EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Visak kilograma i alergija na voce  (Read 3367 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bjubilica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Visak kilograma i alergija na voce
« on: February 27, 2012, 02:25:58 PM »
Htela bih da vas zamolim za par saveta koji se ticu moje ishrane.
Redovno treniram u teretani, i imam plan da skinem koji kilogram(3-4kg). Moj problem je sto ne mogu da konzumiram vecinu povrca i deo voca, jer sam alergicna. Pa me interesuje koji je adekvatan nacin da sve to sto gubim iz povrca nadoknadim kroz druge namernice,a da se pritom, hranim zdravo.
Unapred hvala,
Katarina :)

Offline Predator_SRB

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 348
  • Gender: Male
  • Silvester Makarone - Rambo!!
Odg: !!!!!!
« Reply #1 on: February 27, 2012, 02:37:22 PM »
pa unosi one na koje nisi alergicna, posto kazes "vecina"...pokusaj sa sumecim tabletama isto.. :)
e sad kako ces smrsati ja to ne znam, cekaj odg od iskusnijih, a mozes i da procitas ovu temu ako ti nesto znaci nemam pojma http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/kako-da-smrsam!/ pozz  ;)
Rambooo....nije picka....da ga vatate za dupe!

Offline Bjubilica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #2 on: March 02, 2012, 12:09:30 AM »
Nisam dobila adekvatan odgovor pa bih molila nekog strucnijeg da mi napise nesto konkretnije jer imam alergiju na svo povrce i vecinu voca...i ne znam kako da svoju ishranu ucinim zdravijom....hvala unapred...

Offline Aca87

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #3 on: March 02, 2012, 12:47:59 AM »
Dobar multivitamin recimo,a sto se tice jelovnika imas na forumu mnogo jelovnika,pogledaj malo pa sastavi sebi,uglavnom se jede meso,jaja,sir,ovsene,itd.Samo izostavi voce i povrce i to je to.E sad sto se tice vlakna,posto ne jedes povrce uopste,ima ga u ovsenim pahuljicama,lanenom semenu...Ne pada mi vise nista na pamet  :dunno: .Sta smes od voca?Jel smes kostunjavo voce?

Offline Bjubilica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #4 on: March 02, 2012, 10:49:55 AM »
Ne smem nijedno osim citrusnog...Jedem jaja,krompir...Hvala za savet..pogledacu jelovnike.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #5 on: March 02, 2012, 08:38:03 PM »
pa kada si alergicna na sve(ako je to nekako utvrdjeno da je bas sve u pitanju) onda nemas neki izbor..moras iz suplemenata da nadoknadis ostalo sto nemas iz voca i povrca..
mada to opret moras oprezno jer ne znas od cega si alergicna iz voca i povrca..kako se manifestuje alergija
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Bjubilica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #6 on: March 02, 2012, 09:29:09 PM »
Utvrdjeno je kod strucnjaka,manifestuje se gusenjima,i astmom,leci se hormonskom terapijom...Tako da ne bih rizikovala sa suplementima vec bih kroz hranu...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #7 on: March 02, 2012, 09:34:20 PM »
ja te ne kapiram
tebi je strucnjak vec utrvrdio na sta si alergicna a od nas trazis da ti kazemo sta je zdravo pritom ne znam sta ne smes..ako je tacno da je utvrdio na sta si SVE alergicna..da li je utvrdio na sta si alergicna iz odredjene namirnice..da li je u pitanju priktoza, vitamin mineral, vlakna itd..


inace poznato je da se alergije naprasno jave a tako isto naprasno nestanu..pa bi bilo pametno da radis kozne probe malo cesce
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Bjubilica

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #8 on: March 30, 2012, 10:41:32 AM »
Ne,nije utvrdjeno na koje sastojke iz odredjenih namirnica sam alergicna vec samo koje su to namirnice:sveze voce(kivi,jabuka,kruska,nektarina,bananacitrusnno smem),povrce(svo u vidu salata,cak i na miris),kostunjavi plodovi(bademi,kikiriki i sl). Ishrana mi je ogranicena pa najvise unosim meso i mlecne proizvode sto pocinje kobno deluje na moje kilograme. Pa sam mislila ako mozete ikako da mi kazete kako da unosom tih materija koje su preostale,a koje smem,sprecim gojenje tj koje namirnice vise da unosim?Moram napomenuti da primam svakodnevnu terapiju koja mi mnogo otvara apetit sto je i najveci problem?
p.s.Meni je to pocelo sa pubertetom i  posle njega se nastavilo,genetika je takodje u pitanju tako da proci nece.Sto se tice proba na konstantnim sam analizama jer je stanje kriticno.

Offline Pajseras

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
Odg: Visak kilograma i alergija na voce
« Reply #9 on: March 31, 2012, 07:07:31 PM »
prvo ti lepo idi kod tog "strucnjaka" pa neka ti on kaze na sta tacno iz voca i povrca si alergicna i onda ce ljudi odavde moci da ti pomognu  ;) ..