EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori  (Read 736473 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #20 on: March 24, 2007, 12:11:50 PM »
Znas ono i na tarabi pise...zato imas ovakav vid komunikacije i ako 100 ljudi kaze da to nije dobro, onda sigurno postoji nesto...I ako pored toga nego uzima na taj nacin onda ove diskusije nemaju smisla..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #21 on: March 24, 2007, 12:13:17 PM »
svaki proizvodzac proteina preporucuje whey uz mlijeko prosto iz razloga sto whey sa vodom samo protutnji kroz tijelo i dosta toga propadne, ispravite me ako grijesim...




Grijesis i to jako puno, whey pvezan sa secerom nakon treninga ne protutnji vec ide u misic direktno, a da tokom dana pijes whey kad si gladan i praznog zeluca sa vodom desilo bi se takozvano bacanje para, dakle moras da povezes protein uvijek sa necim da se iskoristi maximalno, a sa mlijekom ga usporavamo i cinimo tezim za probavu sto nam nije cilje kad dnevno ili nakon treninga zelimo instant iskoristiv protein!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #22 on: March 24, 2007, 12:14:18 PM »
svaki proizvodzac proteina preporucuje whey uz mlijeko prosto iz razloga sto whey sa vodom samo protutnji kroz tijelo i dosta toga propadne, ispravite me ako grijesim...

oni preporucuju kao dodatni obrok radi brze potrosnje samog preprarata a mi smo 1000 puta rekli kada je whey neophodan -pwm sa dextrozom i pred spavanje sa nekim bezmasnim sirom..
U ostalim slucajevima moze da se koristi u okviru obroka sa ostalom hranom da ne proleti kroz organizam, nikako kao zamena za obrok..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #23 on: March 24, 2007, 12:17:22 PM »
svaki proizvodzac proteina preporucuje whey uz mlijeko prosto iz razloga sto whey sa vodom samo protutnji kroz tijelo i dosta toga propadne, ispravite me ako grijesim...



,...

NARAVNO DA CES BITI ISPRAVLJEN...

JESI KADA CITAO BILO KOJI POST O UPOTREBI WHEY SA NEKIM OD SECERA TIPA..DEXTROZA,RIBOZA,VITARGO,MALODEXGTRIN??

MLECNI PROZIVOD U VIDU SIRA POSNOG SE MOZE ISKORISTI ZAJEDNO SA WHEY-OM SAMO U VECERNJIM SATIMA..ALI TO JE SAMO NUZNO RESENJE IZ PROSTOG RAZLOGA STO JE KOD NAS KAZEN TJ SLOW PROTEIN JAKO SKUP..

DRUGACIJE..LAKTOZA IZ MLEKA USPORAVA APSORBCIJU ISTOG I KAO TAKVA NIJE POGODNA ZA KORSCENJE SA OVOM SUPSTANCOM..

MOZE DA DODJE DO RAZNO RAZNIH HEMIJSKIH PROCESA U ORGANIZMU I DA SE DA IZVINES PROSERES IAKO NISI OSETLJIV NA LAKTOZU RECIMO.ALI HEMIJSKI SPOJEVI KOJI IMAJU U SAMOM KONCENTRATU WHEY PROTEINA PRILICNO SE NE SLAZU SA LAKTOZOM.

TO STO PISE NA KUTIJI JE IZ TOG RAZLOGA KAO STO JE NEKADA PISALO NA NEKIM PROTEINIMA DA SE KORISTE 3 KASIKE U 3 DCL MLEKA POSLE RUCKA...PA SU MNOGI PRICALI DA STRAHOVITO NAPEDUJU.

