EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ah to neznanje :) help if you can  (Read 7216 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mala!

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
ah to neznanje :) help if you can
« on: March 16, 2008, 03:50:15 AM »
e ovako visoka sam 170 imam 62 kg idem na fitnes 3 puta nedeljno ali imam problem sa ishranom kako sta kada  :pullhair:...pretrazivala sam forum ali ne mogu bas da se snadjem  :blush: meni su potrebna jednostavna uputstva nesto poput jelovnika ponedeljak to i to utorak to i to..ako me razumente na sta mislim :) kada imam tako nesto pred sobom sve mogu...pa kada bi neko od vas, ko se vec razume, mogao da mi pripomogne oko sastavljanja ili bar da me uputi na neku temu bila bih mu vecno zahvalna  :blowkiss:...ili mozda da jednostavno odem kod nutricioniste  :dunno:
CARPE DIEM

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #1 on: March 16, 2008, 03:53:38 AM »
Dobrodosla

Za pocetak reci kako se sad hranis i sta zelis da postignes sa promenom ishrane?Da smrsas? odrzis kilazu? da se zategnes?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Mala!

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #2 on: March 16, 2008, 01:46:13 PM »
Hocu da smrsam i da se zategnem :) najvise imam problema sa slaufom na stomaku  :blush: a kako se hranim...pa ne jedem nikakve grickalice jer ih ne volim i ne pijem gazirane sokove ali zato popijem 3-4 kafe dnevno, a volim cokoladu i tesko mi je da joj odolim :( ..moj dan izgleda sto se tice ishrane ovako nekako: dorucak ne preskacem nikad i obicno pojedem sendvic ili nesto iz pekare i jogurt za rucak riba, piletina, biftek ili tako nesto i obvz neka salata, a veceru uglavnom preskacem ali desava mi se da ne mogu da izdrzim pa jedem suncokret ili neke semenke..i ne volim kuvano tipa pasulj grasak itd ali ako moram jescu sve...to je manje-vise to :)
CARPE DIEM

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #3 on: March 16, 2008, 02:12:22 PM »
Sta bi za pocetak trebala napraviti :

- uvesti barem 5 obroka ( 3 glavna i 2 uzine)
- smanjiti unos cokolade sto je vise moguce
- gledati da ne mesas vlaknaste i skrobne uh u jednom obroku
- skrob unositi do 16-17h
- morala bi povecati unos proteina ( meso,riba,jaja... jer vidim da to prakticno imas samo u jednom obroku(rucku) a to je malo )


Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana)


Da li mozes ovo da ispostujes ?
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #4 on: March 16, 2008, 03:58:42 PM »
U sustini nije ti losa ishrana ovako u startu! Ali te semenke navece mozda i nisu pametna stvar! Semenke su pune energije i bas nisu preporucljive ako ces da skines kilazu! Bolje uvece pojedi Ellu sir ili neko meso nesto tako...proteinski jako! Treba da povecas obroke kao sto ti je Tanor rekao da bi ubrzala metabolizam...tako ti nece ici u salo, brze ce se trositi! Trening mora da bude isto dosta jak i i ntezivan i treba da ubacis Cardio treninge..neki vid trcanja, voznje bicikla, preskakanje vijace i tako to! Imas temu Cardio pa pogledaj!
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline Mala!

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Female
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #5 on: March 16, 2008, 10:07:21 PM »
mogu to mi nije problem..a sto se tice cardio treninga prvih 15 do 30 mina trcim na traci pa stepper ili bajs 10 do 15 mina i onda sve ostalo..hvala puno na pomoci  :clap: :clap:..ali imam jos par pitanja  :)..da li za dorucak mogu da nastavim sa sendvicima jer od muslija i ostalih cuda ne mogu da se zasitim i sta je sa jogurtom, mlekom, kajmakom i ostalim mlecnim proizvodima? Drugarica mi je ispricala da je pocela da pije one Bozen tablete (neka cuda sa algama) i kaze da joj pomaze ubrzava metabolizam itd pa me zanima sta vi mislite o tome koliko je to zdravo i da li moze da dodje do jo-jo efekta?
CARPE DIEM

Offline the_phenom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 51
  • Gender: Male
  • Vitor "The Phenom" Belfort
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #6 on: March 16, 2008, 10:32:55 PM »
Da se ubacim u temu, imam jedno pitanje. Vidim da svi po forumu preporucuju belo pilece meso. Sta fali ovom drugom, kao i svinjskom mesu npr.?  :dunno:
the phenom


Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #7 on: March 16, 2008, 10:39:49 PM »
U belom mesu imas najvise proteina, i najmanje masti...Kod drugih je to malo drugacije, pa se zato preporucuje belo meso...
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline Filly

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1343
  • Gender: Female
  • Be yourself
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #8 on: March 16, 2008, 10:57:55 PM »
[table=]Namirnica,KCal,Proteini,UH,Masti
Piletina (belo meso bez kostiju),116,21.8,0,3.2
Piletina (celo - prosecno),230,17.6,0,17.7
Piletina (crno meso - batak),126,19.1,0,5.5[/table]

http://www.fitnessvodic.com/adresar/namirnice.php
Da bi ostvario ono sto zelis, moras prvo da odlucis sta tacno zelis.

Offline the_phenom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 51
  • Gender: Male
  • Vitor "The Phenom" Belfort
Odg: ah to neznanje :) help if you can
« Reply #9 on: March 16, 2008, 11:07:05 PM »
Znao sam te vrednosti za proteine ali nisam za masti...
the phenom