EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Luciću i Đorđeviću zlato na SP  (Read 5045 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Luciću i Đorđeviću zlato na SP
« on: August 09, 2009, 01:54:49 PM »
Srpski dvojac bez kormilara koji čine Igor Lucić i Luka Đorđević osvojio je zlato na Svetskom juniorskom prvenstvu u francuskom Brivu.

[float=left][/float]Lucić i Đorđević su do trijumfa na stazi od 2.000 metara došli u vremenu od 6:36.40 minuta, ispred posade Grčke, dok su kao treći kroz cilj prošli Francuzi.

Na prolazu od 500 metara Lucić i Đorđević su držali su prvu poziciju, samo sekundu ispred tima Grčke, ali čak pet sekundi ispred Hrvata, koji su bili šesti. Na tačno pola trke naši reprezentativci imali su tri sekunde prednosti na drugoplasiranim Grcima, a upravo ta deonica je za mnoge često kobna jer ne mogu da izdrže visoki ritam veslanja. Na sreću, predstavnici Srbije su pojačali ritam i na 500 metara pre cilja imali su pet sekundi prednosti ispred Grka i šest ispred Francuza. Nisu stali ni u samom finišu i radost je mogla početi.

„Ima li nešto lepše kada učestvujete na najvećem takmičenju na svetu i pobedite, posle trke dobijete medalju i slušate himnu. Nadam se da smo obradovali naše zemljake širom sveta. Imamo odlične uslove za rad, nastavićemo da slušamo savete trenera Ilića, Guslova i Fedotova. Za Luku i mene još će se čuti“, rekao je Lucić.

Rezultati:
Dvojac bez kormilara: 1. Srbija (Igor Lucić, Luka Đorđević) 6:36,40, 2. Grčka (Kristos, Sklivanitis) 6:41,28, 3. Francuska (Fauchie, Moinaux) 6:42,35 , 4. Litvanija (Zarskis, Mascinskas) 6:44,89, 5. Bugarska (Dimitrov, Maslarov) 6:46,80, 6. Hrvatska (Udovičić, Dumančić) 6:54,20.
Skif: 1. Nemačka (Bah) 7:03,07, 2. Poljska (Zajkovski) 7:03,52, 3. Kina (Juan) 7:05,05... 6. Srbija (Vasić) 7:15,00.
Dubl skul: 1. Nemačka (Trzininski, Pjontek) 6:24,75, 2. Rumunija (Kadu, Ilie) 6:28,09, 3. Litvanija (Juozenas, Bendaravicius) 6:28,34... 5, Srbija (Đerić, Jovanović) 6:31,62.


Preostale dve posade Srbije nisu uspele da dođu do medalja na Svetskom prvenstvu pošto su umor i neiskustvo učinili svoje. Dubl skul u sastavu Radoje Đerić i Jovan Jovanović je zauzeo peto mesto, dok je Miloš Vasić je u finalu skifova poveo od početka trke i vodio do poslednjih 1.500 metara, ali je onda počeo da staje, završivši trku kao šesti.

Ne mogu da verujem da mi se ovo dogodilo. Sam plasman u finale je veliki uspeh, jer biti među šest veslača na svetu je nešto veliko. Ipak, znam da sam vredio za medalju. Vodio sam kada me je uhvatio grč u ramenu. Poslednjih 300 metara maltene da nisam pomerao veslo“, istakao je Vasić.

Ekspedicija Srbije se u ponedeljak vraća u Srbiju, a već dan kasnije će članove primiti predsednik Sportskog saveza Srbije, Aleksandar Šoštar.


www.b92.net
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Lucicu i Djordjevicu zlato na SP
« Reply #1 on: August 09, 2009, 02:53:49 PM »
svaka cast!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Joca93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 141
  • Gender: Male
  • Sve je to na psihickoj bazi!
Odg: Lucicu i Djordjevicu zlato na SP
« Reply #2 on: August 09, 2009, 03:02:19 PM »
 :clap: :clap: :clap: :clap:
When the armageddon's dark and dread
- I get up and make it happen
A lot of weak hearted weep and moan
- I get up and we get it cracking
Only the strong will continue
Do you have it in you?
Come, we've got a journey to go
And when the battle get sour and tread
- I get up and I get it going
A lot of weak hearted wither and moan
- We get up and we keep it flowing
Only the strong will continue
I know you have it in you
I know you have it in you

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Lucicu i Djordjevicu zlato na SP
« Reply #3 on: August 09, 2009, 04:37:41 PM »
malo malo pa kane neka medalja za srbiju..momci svaka cast :clap:
al se nekad dobro jelo

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: Lucicu i Djordjevicu zlato na SP
« Reply #4 on: August 09, 2009, 05:42:03 PM »
Samo nek kaplju...svaka cast ovim ljudima koji stvarno izgaraju,bez pompe,desetina hiljada ljudi i miliona evra nagradnog fonda...
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "