EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zelim da se izdefinisem.  (Read 26655 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Maverick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
  • Gender: Male
Zelim da se izdefinisem.
« on: October 08, 2007, 11:08:54 PM »
pozdrav svima!!! nisam htio da otvaram novi topic pa samo da se nadovezem... idem 5mjeseci u teretanu.. poprilicno sam lutao ispocetka, ali sam svakim danom ucio i napredovao... treniram 4x sedmicno i pri tome mozda i pretjerujem (radio sam po 6-7 vjezbi sa svaku grupu misica u 4 serije po 8-10 ponavljanja)! svuda citam o nekim optimalnim treninzima od 1-1.5h, ali ja ne stajem bez 2h, ili vise!volim kad idem kuci sa tim osjecajem koji mi kaze da sam stvarno ubio boga u sebi,inace me grize savjest da sam zabusavao, t.j. da nisam dao max! sad sam dosao u fazu da sam nabacio misicne mase taman onoliko koliko sam smatrao potrebnim i sad zelim da to izdefinisem!
KAKO?! koliko je to optimalno  vjezbi da se radi za svaku grupu misica,koliko ponavljanja da se radi i koliko serija da izdefinisem ovo sto imam,a da ne gubim na masi... i koja je to ishrana koja ce pratiti moje treninge u tom pravcu.. dosad sam u 7:30 za dorucak jeo 2 banane uz plazmu i 0.5L mlijeka sa nesquickom, rucao bih neko kuvano povrce oko 16:30 i isao na trening u 18:30! poslije treninga bih popio litar jogurta! hvala vam unaprijed....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #1 on: October 08, 2007, 11:30:44 PM »
pozdrav i dobrodosao
nemas potrebe da pises u tudjoj temi i da pises jedno pitanje vise puta..sada imas samo svoju temu i sve sto te bude mucilo pises  i citas ovde..
ako je ovo sto si napisao da jedes istina, ni u snu ne bi uspeo da se definises..
za definiciju treba jaka proteinska ishrana, zatik kardio vezbanje i solidan trening u teretani.
bilo bi lepo da postavis neku sliku pa da vidimo da li tebi uopste treba da se definises.
nase vidjenje misica i misicavosti se do sada u mnogo slucaja pokazalo da nije isto kao sto misli neko ko pita za savet
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #2 on: October 08, 2007, 11:35:12 PM »
pozdrav svima!!! nisam htio da otvaram novi topic pa samo da se nadovezem... idem 5mjeseci u teretanu.. poprilicno sam lutao ispocetka, ali sam svakim danom ucio i napredovao... treniram 4x sedmicno i pri tome mozda i pretjerujem (radio sam po 6-7 vjezbi sa svaku grupu misica u 4 serije po 8-10 ponavljanja)! svuda citam o nekim optimalnim treninzima od 1-1.5h, ali ja ne stajem bez 2h, ili vise!volim kad idem kuci sa tim osjecajem koji mi kaze da sam stvarno ubio boga u sebi,inace me grize savjest da sam zabusavao, t.j. da nisam dao max! sad sam dosao u fazu da sam nabacio misicne mase taman onoliko koliko sam smatrao potrebnim i sad zelim da to izdefinisem!
KAKO?! koliko je to optimalno  vjezbi da se radi za svaku grupu misica,koliko ponavljanja da se radi i koliko serija da izdefinisem ovo sto imam,a da ne gubim na masi... i koja je to ishrana koja ce pratiti moje treninge u tom pravcu.. dosad sam u 7:30 za dorucak jeo 2 banane uz plazmu i 0.5L mlijeka sa nesquickom, rucao bih neko kuvano povrce oko 16:30 i isao na trening u 18:30! poslije treninga bih popio litar jogurta! hvala vam unaprijed....

Dobrodosao

Ti po ovome imas 3-4 obroka ? Trebao bi njihov broj povecati na 5-6....Gde su ti ovde proteini u ishrani ? :crazy: :crazy:Litar jogurta posle treninga? Taj obrok zamenih s lako varljivim proteinom tipa  tuna,belo ili oslic....

Trening ne treba (ne bi smeo) da ti se sastoji duze od 45-60min....to je neka optimalna duzina....to sto se ti bolje osecas posle 2h treniga zaboravi....jer te moze samo unisititi,dj. dovesti do katabolizma....

Broj serija recimo neka ti bude po 12-16 serija za velike misicne particije,a 9-12 za male.

Nisi rekao da li koristis nesto od suplemenata?

