EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kalorije?  (Read 7249 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Zivkoj

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Kalorije?
« on: June 07, 2010, 10:17:48 PM »
Molim vas moze li neko da mi objasni neke stvari. nisu mi jasne te kalorije. prvo mi nije jasno koliko odprilike kalorija covek potrosi dnevno bez ikakve fizicke aktivnosto, tj. ako cjeo dan samo lezi. negde sam izracunao (preko bmr calculatora) da je to 1800 a opet negde sam procitao da je to oko 700 pa sad neznam sta je tacno. druga stvar su kalorije u hrani. jer ja npr potrosim dnevno oko 2000 kcal. ako ne zelim da se debljam nebih trebao da pojedem vise od 2000 Kcal. e sad npr. 2kg graska je odprilike 2000 kcal a i 400 gr cokolade je oko 2000 kcal. pa neznam hocu li se ja vise debljati ako jedem cokoladu ili grasak. (naravno ovo govorim teoretski jer sigurno necu jesti samo jednu hranu ali me zanima da li je bitan samo broj Kcal ili i kakva  je hrana) izvinite na duzini posta i molim vas pomozite mi

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Kalorije?
« Reply #1 on: June 07, 2010, 10:25:35 PM »
Trazi po forumu, sve sto si pitao vec pise. A opet zdravom logikom, sigurno BMR nece biti isti za nekog od 100kg misica i neku zenu od metar i zilet, dajem primer samo :)
A za drugo pitanje, naravno da sve kalorije nisu iste, mislim iscitaj sticky teme u ishrani, imas za svaki makronutrijent cemu sluzi i gde moze zavrsiti itd itd.. A sad da li ces se vise debljati od 2 kile graska ili pola kile cokolade je totalno nebitno jer je nebulozno raditi i jedno i drugo :) A i opet je pisano milion puta sta ti se desava kada se prenatrpavas secerom bez razloga cesto.. Nemas iste posledice po ceo organizam ako pojedes 250gr proteina umesto 250gr cokolade..

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kalorije?
« Reply #2 on: June 08, 2010, 12:42:24 PM »
Quote
BMR nece biti isti za nekog od 100kg misica

uzmes njih 22 od 100 kg i ni jedan nece imati isti BMR...
to je za zene i citanje po sarenim magaznima kako bi same sebe zavaravle
okvirno nesto znati...OK..
ali se zanositi sa tim da je neki papir pozudan bas za mene ,tebe,nju,njega...GLUPOST

Offline Zivkoj

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Kalorije?
« Reply #3 on: June 08, 2010, 01:05:44 PM »
ma znam da nece biti isti i pomocu nekog kalkulatora sam izracunao moj bmr (180cm 75kg 18god) i ispalo mi je oko 1800, pa neznam jeli to tacno jer sam negde procitao da covjke trosi oko 700kcal dnevno ako nista ne radi. a razlika od oko 1000kcal (700-1800) je ogromna pa zato pitam sta je tacno

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Kalorije?
« Reply #4 on: June 08, 2010, 01:40:12 PM »
uzmes njih 22 od 100 kg i ni jedan nece imati isti BMR...
neznam jeli to tacno jer sam negde procitao da covjke trosi oko 700kcal dnevno ako nista ne radi

pedja ti je upravo rekao da je to jako individualno i da ne mozes toliko uprostiti
ili da nacrtam
lezi pedja i nista ne radi i lezis ti i nista ne radis. potrosnja pedjinog tela kada nista ne radi je daleeeeeko veca od potrosnje tvog tela kad nista ne radis. ako nije jasno uzecu i bojice da docaram  :boxed:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kalorije?
« Reply #5 on: June 08, 2010, 01:50:03 PM »
Quote
lezi pedja i nista ne radi

aaa pa to nije moguce
ja sam najaktnivji u lezecem polozaju  :) :) :) :)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Kalorije?
« Reply #6 on: June 08, 2010, 02:05:56 PM »
Ajde recimo da je BMR neka osnovna smjernica po kojoj bi se moglo ici...pa tek onda poslije je treba korigovati...

Ja npr pojedem 100 gr ovsenih, 200 gr pirincha, 800 gr mesa, 200 gr sira i 2 cijela jajeta i 8 bjelanjaka, nekad i 4 cijela i nemam pojma koliko tu ima kalorija, ali ono sto je bitno je da rastem...Da se puno mastim onda bih spustio pirinac na recimo 150 gr i manje, a ako standiram onda povecam unos istih...nema greske nikakve...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Kalorije?
« Reply #7 on: June 08, 2010, 02:12:47 PM »
ako si citala na ovom forumu da je neko rekao da je minimum 700 kalorija potrebno da se odrzava organizam fizicki vitalnim sto opet zavisi od osobe do osobe onda si procitala da je pedja lepo rekao koliko hrane treba da bi se raslo tj da bi se dobijala misicna masa a to je 200 - 300 grama UH 500gr mesa. 10tak jaja od toga 3 cela pola ele do cele i to je to.
sad ti vidi koliko trebas od svega toga da jedes i prati dali se mastis ili ne. ako ti se pravi salo a nemas nikakvih problema onda jedi manje UH.
lazic recimo jede 50 gr UH jer mu je to dovoljno. opet neko drugi jede vise itd itd.
zna se sta se kad koliko jede samo ispostuj to i bice sve ok.

Offline Nennad

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Kalorije?
« Reply #8 on: June 08, 2010, 03:11:03 PM »
Ti kalkulatori daju neke približne vrednosti BMR i TDEE, ali mogu mnogo da omaše, jer ne uzimaju sve faktore u obzir. Neko ko ima 100 kg i 15 % bf troši više od nekog ko ima 100 kg i 25% bf-a, računajući da je sve ostalo isto.
Ako neko vreme unosiš 700 kcal (što je gladovanje i premalo je), u početku ćeš mršaveti, ali posle nekog vremena organizam će se navići na taj unos i nećeš dalje mršaveti. Inače, nema šanse da je BMR svega 700 kcal, osim ako se ne radi o detetu, za odrasle osobe te vrednosti su veće, osim ako gladovanjem i navikavanjem na određeni broj kalorija nije došlo do usporavanja metabolizma.
Ta restrikcija kalorija može da radi neko vreme, koliko će raditi, opet mnogo zavisi od metabolizma, aktivnosti, vežbanja... ponekad se metabolizam toliko uspori da vaga ne mrda nedeljama iako se gladuje. Dakle, mora se jesti određena hrana, u određenim količinama i određenim vremenskim razmacima i naravno adekvatno trenirati bilo da se želi efikasno smršati, ili nabaciti koji mišić. Tematika je ipak dosta složenija od broja unetih kalorija dnevno i računanja deficita...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Kalorije?
« Reply #9 on: June 08, 2010, 04:52:47 PM »
Quote
Tematika je ipak dosta slozenija od broja unetih kalorija dnevno i racunanja deficita...

bravo momcino