EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Shpaga  (Read 22416 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline stevan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Shpaga
« on: October 25, 2008, 02:34:07 PM »
Nisam znao gde da smestim ovu temu pa sam je ovde stavio mislim da ovde najvise odgovara.
Interesuje me da li bi neko mogo da mi da neke instrukcije u vezi shpage,kako poceti sa vezbanjem i sta vezbati?

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #1 on: October 25, 2008, 02:59:02 PM »
uglavnom ljudi ne mogu da urade spagu zbog "skracene" zadnje loze...neki ljudi koliko god da vezbaju nece moci da urade spagu...jednostavno zglob moze vezbanjem da dobije na flexibilnosti maximum 10-20% tako da dosta zavisi i od genetike dali ces moci da uradis spagu ili ne :)
cisto da znas da se ne razocaras ako ne uspes da je uradis :)
inace radi na strecingu ili istezanju zadnje loze..na to obrati paznju
al se nekad dobro jelo

Offline stevan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #2 on: October 25, 2008, 07:58:57 PM »
Nemam vremena za razocarenje. Bilo genetika ili ne ja cu da je uradim kako valja makar je vezbao godinu dana. :yes:

Offline Joanna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Female
  • http://www.myspace.com/polupanderkaaa
Odg: Shpaga
« Reply #3 on: October 25, 2008, 08:59:41 PM »
Ja sam uspela bas dosta, a mozda sam mesec dana to pokusavala, lagano. Jos mi samo malo treba do shpage. I muske i zenske :)  Pa samo trebas polako to raditi, i ne naglo, znaci kolko mozes taj dan i to je dosta. I tako svaki dan, svaki drugi. Za nedelju dana odprilike cesh primetiti da mozesh dosta bolje da uradish....
Beskorisno je u starosti produžavati život. Treba produžavati mladost.

Offline stevan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #4 on: October 26, 2008, 01:19:38 AM »
Trudicu se maksimalno i za 1% iznad toga. Nadam se da mi nece popucati neka tetiva :)

Offline Joanna

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Female
  • http://www.myspace.com/polupanderkaaa
Odg: Shpaga
« Reply #5 on: October 26, 2008, 01:25:59 AM »
Pa nemoj da preterujes NI SLUCAJNO. Ne trebas naglo, pa ne mozes ti to postici tako brzo, mo'sh samo imati bolove zbog preterivanja :) Probaj malkice.. i sledeci put opet.. i opet... neces u pocetku primecivati razliku, ali malo kasnije oces. Ne dolazi sve preko noci :)
Beskorisno je u starosti produžavati život. Treba produžavati mladost.

Offline stevan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #6 on: October 26, 2008, 01:34:33 AM »
Ma znam. Samo postepeno. Pokusacu pomocu konopaca da se brze uhodam u to. Cuo sam da su konopci dobra stvar za to.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #7 on: October 26, 2008, 08:04:22 PM »
samo zapamti ne na hladan misic i nemoj da cimas..kreni u pocetku onoliko koliko ti prija kad krene da zateze tu drzi...vremenom ces osetiti da mozes dublje da odes i tako dalje...
al se nekad dobro jelo

Offline stevan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 167
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #8 on: October 26, 2008, 09:16:44 PM »
Tako sam i poceo da radim. Sinoc sam je vezbao. Evo danas me boli kicma. To mi malo cudno. Kakve veze shpaga ima sa kicmom?

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Shpaga
« Reply #9 on: October 26, 2008, 11:11:15 PM »
jedan savet za koji sam skoro cuo...kad sednes i pocnes da se istezes..izvuci guzicu malo :) rukama se uhvatiz za gluteuse i malo ih pomeris da bi seo na sedalne kosti...jer kad sedis na debelom mesu karlica se malo savije i onda savijes i kicmu...moguce je da te od toga boli..nadam se da si skapirao sta sam hteo da kazem :lol:
al se nekad dobro jelo