EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: licni trening  (Read 18881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: licni trening
« Reply #20 on: September 03, 2009, 12:45:10 PM »
@djape petrovicu

ja sam mislio da je low cardio u granicama aerobnog pulsa,znaci u mom slucaju 60-70% max frekvencije srca tj od 109-127 otkucaja u minuti jel gresim negde mozda ???

ne gresis priajtelju ako govrimo o ZDRAVOJ osobi
a posto ti to na zalost nisi onda se neke granice uobicajenih vrednosti moraju pomerati i prilagodjvati
tebi jeste sada otkucaji normalni,ali prijatelju tebi je srce osteceno te pri svakom opterecenju ne moze da reguje kao nekome kome nije
ako me razumes sta govrim
to nema veze sa % i otkucijima u stanju mirvanja,vec treba da vodis racuna o tome sto sam ti gore rekao
jer po tome bi onda trebalo da racunas u zapreminu kisenikika u plucima na posebnim aparatima te bi oni sigurno pokazali neke druge paramtere u odnosnu na tvoj broj otkucaja u stanju mirovanja
rekoh
ja nisam lekar ali imam neka od ruznih iskustva pa ti govrim iz prve ruke nke ifo

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #21 on: September 03, 2009, 01:16:34 PM »
@djape

kontam skroz sta hoces da kazes,nesto slicno mi je i @Lazic rekao da uz low cardio i regulasinom ishranom rezultati ce sigurno doci u sta ne sumnjam iskreno.Pre par god sam isto imao 101kg ali uz max regulisanu ishranu sam se kroz 6 meseci vratio na 85 BEZ IKAKVE SPORTSKE AKTIVNOSTI!
na nekom sajtu neko je napisao ovo "citat" Vezbanje niskog inteziteta( low intensity) znaci da vam je broj srcanih otkucaja u toku vezbanja u okviru 40-60 % od vaseg maksimalnog broja. ja vas pitam da li je ovo tacno???
ako jeste znaci da bi morao malo da smanjim intenzitet pulsa u granici od 72-109
kada vozim na 2 stepenu opterecenja prosecnom brzinom od oko 25km/h puls ne prelazi 110 sto znaci da ako je gore navedeni citat tacan to je moja najidealnija brzina i opterecenje prativsi puls....

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: licni trening
« Reply #22 on: September 03, 2009, 01:36:27 PM »
TACNO
ako bih se gledalo matemtacki i po standradnim forumulama,to je poptuno tacna racunica
ali ja ovako bez i malo okolisanja mogu ti reci da sam misljenja mada te neznam niti znam tacan % ostecenja srcanog misica da bi 110 za tebe znacilo low intesy te bi uz regulsianu ishranu sigurno mogao da dostignes svoje rezluate
i ne samo to
smatraj DA CES BOLJE DA SE OSECAS 1000 PUTA tj da ci ti se opste fizicka kondicija popraviti nevoervatno
jedino sto moras biti svestan da je taj proces malo DUZI nego da je u pitanju nesto sto bi se zdravim osoboma moglo napisati tj preporuciti

i da ne zaboravim ono sto je najvzanije
sale
Quote
znaci da vam je broj srcanih otkucaja u toku vezbanja u okviru 40-60 % od vaseg maksimalnog broja. ja vas pitam da li je ovo tacno???

nemoj da isputujes DO KUDA JE TVOJ MAX BROJ!!!!!!!
veruj mi!!!!!!

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #23 on: September 03, 2009, 02:48:43 PM »
nista onda radicu na stepenu opterecenja 2 cisto radi sigurnosti...iskreno vec se osecam mnogo bolje a i kilogrami su poceli da se smanjuju sto je za mene neverovatno.ustanem ujutru lagano doruckujem,posle nekih sat ipo krenem s voznjom,sat vremena nakon voznje rucak i onda pravac na plivanje- dok mi vremenski uslovi to dozvoljavaju posto u mojoj barandi ne postoji zatvoren bazen :bored:

vreme mi ne predstavlja nikakav problem,zacrtao sam sebi cilj 10-15 kg dole a sad dal ce to biti za 3 ili 9 meseci skroz mi je nebitno.
Quote
nemoj da isputujes DO KUDA JE TVOJ MAX BROJ!!!!!!!
veruj mi!!!!!!
ni ne nameravam da ga ispitujem na svoju ruku,to su odradili strucni ljudi na testu opterecenja max puls je iznosio 149 a pritisak je u tom trenutku bio 200/110 tako da iskreno ne postoji bojazan da radim u zoni 40-60%

P.S veliko vam hvala na pomoci i savetima koji svakom dobro dodju pogotovo u mojoj situaciji

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: licni trening
« Reply #24 on: September 03, 2009, 02:51:35 PM »
rekoh ti vec gore..low kardio i manipulacija klopom sasvim je dovoljno , da na duze staze  resi tvoj problem.
ti imas sve vreme ovog sveta i samo to jedno srce i cuvaj ga..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #25 on: September 03, 2009, 07:50:34 PM »
apsolutno se slazem sa gospodinom lazicem i djape-om  :yes:

hvala vam puno na savetima

da li moze jos koja informacija sto se tice samog treninga,da li da radim na prazan stomak znaci kad ustanem i popijem kaficu ili da prvo nesto lagano hasnem pa za nekih sat ipo da odradim trening??? i koliko posle treninga da ne jedem nista tj posle treninga mi sledi rucak,koliko vremenski da napravim pauzu izmedju treninga i rucka???

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: licni trening
« Reply #26 on: September 03, 2009, 07:58:18 PM »
ako zelis podobnije informacije slikaj se i postavi slike, i na taj nacin cemo steci predstavu sta tebi treba, za koliko to moze da se postigne uz ogranicenje koje ti imas..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #27 on: September 03, 2009, 08:56:42 PM »
evo jedino sam ovako mogao s tel nesto da uslikam,nadam se da je dovoljno....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: licni trening
« Reply #28 on: September 04, 2009, 08:11:19 AM »
ovde mozes mnogo sto sta da odradis sa klopom..znaci igraj po odredjenim pravilima, preporucio bih ti fitness treninge u teretani,manje kardio vezbanje, gde neces dizati neke besne tezine, i raditi milion serija, vec raditi dovoljno da angazujes misicna vlakna
nemas misica i ionda prakticno nemas  sta da trosi energiju i to salo..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #29 on: September 04, 2009, 10:04:26 AM »
hvala laziću na info
mozes li mi samo reci kad je najbolje da odradim cardio pre doručka ili posle?obično ustajem oko 9:30-10:00 mogu i ne moram jesti pa me zanima dal da odradim na prazan stomak ili da lagano hasnem nesto pre treninga?i koliko vremenski posle treninga ne bi trebalo nista da unosim u organizam sto se tice hrane?