PROBAJ DA POPIJES I KRAS KAKAO U 3 DCL MLEKA POSLE RUCKA PA CES VIDETI KAKO NAPREDUJES

Offline Gigson

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #24 on: March 24, 2007, 04:29:52 PM »
nisam rekao uopste u tom smislu kao da neki elementi u mlijeku poput laktoze nisu bas kompaktibilni sa whey proteinom nego u smislu da je potrebno malo usporiti absorbciju whey proteina jer u odredjenom vremenu organizam moze upotrijebiti samo odredjenu kolicinu amino kiselina. Nakon sto tijelo preuzme potrebnu kolicinu, neiskoristeni dio odlazi u jetru gdje se transformira u secer. Poznato je da 58% sirutkinih proteina moze ostati neiskoristeno. a kako znamo da se whey protein zadrzava samo do 90 minuta u tijelu a nekim proteinskim namirnicama poput mesa treba dva sata da se probave onda smo duboko zasli u katabolizam osim ako imamo dovoljno para da se svakih pola sata kljukamo whey proteinima.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #25 on: March 24, 2007, 05:17:34 PM »
Sve je to ok, zato sam i ja napisao u PWM kako se to izbegava a da bi bio siguran da mozes napraviti pravu kombinaciju moras da znas Vreme razlaganja i apsorbcije odredjenih namirnica u nasem organizmu.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #26 on: March 24, 2007, 06:30:54 PM »
Uzeo Pro V 60 za prije spavanja. Kakav je kao zamjena obroka i koliko ga uzimati? Jel ima potrebe da rekreativci uzimaju DWM?
Bicu i ja u Troji!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #27 on: March 24, 2007, 06:45:32 PM »
Pa labrada je u vrhu kvaliteta sto se tice svih suplemenata tako da je ok uzimati i u pwm i pred spavanje..Ovaj during workout shake mozes  ako imas para iziskuje dodatni trosak.. ali nije za skidanje kilograma.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline SPAWN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
  • Gender: Male
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #28 on: March 24, 2007, 08:41:20 PM »
Kao sto covek rece Whey(surutka) je najbolje piti posto u mleku imaju enzimi koji malo usporavaju i na pravi nacin iskoriscavaju sve ostale stvari koje imaju u whey-u! Inace u americi svi proizvodjaci suplemenata preporucuju da se njihovi proizvodi koriste iskljucivo sa mlekom!!! A mi odma obrnuto. Inace jedna od najvecih zabluda u teretani je " nemoj da dizes velike tezine smanjices se"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :strong:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: WHEY PROTEIN-ovde sva pitanja i odgovori
« Reply #29 on: March 24, 2007, 08:44:17 PM »
nisam rekao uopste u tom smislu kao da neki elementi u mlijeku poput laktoze nisu bas kompaktibilni sa whey proteinom nego u smislu da je potrebno malo usporiti absorbciju whey proteina jer u odredjenom vremenu organizam moze upotrijebiti samo odredjenu kolicinu amino kiselina. Nakon sto tijelo preuzme potrebnu kolicinu, neiskoristeni dio odlazi u jetru gdje se transformira u secer. Poznato je da 58% sirutkinih proteina moze ostati neiskoristeno. a kako znamo da se whey protein zadrzava samo do 90 minuta u tijelu a nekim proteinskim namirnicama poput mesa treba dva sata da se probave onda smo duboko zasli u katabolizam osim ako imamo dovoljno para da se svakih pola sata kljukamo whey proteinima.
..

covek..ti nemas potrebe za usprovanjem ugradnje proteina u toku dana..cak sto vise..to je greska....nema bas ni jedan razlog zasto bih to uradio..osim da zelis da ustedis pare.....

prica da se 58% proteina moze ostati neiskoristeno..ne znam gde si to procitao i koje su to onda mere..

mozda ako progutas 200 grama praha 58% ostaje neiskorisceno....ali to je toliko nerealno  da je to strasno..

dakle..ja u svakom pwm uzimam 100 gr praha..i veruj da sve iskoristim..

ili ovako..ja dnevno unosim 500 gr proteina..po tvojoj logici ja bi trebalo da jedem 18 puta dnevno da bih mogao sve da iskrostim...

whey protein nikada nisam pio sa mlekom..osim u vecernjim satima kada ga uzimam sa posnim sirom...e tada mi je potreba sporija rekacija...ali i to je pitanje koliko vremena se uspori....zbog toga postoji  kazein.

sve u svemu..mislim da citas potpuno pogresne studije