EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc za pravilan trening! :)  (Read 2902 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MalaBoginja

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Pomoc za pravilan trening! :)
« on: August 16, 2012, 06:16:29 PM »
cao, ljudi! Da ne bih sama razbijala glavu i izvodila rane zakljucke, resih da vam se obratim, kao iskusnijima... :) vec 3 meseca idem u teretanu, jer zelim da smrsam, tj, da vratim svoju idealnu kilazu od 57-60kg. Ugojila sam se zbog poremecaja hormona i obilne mamine kuhinje koji su se u isto vreme zadesili. Sada sam oba problema resila, ishrana mi je totalno promenjena i prilagodjena radu u teretani, ali za 3 meseca sam smrsala 6 kg. Svi kazu da je malo. Ja sam i time zadovoljna, ali kazu da gresim negde sa treninzima. E, tu mi treba malo pomoci! Moj trening traje oko sat i po. Krece trcanjem na traci oko pola sata, nekada i vise... zatim radim po tri serije trbusnjaka, po 20-25 ponavljanja, za donje i gornje trbusnjake. Trusnjake radim svaki drugi dan. Noge ( koje su mi najveci problem, genetika me presla) radim svaki dan. Radim presu, vezbice za unutrasnju stranu butina i jos 2 vezbe na masini kojoj ne znam ime! ;) Budem mokra do gole koze, cedi se sve sa mene na kraju treninga. Problem je sto ne radim sa tegovima, ako se izuzme presa! Sta ubaciti?! koje vezbe? Momci iz teretane misle da sam perce i da mi ne trebaju tegovi, mislim , drugari smo, pa... Kazu da ne idu zene i tegovi! o.O ali, dobro, zato savet potrazih ovde!

P.S. Idem 5-6 puta nedeljno u teretanu! :) i trenutno imam 68kg na 1.65m visine! Hvala unapred

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pomoc za pravilan trening! :)
« Reply #1 on: August 16, 2012, 07:25:17 PM »
trebalo bi da vezbas sa tegovima..sa mnogo kardia ces unisititi i to malo misica i posle nece imati sta da trosi kalorije i da topi salo..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline MalaBoginja

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Pomoc za pravilan trening! :)
« Reply #2 on: August 16, 2012, 09:26:25 PM »
trebalo bi da vezbas sa tegovima..sa mnogo kardia ces unisititi i to malo misica i posle nece imati sta da trosi kalorije i da topi salo..

Ok, hvala! Moze li neka preporuka vezbi sa tegovima, sta , kako...?!  :help:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap


Offline Radovan_III

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Pomoc za pravilan trening! :)
« Reply #5 on: August 17, 2012, 03:58:37 PM »
6 kg za 3 meseca mozda ne izgleda mnogo , ali po nekim matematickim formulama dolazi se do toga da ako si bila na kaloriskom deficitu sva 3 meseca to bi znacilo oko 230kalorija manje svaki dan od potrebnog nivoa. Jos plus ako vezbaz u teretani ili trcis ili sta vec to bi znacilo da si unosis kalorija koliko ti je potrebno da ne vezbas.

Ako hoces brze da smanjujes kilograme treba da drzis veci dnevni deficit kalorija, samo vezbanje ako vec vezbas po sat i vise nece mnogo pomoci. Ali kao sto rekoh na pocetku, deficit koji po proracunu ti drzis je zadovoljavajuci, cak ja mislim da nebi trebalo da smanjujes unos jer bi time vise uticila na energiju tokom dana.

Offline MalaBoginja

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Pomoc za pravilan trening! :)
« Reply #6 on: August 17, 2012, 09:08:04 PM »
6 kg za 3 meseca mozda ne izgleda mnogo , ali po nekim matematickim formulama dolazi se do toga da ako si bila na kaloriskom deficitu sva 3 meseca to bi znacilo oko 230kalorija manje svaki dan od potrebnog nivoa. Jos plus ako vezbaz u teretani ili trcis ili sta vec to bi znacilo da si unosis kalorija koliko ti je potrebno da ne vezbas.

Ako hoces brze da smanjujes kilograme treba da drzis veci dnevni deficit kalorija, samo vezbanje ako vec vezbas po sat i vise nece mnogo pomoci. Ali kao sto rekoh na pocetku, deficit koji po proracunu ti drzis je zadovoljavajuci, cak ja mislim da nebi trebalo da smanjujes unos jer bi time vise uticila na energiju tokom dana.


Radovane, ja sam zadovoljna, jer pocinjem ponovo da izgledam kako zelim, a ne gladujem. Ne bih smela veci deficit da pravim, jer sam vegeterijanac, pa ne znam gde cu vise sa izbacivanjem namirnica! :)  Cim izbacim hleba imam problem sa energijom, vrti mi se u glavi i ne mogu da izdrzim trening. Samo sam cula da je dobro da ubacim vezbe snage u trening, pa mi je trebala pomoc. Cuh i da cu se bolje zatezati ako radim sa tegovima, sto je logicno...  Hvala na savetima i proracunu. Pozdrav