine/200g piletine/whey u pwm/250g oslica/100g piletine/4belanaca+whey. Uh bi ovde ubacio u zavisnosti od dana. Ali sam skontao da se u danima kada unosim 50g uh-a unosim celokupnu kolicinu nakon treninga sa tegovima, kada je umeren to radim ujutru, pre i nakon treninga, s tim da se kolicinski najvise unese pre treninga. A kada unosim do 300g, na isti fazon samo povecana kolicina, u nedelju najkasnije do 17h unos uh-a.

Ellu sir nisam u mogucnosti da kupujem jer je u nekoliko gradova, ako ne u svim, obustavljena dostava, navodno zbog nekakvih dugova Suboticke mlekare.

Ne treniram zbog jednog tj ovog leta. Definiciju bi radio dok ne dostignem taj neki nivo, a onda bi se bacio na masu..i tako dok znam za sebe i dok mi zdravlje i finansije omogucavaju :)

Od suplementacije mi je preporucen whey iso,glut,bcaa, i mozda bi na svoju ruku uzeo meltdown ili animalcut, sobzirom da bi to uzeo besplatno "iz nekog razloga" :)

Hvala onima koji bi da pomognu.

Offline BBIML1994

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #4 on: May 08, 2010, 08:29:12 PM »
da ne otvaram temu zato sto se svodi skor na isto
isto pravim neku uh rotaciju da bi skinuo malo masti i izbacio vodu ako za to uopste sluzi kako sam razumeo.
prva dva dana negde oko 100 uh,3 dan oko 250 pa ispocetka koliko je to dobro ?

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #5 on: May 08, 2010, 11:35:48 PM »
Pa moze biti ok ako treniras, i odredio si dobru meru za proteine i masti (koje i jedno i drugo drzis uvek iste kolicine svakog dana). Mislim najmanji je problem ako si tek poceo, da li ces 100-100-200 ili 120-60-0-60-120-60-200 ili sta ja vez znam. Bitnije je da skockas ishranu na dnevnoj bazi da je koliko toliko dobra. Mozes 100UH i iz cipsa da uzmes a moze i iz pirinca, npr. Opet kazem, ako si pocetnik, skoncentirisi se prvo da skontas raspored i koju hranu da jedes i to napisi.

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #6 on: May 08, 2010, 11:42:28 PM »
@zypath
Nisi bas najbolje skontao Pedju, kolicinu proteina i masti na dnevnoj bazi NE menjas, samo UH. A taj UH sto imas 50gr i kazu da treba posle treninga, cisto da ne bude zabune, ne misli se na secere u PWM nego na kompleksne u obroku posle treninga. Suplementi ok, + neke vitamine i omega3.

Offline BBIML1994

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: UH Rotacija
« Reply #7 on: May 09, 2010, 03:10:31 PM »
@ssijak
el moze 2 dana nizak unos uh pa onda 3 dan oko200 ? ili orvi dan 100 drugi nista ,3 200,i tako ?

Offline IGI900

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 131
  • Gender: Male
    • http://www.realx3mforum.com/
Odg: UH Rotacija
« Reply #8 on: May 10, 2010, 09:58:06 AM »
@ssijak
el moze 2 dana nizak unos uh pa onda 3 dan oko200 ? ili orvi dan 100 drugi nista ,3 200,i tako ?

Ma samo rotiras i nema problema.
Nije uopce vazno kojim redoslijedom ides.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: UH Rotacija
« Reply #9 on: May 10, 2010, 10:06:56 AM »
zasto ne prilagodite kolicinu UH treningu, kad trenirate vece partije vise UH, kad trenirate manje partije ili kad odmarate, manje UH
s obzirom da UH idu (kako pedja kaze) "po zasluzi" mislim da je tako logicnije  :dunno:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads