EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zasicene masti  (Read 16749 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #10 on: August 06, 2009, 07:14:53 PM »
Refined = preradjen?
http://en.wikipedia.org/wiki/Refined_grains
Refined znaci da je nesto izmenjeno po sastavu, a oatmeal nije izmenjen po sastavu.
A ovo sto ti kazes to je spremljen (steamed, rolled, flaked, etc.).

@lokk1, ajde mi daj neki link, jer je Bare sam sebe pokopao svojim.
Nigde nisam video da su ZASICENE masti iole potrebne. Svi textovi ovde na forumu kazu da treba izbegavati zasicene.

e znas sta pokopo sam se kad sam uopste pokusao da ti nesto objasnim ;) za TVOJE dobro, radi kako oces, bas me briga, al opet ti kazem, i te ZASICENE imaju svoje mesto u nasem organizmu i treba ih unositi, daleko manje da, ali unos od 0% je isto tako opasan kao i prezderavanje slaninom ;)
razmisli malo, zasto uopste i postoje? sve u prirodi ima svoje mesto i ulogu, kao sto glukozu i brze secere cepas posle treninga, a inace bi ih trebalo izbegvati. ajde ostaj mi uzdravlje, pa da batalimo ovo, jedi sta oces uotalom i ja cu sta ja ocu, a mekinje necu sigurno ;)

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #11 on: August 06, 2009, 09:26:04 PM »
Sve ima svoje mesto ali nema sve svoje mesto u ljudskoj ishrani.
Pola Azije (pa i vishe) nikada ne proba mleko.

Ali i dalje - tvoj tekst je tebi udario kontru, tj. sasvim je rekao suprotno od onoga sto ti kazes.
Text ovde na forumu isto kaze izbegavati zasicene masti - NIGDE ne kaze da su potrebne u BILO kojim kolicinama.

Ako nisam u pravu, nema problema - ali dajte melo vishe od vase reci.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #12 on: August 06, 2009, 10:42:31 PM »
Slazem se, al zato pola te iste azije bude pregazeno od 500 britanaca ;)
Snimali kao neke urodjenike sto nikad nisu jeli so u zivotu, i kao imaju nizak pritisak sve do jaja, mislim se pa sve sto imamo kao belci i evropljani je produkt nase jace ishrane, /znaci so, mleko meso i jaja/, od ostatka covecanstva.
...
Kolko jedes zumanaca u proseku nedeljno?
Predlog:
Pojedi govedji kare od 400-500gr zive vage, onako malo prosaran pa idi na trening za sat-dva, pa javi kakav je bio trening ;)

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #13 on: August 06, 2009, 10:47:16 PM »
A 'oces prestari da izbegavas temu, i naci vishe neki link gde kazu da ima koristi od zasicenih masti? (sem energije)


Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Zasicene masti
« Reply #15 on: August 07, 2009, 12:17:38 PM »
Dejo ove se po forumu najcheshcje govori o trans mastima koj e su shtetne. Zasicene trebaju u nekim granicama zbog vec pomenutih hormona i solidan su izvor energije. A za tvoj problem ima jednostavno resenje.... Meni je takodje tzzv dobri HL bio nizak. Uzmi riblje ulje iliti omega 3 kaspule i to pij mesec dana pa opet uradi krvnu sliku... Videces da ce sve biti u granicama normale.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #16 on: August 07, 2009, 12:24:23 PM »
@Ralex
Hvala spaso si me ;)

@Dejo
Ne izbegavam nego jbga ne bookamrkujem sve, a nesto i zapamtim :)

Offline Srle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #17 on: August 07, 2009, 12:48:50 PM »
Slazem se, al zato pola te iste azije bude pregazeno od 500 britanaca ;)

Da siguran si da je to bilo zbog jaja, a ne zbog sitnica kao sto su puske, topovi, dokrtina ratovanja i sl.

Zasicene masti su potrebne organizmu jednako kao i nezasicene, ali se nezasicene smartaju zdravijim jer ih ne unosimo dovoljno, a zasicenih unosimo previse, ovo mi je rekao jedan doktor inace ide samnom u teretanu a po specijalizaciji nutricionista.

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #18 on: August 07, 2009, 02:29:35 PM »
Po ovim linkovima ima toliko nabacanih ideja, nepotkrepljenih teorija i kontraverzi (tipa ova nacija je zdrava iako jede zasicene masti, ali mozda je to zbog vina...), da bih se zabrinuo za integritet istih.

Drugo, svi oni kazu da su zasicene masti potrebne za mozak, evo dokaza sa jednog univerziteta koji kaze da su to ipak nezasicene:
http://www.fi.edu/learn/brain/fats.html
Ne bash toliko related, ali ipak:
http://hdlighthouse.org/treatment-care/care/hdltriad/diet/updates/0055satfat.php
Aj opet:
http://www.livescience.com/health/090107-brain-food.html
Quote
Rats that gorged on saturated fat for several weeks had obvious damage to the hippocampus.
People who eat diets high in saturated fat are more susceptible to cognitive deficits

Sto je sasvim dovoljno da dovedem u pitanje sve ove linkove koje je postavio Ralex.


Pogledao sam jos neke linkove, skoro svaki ide na fazon "Food industry scam".
Proof please... ako ga ima, dajte da menjamo temu Masti u Ishrani.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Zasicene masti
« Reply #19 on: August 07, 2009, 03:33:36 PM »
Po ovim linkovima ima toliko nabacanih ideja, nepotkrepljenih teorija i kontraverzi (tipa ova nacija je zdrava iako jede zasicene masti, ali mozda je to zbog vina...), da bih se zabrinuo za integritet istih.

Drugo, svi oni kazu da su zasicene masti potrebne za mozak, evo dokaza sa jednog univerziteta koji kaze da su to ipak nezasicene:
http://www.fi.edu/learn/brain/fats.html
Ne bash toliko related, ali ipak:
http://hdlighthouse.org/treatment-care/care/hdltriad/diet/updates/0055satfat.php
Aj opet:
http://www.livescience.com/health/090107-brain-food.html
Sto je sasvim dovoljno da dovedem u pitanje sve ove linkove koje je postavio Ralex.


Pogledao sam jos neke linkove, skoro svaki ide na fazon "Food industry scam".
Proof please... ako ga ima, dajte da menjamo temu Masti u Ishrani.

ovi tvoji linkovi : 1 o trans-mastima shto nije tema i podrazumeva se da su jako loshe ...  i 2 o HIGH saturated fat diets .. 
a mi prichamo o normalnom unosu ... dechko je samo hteo da ti kaze da ti nishta ne bi shkodilo da pojedesh koji gram mesa  ;)
i prichamo o realnim shansama da ti se popravi hormonalni status + holesterol ..

a s druge strane manje vishe ti si upravu ... bar po onome shto sam ja uspeo da prochitam do sada ... tvoje telo moze da funkcionishe sasvim ok bez zasicenih masti ,ali izvori zasicenih masti su ti generalno potrebni .. nadam se da nemoram da ti pishem koliko pozitivnih stvari imaju meso,jaja,mlechni proizvodi i da izbacivanjem istih chinish sebi kontrauslugu .. + ako malo birash izvore zasicenih masti (tipa govedina gde ti je glavni izvor zasicenih masti stearinska kis.  koja nema uticaja na ukupan holesterol ) i kombinujesh sa mononezasicenim mastima kao maslinovo ulje smanjujesh tendenciju LDL-a da oksidishe  praktichno nemash o chemu da brinesh ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!