EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pravila treninga za visoke momke  (Read 26284 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline warlord

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 215
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #30 on: January 20, 2012, 11:11:25 PM »
iskreno mislim da nisi iskren...ako ti guras 30kg na benchu mislim da ne mozes ni jedno propadanje...ili mozes ali samo da propadnes :)

Offline Titanic_90

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #31 on: January 20, 2012, 11:44:56 PM »
@warlord
Kako misliš da nisam iskren? Prvi trening kad sam došao gurao sam 30kg, a propadanja teško, mogu možda 5 :D

Offline Krajina-moja

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #32 on: January 28, 2012, 10:07:22 PM »
Titanic_90 Ja sam poprilicno visok 191 al imam 95 kg i delujem sebi malo mrssavo a ti si visok 2 m imas 70 kg ako je tako onda poslusaj moj savet...Kada sam krenuo u teretanu imao sam 1.90 cm i 79 kg na bencu sam mogao jedva 35 kg danas sam visok 191 imam 95 kg i na benc u zadnjoj seriji radim sa 85 kg 4 ponavljanja.. Ako ti je cilj masa onda moras stvarno da jedes kao konj 6 obroka dnevno i ako imas viska para suplementacija nebi trebala da izostane momentalno po zavrsetku treninga trebas da jedes da nebi doslo do KATABOLIZMA , treniraj 4 puta sedmicno, trening da ti ne prelazi 70 min koristi osnovne vezbe kao bench press,mrtva dizanja,moju omiljenu vezbu za ledja povlacenje sa T sipkom a ukljucis i neku vezbu na spravi kao lat....Zelim ti puno srece

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #33 on: January 30, 2012, 09:10:33 PM »
Sad si moje visine i tezine, a ja tek krenuo u teretanu :)
Prvi trening sam odradio sa 50 kg bencha, jer su mi grudi ubedljivo najslabija partija.
A znam taj osecaj kada izgledas sam sebi mrsavo .... ja ne mogu da mu se otmem.

May the force be with you !

Offline pocetnik83

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #34 on: February 23, 2012, 03:00:44 PM »
Titanic90
Ako ti je ovo prvi put da ides u teretanu onda ti je 30 kg na bencu prvi put u zivotu i vise nego dobro. To je vise od pola tvoje tezine (30 kg tegovi + 10 kg sipka). Kada radis sklekove dizes ~65% svoje kilaze ali tada ti radi skoro celo telo a na bencu samo grudi, triceps i po malo rame. Prve 3-4 nedelje su dosta teske posle brzo dobijas na snazi kada se misici naviknu. Racunaj da ces za mesec dana dici benc na 50 kg i posle toga svaki mesec dizati za po 10 kg. Posle 5 meseci ces raditi ~80-100 kg (pravilno, vidi moj savet). Vise od ovoga za rekreativca koji zeli da ima lepe grudi a visok je 190 i tezak 80 kg (verovatno ces do tada toliko imati) ne treba.

Moj savet ti je:
Kada sam pre 10 godina posao u teretanu (tada sam imao ~18-19 godina, 185 cm, ~68-70 kg) trener/vlasnik teretane me je mesec dana tereao svaki dan da radim vezbe sa praznom sipkom da bi mi se misici oformili, rasteglili da bi dobio formu... Takodje bitno ti je radis benc (i ostale vezbe) pravilno. Pravilo se radi benc da 2.5-3s kontrolisano sporo spustas sipku na grudi i onda da za 1-1,5s izguras gore (misic raste kada se teg spusta). 80% ljudi u teretani radi nakaradno i na njih nemoj ni da obracas paznju. Kada radis nakaradno mozes da dizes i do 50% vise ali jbg ne pogadjas misic kako treba, koja je svrha onda raditi... Vise ces ti sa 30-40 kg pravilnog rada napredovati nego likovi koji su u prvih mesec dana uzeli da rade sa 60 kg i njima sipka bukvalno za 0.5s padne na grudi i onda im kolega 3-4s vuce sipku gore.

Sto se tice bicepsa ravnom sipkom i krivom. Dok radim sa krivom na klupi podlaktice ni ne osecam da radim, samo biceps. Krivu sipku sam skoro i izbacio radim svaki 3-4. trening. Tesko da se moze nabaciti masa na podlaktice ako se ne radi pregib sa ravnom sipkom. Jeste da ravna sipka 10x vise boli nego krivom ali isplati se. Ovo je barem neko moje misljenje.

Offline pogan

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #35 on: April 26, 2012, 10:12:32 AM »
Pozdrav za visoku bracu  :)

Ja sam visok 197cm i imam 95+- kg, zeleo bi doci do 105 max, ali ok doce i to. Sto se tice teninga meni grudi zaostaju, jednostavno ih ne pogadjam kako treba, ali ajde probacu da pogledam nesto i na forumu...
Tekst je odlican, slazem se sa tim da niski izgledaju mocno, da manje ulazu rada, sve super, ali zato mi visoki kad se sredimo izgledamo kao "zveri", mozda u bb nema nas toliko, ali zato braco gledajte discipline snage, odnosno strongman takmicenja, pa svi su oko 190, a tu je i Brian Shaw preko 2m.

Offline Nikiler10

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #36 on: April 09, 2016, 07:34:27 PM »
Zdravo momci visok sam 2.13 i imam 22 godine kad sam krenuo u teretanu sa 17 godina bio sam visok 2.03 i imao 80 kila danima sam trenirao patio se nerviro krivo mi je bolo što niži ljudi su jači što bolje izgledaju ali ja nisam odustajao i posle dugo godina treninga teretana-kosarka skočio sam na 120 kila i na 2.13 sada kad udjem u teretanu svi ostali izadju jer nema mjesta za sve hahahaha nedajte se visoka braćo samo trenirajte i budite ponosni ma svoju visinu!!!