EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: TAJLANDSKI BOKS  (Read 41628 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #20 on: December 04, 2007, 06:12:42 PM »
Evo ovako, ja mogu da ti odgovorim na to pitanje iako nisam prozvan, nadam se da nikom nece smetati.  San Shou ili Sanda je prvobitno zamisljen kao tzv. free fight tj slobodna borba predstavnika razlicitih kung fu stilova a prvi San Shou turniri redovno su zavrsavali teskim ozledama pa cak i smrcu jer jednostavno nije bilo pravila.Nakon turnira u Nankingu kada je broj tesko povredjenih boraca bio veliki a dosta ih je odustalo od daljih borbi zbog straha za vlastiti zivot organizatori su shvatili da su potrebne promene.Isto kao sto su se desile promene u MMA takmicenjima u odnosu na prve UFC i Vale Tudo turnire,San Shou se promjenio samo u drugom pravcu tj postao nekakva kineska verzija kickboxinga.
Ipak i tu ima razlika.San Shou koji se praktikujeu kineskoj vojsci je upravo ono sto mu ime i kaze-verzija slobodne borbe a postoje i turniri King of Sanda gde borci od zastite nose samo rukavice i gumu za zube a dozvoljeni su svi udarci rukama,nogama,laktovima,kolenima,sve vrste bacanja.Amaterski San Shou turniri su nesto drugo,tu su borci zasticeni od glave do pete a izbaceni su udarci laktovima a i kolenima.Ipak po meni San Shou ili Sanda je realnija verzija kickboxinga posebno zbog svog specificnog borilista tzv. Lei Tai platforme bez konopaca tako da borac mora imati i osecaj za prostor da ne bi ispao iz borilista a to je vrlo bitno i za realnu borbu kada nemate konopaca ili ograde kaveza da vas stiti od pada i povredjivanja.
Da je San Shou vrlo efikasna borilacka kombinacija dokazuju i redoviti turniri koji se odrzavaju kao borbe reprezentacija Kine protiv taekwondo boraca iz Koreje,karatasa iz Japana,boksera iz SAD,pa cak i Muay Thai boraca iz Tajlanda gdje su u globalu San Shou borci pokazali svoju dominaciju.
U Srbiji takodje postoje redovna takmicenja i vrc u Subotu je prvenstvo Srbije u Sanda borbama u Sremskoj Mitrovici, pa svi zainteresovani mogu da gledaju, a takodje ima prvenstvo i u Lei Thai-0u borbama koje su jos zanimljivije. Pozdrav svima
« Last Edit: December 04, 2007, 06:14:17 PM by Milan »

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #21 on: December 04, 2007, 06:21:53 PM »
Naravno,svaki odgovor je dobrodosao

Razumem sta kazes,npr uvodjenjem nekih pravila u ufc je dosta smanjeno neko ekstremnije krvoprolice :)
Meni je za slobodnu borbu bolje znati udaracke tehnike,pogotovo kad vidim nozne tehnike pojedinih boraca.Steta sto je sve ovo slabo zastupljeno,i blazu verziju tog tai boksa mozemo videti u k1,mada ja vise volim superligu,lakse borce,moze se videti dosta kvalitetne tehnike
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #22 on: December 05, 2007, 12:41:01 AM »
zna li neko mozda gde to ima da se trenira u novom sadu ? znam da je pre bilo na detelinari, neki Mario je trenirao (pre 2-3 godine su mi 2 druga tamo trenirala i stvarno kazu sve najlepse za coveka) ali koliko ja znam to je zatvoreno

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #23 on: December 05, 2007, 05:39:28 PM »
Hmmm, za Thai ne znam, ali znam gde ima izuzetan Savate. Sala kluba u kojoj drzim treninge pripada Savate klubu Phoenix. Ljudi izuzetno rade svoj posao, pa moja preporuka
 Da milane, u pravu si, uvek je laksa kategorija sa sobom povlacila i kvalitetniji fight kao i u svemu. UFC je po meni tehnicki ravan ulici, cast izuzecima, ali malo ih je

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #24 on: December 05, 2007, 08:07:03 PM »
ako vas ne mrzi mozete da snimate vase treninge,sparinge i okacite zanimljive stvari na youtube i stavite direktne linkove ovde...to mogu da budu kratki klipovi od po npr 2 min gde ljudi mogu videti kako sve to izgleda,mozda im se svidi i pocnu da treniraju
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline NebojsaZemunTrg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 114
  • Gender: Male
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #25 on: December 20, 2007, 04:36:55 PM »
Kosuta u Novom Sadu ima da se trenira tajlandski boks u Ronin Gym-u.Sto se BG-a tice znam da ima na stadionu Crvene zvezde-Marakani.
Inace da se nadovezem na pricu o tai boksu i ufc,posto treniram kik boks i MMA(mixed martial arts aka mesane borilacke vestine poznatije kod nas kao ultimejt fajt)
Sto se tice udaraca u thai boks,imaju odlicna kolena i laktove,rucna i nozna tehnika ne zaostaju mnogo,koleno je najtvrdje pa gde udari tu trava ne raste,znaci na primer na ulici da zveknete nekog u butinu tu nastupa paraliza,malo jaci udarac u rebra ih lomi na keca sto sam iskusio an treninzima,ne bas lom ali sam video kako paralizuje butni misic i boli kada se dobije koleno u rebra.
Sto se tice kolena u glavu,gde udari koleno u facu tu lomi sve pred sobom,a u ostale delove galve)sa strane ,potiljak itd) nanosi ogromnu stetu itd...Ima jedan udarac kolenom u glavu kada se rukama kontrolise glava protivnika,a na primer desnim kolenom udaramo tj odbacujemo se levom nogom a desnim kolenom zadajemo udarac.najbolje je tada sto vise skociti/odbaciti a glavu protivnika fiksirati i privuci u susret kolenu,u tom slucaju nastaju povrede,tipa lomovi kosti lica,lako pucanje nosa,cepanje arkade itd...naravno i tezak nokaut.Ovaj udarac se jedino moze amortizovati(citaj ne moze se blokirati jer sam vec probao gomilu puta) i to karate potez tj postavljanje ruku u iks u visini stomaka.rukavica ako se stavi na bradu ili ne znam ni ja saka itd.. nece nista uraditi samo cete dobiti nokaut preko toga.
Lakat ne nanozi neki veliki bol ali zato moze da te posece kao sto bi rekli ,,na keca,,
Sto se tice MMA(ultimejt fatja) predstavlja mesavinu vise borilackih vestina i odlican je za ulicu,a jos ako se malo ubace pored da kazem osnovnih(boks,kik boks,tajlandski boks,rvanje,dzudo,brazilskadziu dzica) i na primer tehnike samoodbrane iz recimo iz aikidoa onda ste mirni na ulici :)
Sto se tice borbi u laksim kategorijama apsoultno su mnogo zanimljivije u ondosu na sve druge,ali naravno i mecevi teskasa 94kg+ nisu za bacanje :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #26 on: December 21, 2007, 12:45:10 AM »
Quote
najbolje je tada sto vise skociti/odbaciti a glavu protivnika fiksirati i privuci u susret kolenu
pa to je i neka sustina tog udarca,da sto vise privuces protivnika jer je bolji efekat

kako ne mozes da blokiras to kad stavis ruke u X

Quote
Sto se tice borbi u laksim kategorijama apsoultno su mnogo zanimljivije u ondosu na sve druge,ali naravno i mecevi teskasa 94kg+ nisu za bacanje

javi kad bude neki memorijal ili tako nesto
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #27 on: December 21, 2007, 02:14:16 AM »
ako je taj potez onaj na koji ja mislim...to je onda ubistveno...mada...koliko ja znam...cevanicom kad te neko opali po butini...kao sa palicom da te je strefio
al se nekad dobro jelo

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #28 on: December 21, 2007, 02:35:04 AM »
jednom drugar trazio da ga udarim kikom iz sve snage...ludak
i bilo mi ga zao i samo ga malo dotakao na "sec" i hramao posle pola dana :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: TAJLANDSKI BOKS
« Reply #29 on: December 21, 2007, 09:44:05 AM »
haha to sa cevanicom mi je drugar pokazao koji je trenirao tajlanski boks, stvarno maksimalno efektivno :)