Kad radis definiciju( koja se  radi kuhinji) trebao bi da variras skrob.....to ce ti najbolje odrediti ovi malo iskusniji...... :yes: mozes ovde da okacis slike( na osovu kojih ces dobiti instrukcije) ,ili ako ti je problem moze neko moderatoru ( Lazicu  :innocent:) da posaljes na PM

Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Maverick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #3 on: October 08, 2007, 11:53:51 PM »
sve ovo sto sam radio + ishrana je iz perioda kad sam zelio da nabacim masu.. sad zelim da nabacim jos malo grudi,a li ramenima, rukama, ledjima i nogama sam zaista zadovoljan (/kad je o masi rijec)... od suplemenata nista ne koristim.. samo kasika, bar dok vidim da mi i to daje rezultate... nisam siguran da bih uspio da okacim sliku pa cu poslati nesto najsvjezije sto imam Lazicu.. usput hvala vam sto ste mi otvorili topic..
za ovo sto je tanor rekao na moju ishranu se potpuno slazem, ali zato i vam i pisem da mi date te smjernice: sta i kad da jedem.. nesto sto je zahvalno, a mogu da nadjem u normalnoj svakodnevnoj hrani.. jeo sam 3 obroka (jer mi je jako tesko da ih uvedem vise zbog posla)... ali ne jedem nakon 17h i sa 91 kg sam dosao na 85 i jako sam se ucvrstio(stomak sam dodatno stesao u ovih mjesec dana koliko je slika stara)...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #4 on: October 09, 2007, 12:02:37 AM »
Velika greska ti je sto ne jedes nakon 17 h......to moras promeniti.....pogledaj malo pa forumu ( jelovnici za definiciju) kako bi to trebalo da izgleda i o cemu se radi....

A jos mi jedna stvar nije jasna? T i si radio masu i smrsao 6 kg?  :crazy:

Bez obzira na posao,mozes se organitovati ako to hoces.....ovde ima dosta ljudi koji rade pa sve uspevaju.Znaci sve od tebe zavisi,tj. tvoje volje.Ako ne mozes da nadjes adekvatnu hranu na poslu,poneses od kuce.....

Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Maverick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #5 on: October 09, 2007, 12:10:41 AM »
naravno da sam smrsao... prirodnu imam skladnu konstituciju (trenirao sam kosarku), ali sam prestankom treniranja i sve vecim ispijanjem piva nabacio tih 6 kg sala.. imao sam slauf oko struka, podbradak i sav sam bio mlitav.. sad sam izbacio pivo, a ubacio zestoke treninge, salo sam istopio a nabacio cistih misica na grudi (mada jos nedovoljno), ruke, ledja... a stomak mi je sad cvrst i kao pista u poredjenju sa prijasnjim... sto se tice ishrane.. volja je tu, a savjete trazim (normalni svakodnevni izvori proteina) da bih vidio sta i kako da to uklopim u svoj radni dan+fax+teretana..

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #6 on: October 09, 2007, 12:13:51 AM »
Najbolje bi bilo d avidimo kako izgleda jedn tvoj dan pa da se ubaci sta se moze.....Znaci sta i kad jedes,kad radis,kad treniras........spavas.........
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #7 on: October 09, 2007, 12:19:58 AM »
treba nam neka slika gde se vidi telo..kao sto bilderi poziraju..na taj nacin vidimo kako si gradjen i sta bi najbolje bilo da uradis sa sobom
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Maverick

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #8 on: October 09, 2007, 12:23:46 AM »
ustajanje u 7h, dorucak u 7:30h (3sendvica+2banane sa mljevenom plazmom+0.5L mlijeka sa nesquickom), na poslu sam do 16h (za to vrijeme pojedem neku vocnu salatu), rucak u 16:30 (neko povrce sa mesom: grasak, boranija, pileca krilca, pilece bijelo meso).. nisam jeo nakon 17h jer sam naisao na nekim sajtovima na podatak da to treba da izbjegavam! odmorim do 18:30, onda trening (radim 2 osnovna treninga : pon (grudi/triceps), uto (ramena, bicepsi i ledja(koja radim minimalno jer mi napreduju kao luda pa ih svjesno zapostavljam), kao sto rekoh dugo sam trenirao kosarku pa noge ne radim u teretani vec idem na basket, a dnevno pjesacim po 3h i vozim bike pa mi bar zasad ne zaostaju za ostatkom tijela... spavanje u 00h

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Zelim da se izdefinisem.
« Reply #9 on: October 09, 2007, 12:32:58 AM »
Ne mozes da pravis tako velike razlike medju obrocima......treba da jedes na svaka 2-3 sata.....znaci izmedju dorucka i rucka ima mesta za jos dva obroka,oko 11 moze recimo neko voce za uzinu ( ako ovde pojedes voce,nemas vise pravo da ga jedes ovaj dan ) i negde oko14 h moize drugi obrok.....To sto si provitao je apsolutno netacno....znaci jedes i posle 17h ( samo posle 17h ne jedes skrob-grasak,pirinac,kukuruz,krompir,nego salate,boraniju,kupus itd....).Posle treninga ubaci lako varljive proteine kao sto sam ti rekao vec gore.Ni jednu particiju ne bi trebao zapostavljati bez obzira na njen napredak u odnosu na druge,ali koa ti tako oces......Pre spavanja jedi posni sir ,belanca....
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: