EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Početnički plan ishrane  (Read 9381 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #10 on: May 26, 2011, 12:30:10 AM »
1. podrzavam

2. da, mislio sam na kupovne. al sto se tice cedjenih i 100% voce, to je ok
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #11 on: May 26, 2011, 01:02:54 PM »
Tim cedjenim sokovima, cak i ako su 100% od voca, je obicno dodat secer. Cak i da nije dodat secer, oni su iz voca odstranili vlakna, pa je ostao samo secer. Jos ako uzmes u obzir da ces da popijes litar soka, a da i ne primetis, nije bas svejedno jer ce to, ako nista drugo, biti oko 100g UH.

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #12 on: May 26, 2011, 02:01:31 PM »
1.Kakve veze ima jbt dali jogurt ima masti ili ne ..sve su to minorne kolicine u odnosu jedna na drugu... mleko jogurt itd i nije bas neka namirnica za odrzavanje kilaze ,a ako vec je na ''masi'' zasto onda da se uskracuje unosa dodatnih kalorija...pritom veci problem je taj secer iz mleka nego mast.Zasicene masti su potrebne telu u odredjenoj meri...ako vec pije mleko na masi nek pije koje mu odgovara,ako je ekto nek cepi i punomasno

a otkud da znam dal je ekto?

jesil ti procitao ovo:
Quote
Imam 30 god, oko 75 kg, 183 cm i oko 3-4 kg viska oko struka. I pored ovog viska izgledam prilicno mrsavo pa zelim da radim na masi.
zbog toga sto je masan sam rekao da izbegava punomasno (plus voli da pije mleko i jogurt - verovatno ce piti u vecim kolicinama)......... otkud znam gde ce mu otici te kalorije, zato je bolje ici na sigurno.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #13 on: May 26, 2011, 05:37:43 PM »
Ako sam sve vas (na cemu sam vam zahvalan) dobro shvatio, jelovnik mi je dobar i mogu ubaciti jos dvije case jogurta prije podne i dvije case mlijeka prije spavanja, ili obrnuto.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #14 on: May 26, 2011, 09:06:14 PM »
Ako sam sve vas (na cemu sam vam zahvalan) dobro shvatio, jelovnik mi je dobar i mogu ubaciti jos dvije case jogurta prije podne i dvije case mlijeka prije spavanja, ili obrnuto.


Slobodno. Glupavo je da ti sa svojih 75kg razmisljas o procentu masti u mleku. Kad budes imao preko 100 onda raspali neku definiciju
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #15 on: May 26, 2011, 09:39:50 PM »
Pa kakve veze kilaza ima ? Moj brat sa 75kila krece defku.. ja sa 108 .. i opet isto pazimo i jedemo.. ali smo drugacije konstitucije  :yes:
Champions Train Losers Complain.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #16 on: May 26, 2011, 09:43:10 PM »
u cemu?
i zasto uopste izbegavati so..
samo "umereno"
ja na dijeti uzmem sigurno 10g daily
ne bi trebalo preko 2500mg ali ni ispod 1400mg..

U suvom mesu uglavnom
Gde sam napisao da treba izbegavati so?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #17 on: May 26, 2011, 10:22:12 PM »
Suvo meso moze prije jela da se potopi malo u vodi, ako je samo so problem. Sto je problem sa tom laktozom sto je svi pominjete kao out?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #18 on: May 29, 2011, 06:53:31 PM »
1.Kakve veze ima jbt dali jogurt ima masti ili ne ..sve su to minorne kolicine u odnosu jedna na drugu... mleko jogurt itd i nije bas neka namirnica za odrzavanje kilaze ,a ako vec je na ''masi'' zasto onda da se uskracuje unosa dodatnih kalorija...pritom veci problem je taj secer iz mleka nego mast.Zasicene masti su potrebne telu u odredjenoj meri...ako vec pije mleko na masi nek pije koje mu odgovara,ako je ekto nek cepi i punomasno

2. Sokove nemoj da pijes a pij mleko???? ako si mislio kupovne da ,ako si mislio i sveze cedjene onda je to apsolutna kontradiktornost sto si rekao...



da ne pominjemo da mlechna mast usmerava proteina iz mleka ka misicima,za razliku od low fat mleka koje usmerava nekako ka organima  ..samo punomasno  ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #19 on: May 29, 2011, 06:59:48 PM »
da ne pominjemo da mlechna mast usmerava proteina iz mleka ka misicima,za razliku od low fat mleka koje usmerava nekako ka organima  ..samo punomasno  ;)
Odakle ti ovo?