EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kick box  (Read 78529 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #40 on: March 27, 2010, 10:53:24 AM »
Da ne otvaram novu temu, planiram se upisati u MMA klubu, i odradit makar 2-3 bitke .. pa  ne zelim da se upisem jos , dok ne budem bas u dobroj formi, vec sam poceo kondicioni trening/ samo trcanje, uskoro nameravam teretana, manja kilaza vise puta? Ako imate neke savete, napisite..

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #41 on: March 27, 2010, 03:25:56 PM »
Ne znam kako izgledas ni koliko si jak, ali ako ne upises MMA odmah gubis vrijeme - svaki trening se uci nesto novo ili utvrdjuje staro a ima MNOGO toga, jos ako mislis amatersku borbu da radis trci pravo u klub. Ne znam kakvi su klubovi kod tebe ali u mom se radi snaga, tehnika, sparing/kondicija na svakom treningu po shooters mma konceptu.

Ja kad sam upisao prvo sam radio solo mma 3 mjeseca 3xnedeljno, onda sam dodao teretanu 3xnedeljno ali sam konstantno bio u katabolizmu a htio sam masu :blush: ali snaga je rasla
Sjecam se drugi-treci trening radili sparing rvanje 3x1min...na drugom smo svi crkli a treceg smo se samo odgurivali :lol:
Posle 2 nedelje sam crkavao na petom minutu.

Evo prve borbe momka iz mog kluba, obrati paznju na info - debut posle SAMO 10 mjeseci treninga

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Kick box
« Reply #42 on: March 27, 2010, 04:10:18 PM »
ovaj sport je nauka..
sudija inace je bio ronijevo obezbedjenje..vidjao sam ga po treninzima ovako,deluje kao jako dobar momak
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #43 on: March 27, 2010, 07:12:23 PM »
E ovako, mislim za mene da imam snage za neke stvari, tipa parter,tuca itd.. mislim uvek sam tu imao, ali kada dodje vreme da se to dokaze na sklekovima,zgibovima itd i nemam bas, zato sam mislio da prvo jedan mesec dobrog treninga posvetim na tome, i da kondicije i nemam bas .. trcim ne mogu bas puno, ali se trudim, mislim da ce vremenom da ide sve vise i vise..
imam 1,91cm i 83,5 kg.. nemam mnogo sala, ali nemam ni mnogo misica, dugo sam bio inactive,zato hocu sad da se malo povratim u formi..

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #44 on: March 28, 2010, 01:57:54 AM »
Ok je to ali taj mjesec ces morati posle da nadoknadis u mma...glupo je da te na mecu pobijedi lik koga bi pojeo samo zato sto ne znas bar 2-3 odbrane od neke poluge.

Mozda bi najbolje bilo da svratis do tog kluba i vidis kako rade, pitas trenera za misljenje....ja se na primer nikad ne bi bolje sam spremio, tamo mi se povracalo na svakom trecem treningu od napora a nema ni da cucnes a ne daj boze sednes...na primer jedan trening trcim u krug sa konjem od 90kg u narucju, i kad umrem da mi da nosim malo lakseg na krkace da odmorim i jos neke slicne varijante...pa sat normalnog treninga...pa 5-6min sklekova, trbusnjaka, cucnjeva, skokova itd bez sekunde odmora

Offline sleepy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 125
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #45 on: March 28, 2010, 07:22:36 PM »
nista neces dobiti ako se sam spremas...snagu ces dobiti treningom...i vezbama koje ces raditi na treningu

sto se tice snage/kondicije to ces dobijati vremenom ali ono najbitnije...osecaj ravnoteze, distance, kretanja u parteru, rotacije kukova to mozes samo na treningu da dobijes

bolje dodji do nekog kluba i kreni da radis...pa ces da vidis sta i kako

Offline adem93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #46 on: June 03, 2010, 05:34:29 PM »
Pozdrav.
E ovako danas sam bio u teretani i dosao mi je lik predlaze da upisem kick box kaze da sam kroz ova prethodna 3-4 mjeseca u teretani dobio dosta snage i izgleda da bi bilo idealno da se upisem..E ovako imam sad cu da napunim 17 godina visok sam 185 tezak oko 80-82 kg ...
Pa me interesuje dali cu ja za svoje godine moci da vucem teretanu i kick box..
Znam da to zavisi od mene ali onako opcenito pitam.??

Offline Andrei

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #47 on: June 06, 2010, 07:18:37 PM »
Pozdrav.
E ovako danas sam bio u teretani i dosao mi je lik predlaze da upisem kick box kaze da sam kroz ova prethodna 3-4 mjeseca u teretani dobio dosta snage i izgleda da bi bilo idealno da se upisem..E ovako imam sad cu da napunim 17 godina visok sam 185 tezak oko 80-82 kg ...
Pa me interesuje dali cu ja za svoje godine moci da vucem teretanu i kick box..
Znam da to zavisi od mene ali onako opcenito pitam.??

moci ces.

Offline sleepy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 125
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #48 on: June 07, 2010, 09:36:23 AM »
Mozes da vuces, ali to sto si ojacao u teretani apsolutno ti nista ne znaci na kickboxu. Budi pazljiv, ako hoces da se bavis kickom mozda ces morati da modifikujes trening u teretani.

Offline adem93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #49 on: June 07, 2010, 06:46:46 PM »
Ma vidjecu sutra idem da se upisem ako mi se svidi nije problem za mijenjanje treningau teretani.