EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ugljeni hidrati i stomak  (Read 20618 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baraba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #10 on: July 24, 2009, 11:52:19 AM »
Nisam se pitao sta su ugljeni hidrati (da ne znam da su seceri ne bih to rekao za dekstrozu itd.).
Daj ti ili neko drugi konkretan odgovor ili link da mi razjasnis, citao sam po forumu ali kao sto kazes i sam za mene vazi i za ostale (neko kaze ovako, neko onako i ko je u pravu?). Hocu da nucim, ali ako mi kazes nesto to nije tako a ne kazes kako je i zasto je tako onda ne mogu nauciti  :dunno:
Bigger Stronger Faster:
Ovaj film ne pruza odgovor na pitanje Steroidi : da ili ne?
Ovaj film postavlja pitanja:
Da li imas karakter,
Da li imas obraza,
Da li tezis savrsenstvu u sportu ili si samo jos jedan skot koji misli da postoji precica do vrha?

Nije belance zamena za whey nego je whey zamena za belance.

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #11 on: July 24, 2009, 12:45:41 PM »
..

evo pa nauci vec jednom

Offline snake85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 275
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #12 on: July 24, 2009, 07:50:55 PM »
ne reklamiraj protivnicki forum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kakve su ti misli takav ti je zivot!!!

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #13 on: July 24, 2009, 08:12:04 PM »
nije protivnicki, vec prijateljski forum ;) ili bar tako kazu vlasnici

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #14 on: July 24, 2009, 09:08:01 PM »
"dekstroza, fruktoza i maltodekstrin pomesano sa nekim sejkom."

o ovome je pricao sarcev...i objasnjavao je na forumima zasto preporucuje gatorade prasak(koji sadrzi ovakvu slicnu mesanicu sve sa fruktozom)...fruktoza je tu zato sto kako je on rekao treba voditi racuna i o nadoknadi glikogena u jetri...medjutim ona ima vrlo mali udeo u celoj prici tako da nemojte da se odma vatate banana i kojecega :)
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #15 on: July 24, 2009, 11:19:43 PM »
da nemojte da se odma vatate banana i kojecega :)
nemoj da mi diras banane :lol:
lud sam za njima :rolleyes01: :yes:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #16 on: July 25, 2009, 12:39:42 AM »
ju...nisam jeo banane ima 3 godine  :hitself:  :wallbash1:  :wallbash1:
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline Baraba

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #17 on: July 25, 2009, 08:36:38 AM »
"dekstroza, fruktoza i maltodekstrin pomesano sa nekim sejkom."

o ovome je pricao sarcev...i objasnjavao je na forumima zasto preporucuje gatorade prasak(koji sadrzi ovakvu slicnu mesanicu sve sa fruktozom)...fruktoza je tu zato sto kako je on rekao treba voditi racuna i o nadoknadi glikogena u jetri...medjutim ona ima vrlo mali udeo u celoj prici tako da nemojte da se odma vatate banana i kojecega :)
Kakava slucajnost, isti savet koji sam predlozio :)

@bebac neki komentar? Ili da kazes i M. Srcevu da ne daje savete jer ne zna osnovne stvari?

Da li moze da se otkljuca tema  http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,9664.0.html
Bigger Stronger Faster:
Ovaj film ne pruza odgovor na pitanje Steroidi : da ili ne?
Ovaj film postavlja pitanja:
Da li imas karakter,
Da li imas obraza,
Da li tezis savrsenstvu u sportu ili si samo jos jedan skot koji misli da postoji precica do vrha?

Nije belance zamena za whey nego je whey zamena za belance.

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Ugljeni hidrati i stomak
« Reply #18 on: July 25, 2009, 10:16:39 AM »
Kakava slucajnost, isti savet koji sam predlozio :)

@bebac neki komentar? Ili da kazes i M. Srcevu da ne daje savete jer ne zna osnovne stvari?

Da li moze da se otkljuca tema  http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,9664.0.html

 :wallbash1: :) :crazy: :wallbash1: :)

Evo ti nešto od AUTORITETA na našim prostorima dr. PETROVIĆA  ;) direktnog učenika gore navedenog:

evo ovako.podstaknut GOMILOM BUDALSTINA sa nekih drugih emsta i od nekih drguih ljudi koji cak maju obraz da se potpisuju koje kakvim......niej ni bitno,morao sam da uradim ovo tj da kazem neke stvari u vezi fruktoze kao izvora uh u nasem PWM....

znaci.ovde iznosim cinjenice koje u krugovima b.b su jako dobro znane i nisu izrecene od strane bilo koga i bilo cega nego jedan od kretora ove teze je i sam MILOS SARCEV,a samim tim hiljade ljudi se pridrzava ovoga..

ne kazem da ne psotoji teroija od nekih drugih"guru-a"po ptianju odnosa DEXTROZA-FRUKTOZA tj da ti isti zastupaju upotrebu FRUKTOZE umseto DEXTROZE,ali 0X10 000 je uvek 0.....znaci..pustimo teroije i lupanje koje kavih kvazi strucnjaka-ovde mislim na ove nase-i daj jednom  ljudi odmaknite se samo 1mm od lonoga sto su vas u skolama ucili oni koji su zavrsili fakul;tete pre 50 ili vise godina jer nauka je uznapredovala i nije dovoljno samo objasnjnje FRUKTOZA JE PROSTI SECER KOJI SE RASTVARA U JETRI------i sta dalje....Molim??....ali da ne duzim..

FRUKTOZA-nema sta da trazi kao izvor UH u nasem PWM iz prostog razloga jer ima jako nizak G-indeks- a samim tim zbog te svoje karakteristike nema moci da snazno iritira podiznje inuslina koje nam je i te kako potrebno posle treninga...sta to znaci..

pa fruktoza posle samog unosenja u organizam veoma brzo u jetri bude preradjena u glukozu i poslana ko zna gde....ili...kako bi rekao nas narod u zapecak ili cosak..a pored ovog velikog nedostatka, G index se menja jako brzo cim se namirnice izmesaju

znaci unosm ogrome kolicine frukotze mozemo da dobijemo samo jedno..talozenje viksa masnoca..

istina je to sto kazi ti strucnjnaci na tim mestima gde sam to video da frukotza puni jetru glikogenom,ali nama je cilj povratiti glikogen u misic  a ne rizikovati da nam se taloze bespotrebne masnoce

poslednja istrazivanja cak idu do tud da fruktoza utjece na starenje misicnih stanica-ovo uzeti kao rezervu..za ovo nsiam siguran..


u svakom slucaju nije mi jasno zasto neko hoce da izmislja toplu vodu i pored toga sto je dokazano da glukoza ima perfektan g index za ono sto je anma potrebno,a sama frkotza jako nizak g index i nesposobnost da iritira insulin
dakle glukoza je u svakom slucaju za 3 koplja sipred frukotze(glikoza) i zasto rizikovati sa istom i razmisljati kolika je duga njena konverizja u jetri!!

nadam se da ce i milos da nam kaze jos mnostovo info o ovome jer u ostalom on je i realno gledano zacetnik cele ove price..

preuzeto sa http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,520.0.html bez pitanja, iziritiran gomilom gluposti dotičnog "barabe" kog se nadam da ćete u najskorijem roku opomenuti ili još bolje BANOVATI sa ovog foruma gde ljudi žele da se obrazuju ;)
Pain is temporary, Pride is forever

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap