EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jos jedan u nizu ili: odredjivanje ishrane na osnovu telesnog tipa  (Read 2488 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marduk

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Pozdrav ljudi,
Imam mali problem koji se tice odredjivanja sopstvene gradje. Naime, visok sam 193cm, imam 96kg. Mozda zvuci idealno, ali moja prica je daleko od idealne (srceparajuca muzika violina)
Radio sam razne testove i jednostavno ne umem sebe da svrstam ni u jedan tip telesne gradje, tacnije, rekao bih da je prisutno 33,33% od svakog tipa. Imam veoma tanke zglobove i na rukama i na nogama, na rukama mogu lagano da ih obuhvatim, na nogama u predelu gleznjeva takodje. Ramena sira od kukova, veoma jake noge u predelu kvadricepsa ali i sa dosta masti. Takodje, ljubavne ruckice mi nabijaju komplekse svakog dana kada se pogledam u ogledalu, jer su ogromne (srecom, ne toliko primetne preko majice, pa se nekome moze uciniti i da sam atletski gradjen), veoma slabe grudi koje izgledaju amorfno. Ukratko, voleo bih da skinem salo s dupeta i butina (zelim da mi noge izgledaju tanje, da mogu s ponosom da nosim farmerke i da se ne pribojavam da li, s ledja gledano, licim na zenu sa jacim ramenima) i da se resim ruckica (a s obzirom na to da sam ogroman ljubitelj prostih secera, da ne kazem zavisnik, moram prineti jednu ogromnu zrtvu, ocigledno :( ) No, interesuje me misljenje, prema kom tipu gradje bi trebalo da prilagodim ishranu?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Jos jedan u nizu ili: odredjivanje ishrane na osnovu telesnog tipa
« Reply #1 on: February 05, 2015, 07:11:51 AM »
prema svom tipu... :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline marduk

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Jos jedan u nizu ili: odredjivanje ishrane na osnovu telesnog tipa
« Reply #2 on: February 05, 2015, 09:08:03 AM »
Oh, zahvaljujem na ovoj prekrasnoj istocnjackoj mudrosti odgajanoj u tajnim odajama dojo-a. Da, zaboravio sam da kazem i da imam ocajan smisao za humor, ali dobro je, nisam jedini  :lol:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Jos jedan u nizu ili: odredjivanje ishrane na osnovu telesnog tipa
« Reply #3 on: February 05, 2015, 11:35:37 AM »
Salu na stranu...  :yes:

Nemoj se previse opterecivati sa tjelesnim tipom, smanji hidrate, proteine drzi na 2-3 grama i prati situaciju.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline marduk

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Jos jedan u nizu ili: odredjivanje ishrane na osnovu telesnog tipa
« Reply #4 on: February 06, 2015, 03:24:22 PM »
Okej. Moram priznati da mi je uvek zvucalo glupo kad ljudi pricaju o tipu gradje i prave onu trojnu podelu.
hvala, usput ;)