EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg  (Read 5633 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #10 on: February 11, 2013, 05:20:48 PM »
znam, nažalost ne mogu se pohvaliti da je moja, veći umovi stoje iza nje

ako ti nije jasno, mogu ukratko objasniti


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #11 on: February 11, 2013, 05:32:58 PM »
pa no carb su mi bili samo proteini,ali snage nikako nisam imao.
a low carb ujutru hiit trening
belanca i npr krastavac sa maslinovim
oslic i brokoli
piletina i mesana salata-krastavac paradajz
piletina i zelena
ella.
otprilike tako unesem oko 50 gr uh ali kako sam naveo kilaza ne pada nekih sada jace od nedelju dana.ne znam sta da menjam da li da radim kako je nikola92 naveo,jedan dan umeren intenzitet npr 30-40 minuta pa sledeci hiit?

Nemoj uopste da radis hiit...to ti ne treba u zivotu nista.

To da li si na low carb ili ne ili low fat ili ne, nebitno je totalno.  Budi u deficitu 500-600 kcal max.  Unosi oko 1.8-2 g B po kilogramu ostalo ispuni mastima i hidratima. Ne jedi rafinisane hidrate i uzivaj. Voce slobodno smes.

Ispostuj sve ono sto sam ti rekao na pocetku budi disciplinovan i postici ces to sto si naumio.

Ali moras pazljivo da odredis koliko ti kalorija treba. To ne moze preko digitrona. Sa njim mozes samo da znas otprilike BMR i nista vise.
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #12 on: February 11, 2013, 05:48:55 PM »
vidim da se razumeš nikola, pa nam objasni kako "pažljivo da odredi koliko kalorija mu je potrebno"

ako ne može preko digitrona, ne može uz pomoć BMRa, od čega da oduzima 500-600kcal i koliko iznosi ono "ostalo" što treba da ispuni mastima i hidratima?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #13 on: February 11, 2013, 06:42:09 PM »
sad ste me totalno zbunili,dobro izracunacu bmr i na osnovu njega koliki deficit da napravim da li 500-600 ili vise?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #14 on: February 11, 2013, 06:50:54 PM »
ne možeš praviti kalorijski deficit na osnovu BMRa, ukupan kalorijski unos sa kalorijskim deficitom ne sme da ti bude manji od BMRa

izračunaj TDEE na osnovu BMRa i onda pravi deficit

pročitaj glavne teme u ovom podforumu


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #15 on: February 11, 2013, 06:59:47 PM »
vidim da se razumeš nikola, pa nam objasni kako "pažljivo da odredi koliko kalorija mu je potrebno"

ako ne može preko digitrona, ne može uz pomoć BMRa, od čega da oduzima 500-600kcal i koliko iznosi ono "ostalo" što treba da ispuni mastima i hidratima?

Prvo sto mora da se uradi je da se izracuna koliko je kalorija potrebno da se ostane na trenutnoj kilazi.

BMR kalkulator pokaze neku vrednost recimo od 2000 kcal. U TDEE kalkultaoru se pomnozi sa stepenom aktivnosti i dobije broj koji je potreban za odrzavanje koji u 99% slucajeva nije tacan.

Zasto?  Zato sto to ne zavisi samo od godina, visine i kilaze i stepena aktivnosti vec od mnogog toga drugog. Genetika, tezina kostiju, procenat masti, procenat misica, velicina organa, telsena temperatura, trenutno zdravstveno stanje, godisnje doba itd. itd.

Znaci kada kalkultaro pokaze neku brojku kilaza mora da se prati 2-3 nedelje. Ako se u prvih 7-14 dana dana primetis da kilaza pada povecava se unos za 100-200 kcal. Ako drasticno krene da pada poveca se za 300-400 mozdai 500 sve zavisi od tebe. Ako krene da raste naravno smanji se za 100-200 kcal a po potrebi i vise... i dalje se prati.

Kada se primeti da se kilaza ne menja 10-15 dana tek onda znamo koliko kalorija nam je zaista potrebno za odrzavanje.  Evo prost primer ja kada sam poceo sa skidanjem masti pre mesec i po dana imao sa 97 kilograma i digitron mi je pokazao za odrzavanje 3350 kcal. A dosao sam do broja da mi treba 2900 kcal. To je citavih 500 kalorija manje. 

