EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Wing Chun  (Read 164458 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Wing Chun
« on: March 09, 2007, 06:21:35 PM »
Ah da, ta divna, drevna kineska vestina. Trenirate li je? Koju liniju radite? Neke kritike, ako ih ima? Prednosti?... i slicno. Pisite da cujemo i vas stav.

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #1 on: March 11, 2007, 11:23:45 AM »
Za Feelander1111
Evo ti link jos jednog foruma gde se pise o Wing Chunu , mogao bi ti da napises po nesto

http://materialsart.unecopn.org/index.php
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #2 on: March 14, 2007, 12:33:06 PM »
Za Feelander1111
 Koje tehnike radite za prvi rang
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Wing Chun
« Reply #3 on: March 15, 2007, 02:23:51 PM »
Mislim da spisam mozes naci na Cheung-ovom oficijelnom sajtu, no ako te bas zanima mislim da cu se ja prisetiti.
Ovako
1.Teorija TWC-a: principi, linije, zakletva i kratak istorijat
2. Blokovi na prazno-osnovni: Pak Sao, Tan Sao, Bill Sao i Kan Sao
3. Vezbe na prazno
4. Vezbe sa kontaktom (partnerom)
5. 1/3 Shill Lim Tao forme

Ne znam da li sam nesto preskocio ili nesto dodao, polagao sam Prvi rang pre 8 godina;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Wing Chun
« Reply #4 on: March 15, 2007, 02:36:56 PM »
Kritika:
mislim da sportovi ovog tipa ne piju vodu na takmicenjima tipa ufc-a i prajda
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #5 on: March 16, 2007, 02:46:44 PM »
Wing chun je vestina , a ne sport ,mada ga danas neki rade i na taj nacin , i kao vestina je da se tako izrazim "konstruisan" da fizicki slabijoj osobo omoguci da se odbrani od fizicki jace osobe . Koliko je meni poznato ni u jednom borilackom sportu , pa cak ni u onim tipa ultmat fight-a i k-1 nisu dozvoljeni udarci tipa "prst u oko"
" spic u genitelije " i slicne stvari , i svaki sport cim se tako zove ima odredjena ogranicenja, a upravo ta ogranicenja vecini vestina oduzimaju najjaca oruzija . Sportski karate je unazadio karate vestinu sa kontrolisanjem udaraca, sem kyokushinkai karatea a i oni zabranjuju udarac rukom u glavu , iz dzudoa su izbacene sve potencijalno opasne tehnike , iz aikidoa su izbacene atemi tehnike , itd . Kao sto rekoh , sport je napravljen zbog takmicenja , a borilacka vestina za prezivljavanje  napada . Neko ko trenira da se bori u kavezu bice jako dobar u tome , bice opasan i na ulici , ali tamo nema pravila i moze mu se desi da ostane bez oka , uva , potomstva , a protivk je jednom tehnikom kupio vreme da se udalji  nepovredjen sto i jeste osnovna svrha postojanja i vezbanja borilackih vestina .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Wing Chun
« Reply #6 on: March 17, 2007, 05:16:18 AM »
Kritika:
mislim da sportovi ovog tipa ne piju vodu na takmicenjima tipa ufc-a i prajda

Pogledaj rezultate takmicenja koja se odrzavaju kod nas na turnirima Sanda, pa ponovi ovo gore receno;)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #7 on: March 19, 2007, 02:15:59 PM »
za sve zainteresovane , postoji wing chun klub u Beogradu , koji radi u domu Vera Blagojevic . vise informacija na
 
http://www.geocities.com/kfkzmaj/
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Wing Chun
« Reply #8 on: March 20, 2007, 03:41:48 PM »
A ti si Marjanov, sto ne kazes.
Mozda smo se i upiznali, ali ne znam vas pod tim code name-ovima;)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #9 on: March 20, 2007, 05:24:10 PM »
Nismo se upoznali ,sigurno , a ja sam kreno kod Marijana pre par dana , trenirao sam nekad davno pa rekoh kad vec ima klub u gradu 'ajde malo da se podsetim i vratim u formu.
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .