EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja  (Read 21645 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kejtigirl

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Female
kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« on: November 18, 2010, 10:31:54 PM »
Pozdrav svima, moje ime je Vanja ,imam 20 godina i ozbiljan problem sa viskom kilograma i manjkom samopouzdanja.Guglala sam po netu i vidjela ovaj forum i odlucila da vam se pridruzim,citala sam dnevnike mnogih clanova na foruma i vidim da su sva iskustva pozitivna i nadam se da cete i meni pomoci.Imam 84 kg i do prije 2 mjeseca se nisam bavila nikakvim fizickim aktivnostima,a sada sam pocela ici na aerobik,neaktivnost i nepravilna prehrana su se odrazili na mom tijelu i sada blago receno izgledam uzasno,kao loptica.Ali sada sam konacno odlucila da uradim nesto po tom pitanju i da svoje tijelo dovedem do savrsenstva.Cetiri puta sedmicno idem na aerobik i pored toga svako jutro 6 puta sedmicno kuci vozim sobni bicikl 30-40 min i radim vjezbe,sto se tice ishrane,to je uzas jedem 2 puta dnevno i to obicno ujutro fitness zitarice i jogurt i poslijepodne pojedem neku kiflu i to je sve.I ne jedem slatkise.Eto toliko od mene,nadam se da cete mi pomoci u vezi ishrane i sta bih jos mogla da promijenim u vezi treninga. :)

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #1 on: November 19, 2010, 05:41:48 PM »
visina?
ishrana ne valja nikako... da bi skinula visak kilograma, moras da jedes... zvuci nelogicno ali...
iscitaj malo teme jelovnika, i ishrane, i pogledaj vec teme sa slicnim problemima... pa javi... onda nesto dogovaramo  ;)
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline kejtigirl

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Female
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #3 on: November 20, 2010, 01:10:38 PM »
Hvala na odgovorima, a visina je 170cm u protekla dva dana sam citala teme u vezi ishrane  na forumu pa cu sad napisati sta sam jela,nadam se da je bar malo bolje,slobodno kritikujte sta nevalja :)

Juce:
9:25 trening sobni bicikl 40 min ,vjezbe za noge,istezanje 20 min
10:30 dorucak 2 snjite integralnog hljeba i marmelada bez secera (valjda),1 mandarina
13:30 tuna,zelena salata
18:opet tuna ,zelena salata
20:00 trening aerobic mix (kombinacija survivor aerobica i tae-bo)60 min
22:00 casa jogurta 1.6% mm
2 l vode,1 zeleni caj

Danas:

9h 2 mandarine,fitness zitarice,jogurt
10:40 trcanje 30 min
13:00 tuna zelena salata,1 kukuruzna kajzerica, do kraja dana planiram kuhane mahune i jogurt kao medjuobrok
veceras bicikl oko 40 min,vjezbe za noge(one su mi najveci problem svo salo se tu nakuplja)
To je to ,recite sta ne valja da ispravljam  :)

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #4 on: November 20, 2010, 01:55:45 PM »
kardio ujutro na prazan stomak!
imaj 4-6 obroka dnevno...
ubaci piletinu,teletinu... da ne bude suvoparna ishrana...ubaci i bjelanca...dodaj i posni sir...
odvoji vlaknaste i skrobaste uh (tipa salata i pirinac) i (odvoj skrobaste izmedju sebe tipa krompir + priinac)
te jutarnje zitarice i uh malo variraj... nemoj svakog dana istu kolicinu...
Ubaci omega 3 masti 2-3 grama dnevno podijeli uz 2 3 obroka
izbjegavaj UH posle podne...tj oko 15 16 h..
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #5 on: November 20, 2010, 02:52:10 PM »
@kejtigirl  ubaci mesa (najbolje bi bilo belo meso)................. npr jedan obrok nek ti bude tuna a jedan pilece belo, moze i junetina........... uglavnom gledaj da u svakom obroku (pokusaj bar 5 obroka da imas, da bi ubrzala metabolizam) proteine - meso, mleko i mlecni proizvodi (sa minimalnim procentom masnoce), riba, jaja (izbegavaj zumance, jedi belanca)
Pridrzavaj se ovog i sto je napiso clown, vezbaj i eto rezulata  ;)

PS: nemoj prziti meso na masti ili na ulju, najbolje kuvaj

Offline kejtigirl

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Female
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #6 on: November 20, 2010, 06:09:53 PM »
Clown ,Kojicu hvala na savjetima  :)

Offline clown

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 241
  • Gender: Male
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #7 on: November 20, 2010, 07:34:40 PM »
np, javi...
"My goal when I come in here everyday is to make sure that if someone beats me - its not because they outworked me!" - Layne Norton

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #8 on: November 20, 2010, 08:30:28 PM »
Quote
10:30 dorucak 2 snjite integralnog hljeba i marmelada bez secera (valjda),1 mandarina
ovo je mnogo lose jos je obrok posle kardia
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline kejtigirl

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Female
Odg: kejtigirl - dnevnik ishrane i vjezbanja
« Reply #9 on: November 21, 2010, 03:33:37 PM »
Znam da je lose,ali tek sad ucim o pravilnoj ishrani,do prije samo nekoliko dana za dorucak sam jela bijele kifle ili seven days kroasane.
A evo sta sam jela danas,danas ne idem na aerobik,odmaram posto sam proteklih 6 dana vjezbala.
A evo i sta sam jela
10h 2 kuhana jaja(samo bjelance),1 snjita hljeba(integralnog)
13h 180g jogurta,1 kukuruzna kajzerica (bila sam u gradu pa je to jedino sto sam mogla pojesti)
16h integralna riza i kuhana piletina
ne znam sta cu poslije mozda sardine ili kuhana jaja ili jogurt.
I imam jos jedno pitanje posto sam procitala u jednom clanku na forumu,mislim da je Lazic napisao da ne koristimo vegetu u jelima ja sam u rizu stavila cili i biber da li je to ok?