EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ako moze i meni pomoc oko ishrane  (Read 25305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #50 on: January 01, 2009, 11:13:07 PM »
hvala ukratko na ovim informacijama.
nisam ja naravno nista lose mislio o tebi,samo sam pitao ako ima slika da vidim gradju i svakako da cenim znanje i svu ovu pomoc koju sam dobio u ovih nekoliko nedelja koliko sam ovde na forumu :)

posto dok imamo dane odmora,tada misici rastu,e pa da li je tad pozeljno imati isti unos proteina kao i u danima kad imamo treninge ili je dovoljno smanjiti za nekih 0,5-1gr/kg :dunno:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #51 on: January 02, 2009, 12:53:03 AM »
to znaju svi, zasto ih nema i zasto ih nece biti u skorijoj buducnosti...ako me neko ceni ovako, cenice me jos vise kada me upozna uzivo.
oni koji dolaze kod mene da kupuju preparate, dolaze da dobiju savete ,znaju da svoje teorije odlicno primenjujem u praksi
nisam tip koji pati da ga neko kritikuje , pogotovu ako taj neko nije ni usao u teretanu, a ne patim da me neko hvali jer odlicno znam svoje mane i prednosti
moje slike mogu da se pojave samo ako ih ja postavim, jer u doba od 90-98,99 internet je bila misaona imenica.
inace bivsi sam takmicar,sada kazu da odlicno izgledam i ako se ne takmicim, neki iskusniji kazu da sam bio jedan od potencijala koji nije uspeo da zavrsi pricu do kraja
osvojio par titula prvaka yu u doba kada na bini u jednoj katogoriji bilo vise takmicara, nego sada na celom takmicenju.

eto ukratko, prica o meni..  :)


Kako si skroman  :lol:

posto dok imamo dane odmora,tada misici rastu,e pa da li je tad pozeljno imati isti unos proteina kao i u danima kad imamo treninge ili je dovoljno smanjiti za nekih 0,5-1gr/kg :dunno:

Nema potrebe da smanjujes proteine,eventualno ako nesto oces da smanjis,to moze biti uh,stim da ni d otoga ne mora doci.
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #52 on: January 02, 2009, 10:01:21 AM »
Quote
eventualno ako nesto oces da smanjis,to moze biti uh,stim da ni d otoga ne mora doci.

koliko sam ja razumeo citajuci forume,UH treba smanjiti u off danima jer nemamo gde to da potrosimo posto nema treninga i onda neki deo tih UH zavrsi u salu...ako sam pogresno shvatio ispravite me.
ako treba da i u off i on danima bude isti unos proteina i UH onda cu se potruditi da koliko toliko ispostujem zbog finansija.

Offline Slipi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #53 on: January 02, 2009, 11:18:48 AM »
Lazic je negde napisao 300,300,300,300,400,50,50
To su uh po danima racunajuci da prvih pet treniras,za masu,ali pravu misicnu masu.
Mozes ti i svaki dan da jedes 500gr uh i dobices masu al i salo koje ovde izbegavamo
Proteini konstantno isto i u on i off danima 200-300 zivotinjskih i isto tolko biljnih i nema da pogresis

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #54 on: January 02, 2009, 12:01:52 PM »
okej za proteine,nastavicu da ih jedem istu kolicinu uvek.
ali sto se tice uh,ovo kako si ti napisao je za 5 uzastopnih treninga,ali dosta je bolje recimo trenirati 2 dana pa 1 dan pauza pa opet 2 dana treninga pa 2 dana pauza i gotova nedelja.
ja unosim vec jedno mesec dana 400gr pirinca u ON danima,to je oko 300Uh da zaokruzimo,i nisam se nimalo zamastio,trbusni se i dalje lepo vide,vene po bicepsima i dalje su tu,i sad sledeca stepenica bi bila da povecam pirinac za jos 100gr,sto mi dodje oko 380UH otprilike,ali problem je sto moj stomak ne moze toliko da podnese,jednostavno ne mogu ja toliko da pojedem hrane,stomak mi se prenaduva i samo sto ne povratim.
ali ako bih povecavao uh na 500gr pirinca dnevno u ON danima,onda bih to raspodelio ovako:
prvi obrok 150gr
obrok pre treninga 200gr
obrok posle treninga 150gr  (imam digitalnu vagu pa onda znam u gram koliko sam pojeo UH)
proteine cu onda i u off danima da unosim oko 200,nekad ide i do 240,vise od ovoga finansijski ne mogu,a mislim da i nije potrebno jer ispunjavam onaj uslov za naturalce "3gr/1kg"
 :) :clap:

Offline Slipi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #55 on: January 02, 2009, 12:59:51 PM »
Ja dnevno jedem 250gr proteina-zivotinjskih-meso,jaja,sir i oko 200 biljnih-pirinadz,pasulj tetovac-izuzetno bogat ima oko 22gr proteina i
ostalo sto kroz kikiriki i ovsene.
UH trenutno idem
Pon-trening-500gr
Uto-trening-500gr
Sre-aktivan odmor-300gr
cet-trening-500gr
pet-aktivan odmor-300gr
sub-trening-300gr
ned-pasivan odmor-100gr

Sto se tice unosenja UH,pojedem 150gr u 11h,250gr u 13h,u 14h sam na treningu pa oko 16h posle pwm pojedem jos 100gr UH sa 60gr proteina iz mesa
Dodje tu jos nekih 50gr UH u ovsenim za dorucak i uzinu al to neracunam a njih jedeem i u off a ostale izbacim
Veruj mi jedva to pojedem al kad nemogu onda malo smanjim za nekih 100gr i super opet unosim 400-450gr

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #56 on: January 02, 2009, 01:35:00 PM »
ti bas dosta unosis uh,veruj mi da ja jedva unosim 300uh,a 380 ce mi ici jos teze,ali probacu za koji dan da to dodam pa cu videti,ako se budem zamastio u roku 2,3 nedelje,vracam na 300 i onda cu znati koliko je meni potrebno gr uh/1kg :) jedino se experimentom to moze utvrditi ali bojim se da se ne umastim jer onda i to malo sto se umastim experimentom ce mi ostati jer ne planiram uopste da radim definiciju jer ne mogu da podrzim finansijski veci unos proteina od ovoga trenutno niti bcaa niti glutamin,a sve je to pozeljno imati kad se radi definicija da bi se ocuvala misicna masa i svestan sam svega toga,ali jbg,love se nema,tako da moram ici pazljivo sa UH :) i izgradjivati masu a da odrzim ovaj bf bez dodatnog zamascivanja.
to je to otprilike :)

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #57 on: January 02, 2009, 02:40:30 PM »
koliko sam ja razumeo citajuci forume,UH treba smanjiti u off danima jer nemamo gde to da potrosimo posto nema treninga i onda neki deo tih UH zavrsi u salu...ako sam pogresno shvatio ispravite me.
ako treba da i u off i on danima bude isti unos proteina i UH onda cu se potruditi da koliko toliko ispostujem zbog finansija.

Pa da,mi i pricamo o off danima( kad ne treniras kao sto si rekao).

Sto se tice ovog drugog,rekao sam da proteine ne bi trebao smanjivati a ako vec nesto moras ,neka to bude uh. :)
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #58 on: January 04, 2009, 11:16:07 PM »
evo sto se tice moje ishrane kako sam ja to isplanirao ako uspem da nadjem posao,mada posto sad nemam posao,imam zive muke da nabavim ovu hranu,jer kao sto moj cale kaze mojoj kevi,"nece se vise bacati pare na koje kakve gluposti,ima da jede sve zivo,a ne tu da izmislja neke budalastine i da kupuje hranu pored pune kuce hrane",pod ovim misli na *ebene kobasice,slanine,sunke,svarglove i tako to :pullhair: :nonono:
a evo ishrane,ovo je minimum minimuma sto se tice mog plana:
10 jaja          100din               70p
600gr oslic     138din               102p
50gr whey                             40p
225gr sir        59din                 22p
400gr pirinac  52din                 320UH
_________________________ __________
dnevno------>349din               234P
                                           320UH
___________________________________
mesecno----->10470din

ako uspem naci posao koji sad trenutno trazim,mocicu ovo da izfinansiram i kasnije ako mi bude uleteo bilo kakav dodatni kesh,odma se povecava sir sa 225 na 450gr i mozda na 15 jaja dnevno,tezak je ovaj bodibilderski zivot :pullhair:
mislim da su ishrana i namirnice sasvim korektne,nista drugo ni ne kupujem da jedem,samo to,ali jbg moj cale zivi u uverenju da je to razbacivanje i da to nista ne valja,a da "domaca" hrana valja i da cu od nje napredovati i zato smo se posvadjali nazalost :boxed:
 :)

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #59 on: January 04, 2009, 11:21:09 PM »
au druze,bas zeznuto...nadam se da ces naci taj posao...  :)

ok je ovo za proteine,lepo si to sracunao...  :clap: