EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: KARATE  (Read 230951 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #100 on: May 07, 2008, 06:37:26 PM »
ne kontam poentu vracanja na sport samo da bi dobila "crni pojas"?

ako imas crni pojas mozes da otvoris svoju skolu i mlatis pare

Offline ilijabogdan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #101 on: May 08, 2008, 05:57:30 PM »
ja sam trenirao karate i svidja mi se sport al nazalost u krusevcu nemogu da ga treniram, to je vrlo plemenit sport u kome se uci samoodbrana, karate prvenstveno sluzi za samoodbranu, a ne za maltretiranje slabijih od sebe

Offline Don Shone

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #102 on: May 08, 2008, 07:32:39 PM »
Razlike postoje izmedju samoodbrane i borilacke vestine. Ljudi grese kad misle da je to potpuno isto. Tu delimicno nisu u pravu.
Samoodbrana se moze nauciti na drugaciji nacin i postoje odredjene borbene vestine za to koje su efikasne i mnogo brze covek uci sistem samoodbrane.

Sto se tice karate-a. Ja sam ga trenirao cetiri meseca i mogu reci da mi se nekoliko stvari nije svidjalo.
Trenirao sam kad sam imao 16 godina i onima koji su trenirali u klubu je bilo cudno sto dolazi neko sa 16 godina da trenira i po tom pitanju karate je zatvoren ne samo za rekreativce nego i za one koji imaju vise od 14 godina. Tako da se covek oseca stidiljivim zato sto su sve oko njega deca a nema nekog starijeg koji je tek krenuo i zato sto ljudi imaju misljenje da karate nije za one koji hoce da krenu sa 20,30 ili vise godina.

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #103 on: May 10, 2008, 09:42:39 PM »
Hmm samoodbrana...
Hmmmmm plemenit....Tesko.Tj nikako.mozda tako deluje takmicarski karate jel je vrlo vrlooo ogranicen po pitanju dozvoljenih udaraca bacanja itd...Jeste jedan da je u kodeksu napisano da se ne napada prvi.Neki to postuju neki ne,nije ni bitno.Uglavnom onaj koji je proveo deceniju,dve,tri vezbajuci ovu vestinu vrlo dobro zna koliko tu ima brutalnosti.Uostalom kate iako tako lepo izgledaju "na suvo" imaju u sebi mnogo veoma surovih udaraca i zahvata koji bi mnogima promenili misljenje o ovom sportu tj vestini..Od iscasenja zgloba ramena,lomljenja u zgobu lakta,sake, udaraca u genitalije,kolena,iscasenje kuka do lomljenja kicme,vrata, udaraca u slepoocnice,udarci u nosnu kost sa namerom da prodre do mozga,udarci u grlo,..itd da ne duzim sa povredama.Da se razumemo,karate je nastao da bi se sacuvao zivot tj da bi se protivnik efikasno unistio...I danas su majstori masine za ubijanje,nije fraza zaista,samo sto srecom zakon danas regulise ovo.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #104 on: May 11, 2008, 09:13:20 PM »
dec
Hmm samoodbrana...
Hmmmmm plemenit....Tesko.Tj nikako.mozda tako deluje takmicarski karate jel je vrlo vrlooo ogranicen po pitanju dozvoljenih udaraca bacanja itd...Jeste jedan da je u kodeksu napisano da se ne napada prvi.Neki to postuju neki ne,nije ni bitno.Uglavnom onaj koji je proveo deceniju,dve,tri vezbajuci ovu vestinu vrlo dobro zna koliko tu ima brutalnosti.Uostalom kate iako tako lepo izgledaju "na suvo" imaju u sebi mnogo veoma surovih udaraca i zahvata koji bi mnogima promenili misljenje o ovom sportu tj vestini..Od iscasenja zgloba ramena,lomljenja u zgobu lakta,sake, udaraca u genitalije,kolena,iscasenje kuka do lomljenja kicme,vrata, udaraca u slepoocnice,udarci u nosnu kost sa namerom da prodre do mozga,udarci u grlo,..itd da ne duzim sa povredama.Da se razumemo,karate je nastao da bi se sacuvao zivot tj da bi se protivnik efikasno unistio...I danas su majstori masine za ubijanje,nije fraza zaista,samo sto srecom zakon danas regulise ovo.

decko, ali ti lupas

Offline mi@@@

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: KARATE
« Reply #105 on: May 27, 2008, 07:26:27 PM »
Ti corak?Kako se zoves? :boxed:Ti si trenirao u Dinamo? :blush:Da mozda ne znas Lugic Nemanju i koje si godiste? :hitself:

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #106 on: May 30, 2008, 09:49:03 PM »
decdecko, ali ti lupas

pre svega teske reci..a nema nekog povoda.
a onda:mikazuki geri,otosi uke,ryosho-juji-osae uke,teisho-hasami-uke,kentsui-soto-mawashi-uchi,mae empi uchi,nihon nukite...Da znas koji su ovo udarci, kao sto ne znas, shvatio bi sta sam hteo da kazem.Poenta-karate nije samoodbrana..I molim te kloni se stava "decko ti lupas" jer ne valja.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #107 on: July 01, 2008, 05:56:51 PM »
Ti corak?Kako se zoves? :boxed:Ti si trenirao u Dinamo? :blush:Da mozda ne znas Lugic Nemanju i koje si godiste? :hitself:

84. znam malog Lugica ,bice mali dobar...
Tek sad sam video poruku , tako da ...jbga

Offline corak

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #108 on: July 01, 2008, 08:26:48 PM »
pre svega teske reci..a nema nekog povoda.
a onda:mikazuki geri,otosi uke,ryosho-juji-osae uke,teisho-hasami-uke,kentsui-soto-mawashi-uchi,mae empi uchi,nihon nukite...Da znas koji su ovo udarci, kao sto ne znas, shvatio bi sta sam hteo da kazem.Poenta-karate nije samoodbrana..I molim te kloni se stava "decko ti lupas" jer ne valja.
O kakvom kodeksu ti lupetas ostavi se filmova, a sto se tice udaraca ,ako treba svaki da ti demonstriram javi ;)
p.s.  sve sto se zavrsava na uke je blok a ne udarac

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: KARATE
« Reply #109 on: July 02, 2008, 02:52:20 PM »
ako treba svaki da ti demonstriram javi ;)

vazi, ionako nisam sparingovao 100god  ;)

O kakvim bre filmovima pricas...Oces da kazes da ti niije nikad trener rekao nema k***enja po gradu,nema stava "ja sve znam, ja sam tata za karate a vi ste misevi pa cu malo da vas iznabadam"...inace letis iz kluba?to je kodeks.

To je sve iz kata, ima i blokova ima udaraca ima kombinacija ta dva.
Npr. u Unsu: tate-shuto-uke pa ono ''cupanje" ruke iz ramena noga gadja koleno(gde je prvi kiai,ne znam kao to japanci zovu) = strasna povreda -> poenta moje cele price.

ali posto ti kazes da lupam...Ja cu se lepo povuci sa teme,pa ti zivi u zemlji medveda i leptirova.potpuno mi je nebitno.poz
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "