EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Početnički plan ishrane  (Read 9411 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #20 on: May 29, 2011, 08:54:26 PM »
da ne pominjemo da mlechna mast usmerava proteina iz mleka ka misicima,za razliku od low fat mleka koje usmerava nekako ka organima  ..samo punomasno  ;)
Nisam nesto iskusan ali su mi ove "masne" skretnice malo cudne   :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #21 on: May 29, 2011, 09:16:31 PM »
Odakle ti ovo?

Fouillet, H., Gaudichon, C., Mariotti, F., Bos, C., Huneau, J.F., and Tome, D., Energy nutrients modulate
the splanchnic sequestration of dietary nitrogen in humans: A compartmental analysis, Am. J. Physiol.
Endocrinol. Metab., 281(2), E248–E260, 2001.

nishta iznenadjujuce ... pre samo par dana se prichalo o slichnoj temi kako je neko tvrdji mekshi jachi lepsi itd u zavisnosti od izvora proteina jaja , belo meso , crveno meso itd .. samo treba imatu na umu da to nisu izolovani procesi i da prisustvo jednog makro ili mikro nutrienta moze da pogura situaciju u ovom ili onom smeru :)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #22 on: June 05, 2011, 05:46:44 PM »
Koji je preporuceni dnevni unos kalorija za povecanje mase na moju tezinu (75kg)? Negde sam procitao od 3000 do 3500 kcal sto mi se ne poklapa sa onim 2gr P po kg 3-4 gr UH i 1gr M. Sano treniram 4x i nista fizicki drugo ne radim. Da li je bolje ne uneti potrebnu kolicinu kalorija ili je uneti iz lose hrane?

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #23 on: June 05, 2011, 06:28:31 PM »
Imas kalkulator, pa preracunaj http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=7805.0

Quote
Da li je bolje ne uneti potrebnu kolicinu kalorija ili je uneti iz lose hrane?
Ni jedno ni drugo ne valja. Unesi potrebne kalorije iz dobre hrane.

Offline vulesrb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
  • My soul Will never die
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #24 on: June 05, 2011, 08:04:44 PM »
@badyboy mislim da nema potrebe da u PWM stavljas 2 merice wheya 1,5 je sasvim dovoljna.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #25 on: June 05, 2011, 08:22:01 PM »
Sad mi je najveci problem oko unosenja dovoljne kolicine kalorija. Nemanja hvala na programu, treba da unesem 3065 kcal na 10 % suficita.

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #26 on: June 05, 2011, 08:25:33 PM »
Je li u redu 30% P, 55% UH i 15% M? Ispada da unesem oko 230 gr P, 420 gr UH i 51 gr M.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #27 on: June 05, 2011, 10:20:45 PM »
Nema na cemu, to i nije moj program  :lol:

Nemoj da ides na 10% suficita. Preko tog programa izracunaj koliko ti je kalorija potrebno za odrzavanje. Pa na taj broj dodaj jos 200-250kcal. I onda pratis situaciju. Ako dobijas na masi po 100-200g nedeljno, onda nastavis tako. Ako ne dobijas onda povecas za 200kcal, a ako vidis da se mastis, onda smanjis za 200kcal (ako smanjujes, onda smanjujes UH, a proteini ostaju isti).
Sto se tice odnosa proteina, UH i masti... Uzimaj minimum 2g po kilogramu tezine proteina. Najmanje 20% treba da su masti (naravno dobre masti, to se podrazumeva), mada mozes slobodno da pocnes od 30%. Ostalo su ti UH (naravno ne seceri i junk hrana, nego skorbasti npr: pirinac, krompir, ovsene...)

Offline badyboy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #28 on: June 05, 2011, 10:32:44 PM »
Imas kalkulator, pa preracunaj http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=7805.0
Ako treniram 4x nedeljno sa tegovima bez kardio treninga i inace nista drugo ne radim osim u kancelariji, da li da racunam to kao lagani trening ili kao umjereni jer je razlika 300 kcal?

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Početnički plan ishrane
« Reply #29 on: June 05, 2011, 10:39:16 PM »
ne drzi se toliko tok proracuna....... to ti je polazna tacka, a kasnije radis po osecaju - smanjujes i povecavas prema potrebi i ogledalu