Naravno trebalo mi je 3 nedelje da to utvrdim. Ali to je jedini siguran nacin. Nikako drugaciej neces odrediti koliko ti kalorija treba.

Kada odredis taj broj pocnes polako da oduzimas za 100-200 kcal i da skkidas kilazu. Nekome treba deficit samo od 200 kcal nekome od 500. Nekome mozda i malo vise ali nije preporucljivo da se ide ispod 500-600 u deficit vise je razloga za to.

i da ..cudi me da neko ima 4000 poruka na forumu i da to ne zna
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #16 on: February 11, 2013, 07:27:46 PM »
me
Prvo sto mora da se uradi je da se izracuna koliko je kalorija potrebno da se ostane na trenutnoj kilazi.

BMR kalkulator pokaze neku vrednost recimo od 2000 kcal. U TDEE kalkultaoru se pomnozi sa stepenom aktivnosti i dobije broj koji je potreban za odrzavanje koji u 99% slucajeva nije tacan.

a ja te pitam na osnovu čega da odredi koliko mu je potrebno?
i nemoj mi filozofirati i pisati ono što smo ja i drugi odavno napisali, nego lepo momku reci kako da odredi tu polaznu tačku (koja je podložna korekcijama) ako ne uz pomoć BMR/TDEE kalkulatora

mene čudi da neko ima 155 i da sve zna  :lol:

još jednom ću te upozoriti da paziš kako pričaš, a treći put ću te banovati. toliko


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #17 on: February 11, 2013, 07:32:12 PM »
me
a ja te pitam na osnovu čega da odredi koliko mu je potrebno?
i nemoj mi filozofirati i pisati ono što smo ja i drugi odavno napisali, nego lepo momku reci kako da odredi tu polaznu tačku (koja je podložna korekcijama) ako ne uz pomoć BMR/TDEE kalkulatora

mene čudi da neko ima 155 i da sve zna  :lol:

još jednom ću te upozoriti da paziš kako pričaš, a treći put ću te banovati. toliko

ta polazna tacka nista ne znaci...naveo sam razloge zasto

Genetika, tezina kostiju, procenat masti, procenat misica, velicina organa, telsena temperatura, trenutno zdravstveno stanje, godisnje doba itd. itd.

objasnio sam i vise nego korektno kako da izracuna kalorije za odrzavanje

sto se mene tice banuj me odma  ;) ja odo da procitam neku pametnu knjigu  :) :)
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #18 on: February 11, 2013, 07:38:48 PM »
dobro, daj mu neku bolju polaznu tačku

niko ne kaže da je BMR/TDEE kalkulator savršeno precizan
i veruj da meni ne treba da objašnjavaš kako i zašto  ;)

način na koji iznosiš svoje mišljenje je neprimeren za nekog ko je tek došao na forum i neće se tolerisati

ako već kažeš da nešto ne treba tako, daj neku bolju opciju


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: rotacija,low carb,no carb stao na 85kg
« Reply #19 on: February 11, 2013, 07:53:42 PM »
dobro, daj mu neku bolju polaznu tačku

niko ne kaže da je BMR/TDEE kalkulator savršeno precizan
i veruj da meni ne treba da objašnjavaš kako i zašto  ;)

način na koji iznosiš svoje mišljenje je neprimeren za nekog ko je tek došao na forum i neće se tolerisati

ako već kažeš da nešto ne treba tako, daj neku bolju opciju

ja sam izneo JEDINU MOGUCU tacnu opciju pomocu koje ce bilo ko odrediti koliko mu kalorija treba za odrzavanje

ne bih tako iznosio misljenje da nije prozivanja....tipa "vidim da se nikola razume"  i  u drugoj temi isto

kazem ti  opet najj iskrenije slobodno me banuj necu se nasekirati 0.1 %

A i sada kada bolje razmislim vise necu ni da ulazim na forum jer vecini ne vredi nista ni pricati... 99 % ljudi zeli da cuje samo ono sto im odgovara....cemu gubljenje vremena.   Uzivajte  ;)


Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN