EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: U čemu je moja greska?!  (Read 7203 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Iska

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
U čemu je moja greska?!
« on: January 22, 2012, 06:24:06 PM »
Zdravo ljudi, iscitavala sam malo forum i naisla na puno korisnih informacija o nacinu gubitk kg pa resih i ja da vam se obratim i zatrazim pomoc jer zaista ne znam u cemu ja toliko gresim da imam visak kg.
Imam 24 godine i visinu 170, kilazu ne znam kolika mi je jer imam malu averziju od vage, ako se izvagam onda postanem obsednuta brojkama i zivot pretvaram u agoniju pa mi je vise bitno da sam ja zadovoljna svojim izgledom u ogledalu i da mi ne kipi sa strane. Otprilike mislim da imam visak od 5- 6kg i htela bih to da sredim ali vec skoro godinu dana se borim sa tim :( Uh.... Ja zaista se ne prezderavam i skoro NIKADA ne jedem przenu hranu, brza hrana ne postoji u mom jelovniku, grickalie nikada ne kupujem a slatko samo ponekad pojedem par kockica cokolade ili slicno ali nista previse, hleb jedem ponekad za dorucak samo za ruak i veceru nikada. Dorucak mi je uglavnom uvek isti, musli ili mladi sir sa jajem ili npr. praziluk ili jogurt sa necim... Rucak mi je neka corbica sa povrcem bez zaprske ili nekad neki komad pite ali to bas po nekada... Vecera neka vocka ili mladi sir a pritom moram da naglasim da vec godinam ne jedem posle 18h. Ovaj visak imam skoro godinu dana a desio se posle moje  promene klime, raspolozenja i nekih zivotnih uslova, pre toga sam stalno vezbala , isla na aerobik a sada osim brzog hoda 4-5km nemam nikakvu fizicku aktivnost.:( 
Molila bih vas za pomoc jer se zaista se bas osecam bzv. stomak mi je veliki a bokovi takodje, znate onaj glupi izgled prelivanja sala preko farmerica :( Sto je najgore do sada sam imala fenomenalne noge a sad su mi se i one promenile :( Inace pre 4-5 godina sam bila debela bas pa sam smrsala pomocu vezbanja i promenila rezim ishrane tako da zaista ne bih opet da se vratim u to stanje tako da MOLIM VAS ZA POMOC.

Offline Aca87

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #1 on: January 22, 2012, 07:35:46 PM »
Sto se tice ishrane pazljivo procitaj ovu temu http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/kako-da-smrsam i ovu http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/kako-izgubiti-visak-kilograma-uputstvo/ ,zatim baci se malo na citanje tema u tom istom podforumu gde su i drugi ista pitanja postavljali,pa da se ne ponavljamo  ;).Kada sve to iscitas sastavi neki jelovnik pa cemo da ispravimo ako ne valja.Ishrana je no.1 u celoj prici,ali naravno treba da krenes da vezbas nesto,ovde ce ti svi prvo preporuciti teretanu pa razmisli o tome.

Offline g.paganini

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 86
  • Gender: Male
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #2 on: January 22, 2012, 07:50:54 PM »
Jedna od prvih gresaka je da ne jedes posle 18 h  , neka me isprave strucnije lica ako gresim .. a vec je aca87 uputuo na uputstvo.. ja sam se pridrzavaoi radi naravno i puno vezbao sto radim i sad ....


Brzo ces ti to ;)

Offline Iska

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #3 on: January 23, 2012, 10:20:12 PM »
Aca 87 i Paganini hvala na podrsci i informacijama :) Bacam se sada na citanje pa javljam st ai kako mi nije jasno, nadam se da cete i dalje biti tu uz mene :) Sto se tice toga da ne jedem posle 18h dosta njih mi je ukazalo na to da nije dobro ali ja jednostavno kada jedem kasno mi je lose i ne mogu da spavam od te tezine u stomaku jer sam dugo godina navikla tako. :(

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #4 on: January 23, 2012, 11:05:10 PM »
kad budes procitala, napisi jelovnik pa cu se i ja ukljuciti
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Iska

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #5 on: January 24, 2012, 05:07:54 PM »
Evo mene opet, procitala sam onih 10% foruma da bih bila dovolno informisana kako dalje :) Moje jelovnik za danas je bio:
Dorucak: vocni jogurt + kombinacija lanenog semena, susama i cimeta
Uzina: Par mandarina
Rucak: Kupus corbica bez mesa
Vecera: verovatno mladi sir i jogurt
Moram reci da sam pojela i par integralnih kekscica posle rucka a mislaim da to ne bih trebala :(
Moram da vas pitam jel dovollno da samo trcim i brzo hodanje + neke vezbice u kucnoj varijanti? Kod mene u gradu teretana je bzv. skroz, sprave su sve rasklimane a nema bas i neko strucno lice da mi se tu lepo posveti pa ne zelim da idem a drugi vid rekreacije nema...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #6 on: January 24, 2012, 05:40:58 PM »
kad ces poceti da jedes nesto od proteina
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Iska

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #7 on: January 26, 2012, 09:10:43 PM »
Pa zar nema proteina u mladom siru i jogurtu?  :rolleyes01: Juce sam jela ribu za rucak a danas boraniju... Jel to ok.? INace jedem ja s vremena na vreme meso , uglavnom kuvanu teletinu ili pilece belo meso na grilu, to je pretpostavljm ok. i tada ih uglavnom mesam samo sa salatom a kad jedem mahunarke ili nesto onda samo njih same bez mesa i salata... A mladi sir i mleko tamanim skoro stalno... A sta mislite o fizickoj aktivnosti sto sam vas pitala?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #8 on: January 26, 2012, 09:21:56 PM »
nemoj da se previse oslanjas na to iz sira i jogurta
svaka fizicka neaktivnost je  bolja od neaktivnosti
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Oneya

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Female
Odg: U čemu je moja greska?!
« Reply #9 on: February 18, 2012, 03:18:51 PM »
Zdravo.
Cula sam sa mnogo strana da mi mozete pomoci, pa evo, da Vam se obratim.
Ja sam Vanja. Imam 18 godina ('92 godiste)... Imam problem sa viskom kilograma.
Visoka sam 1,64, a teska 66kg.
Naime, vec 4 nedelje sam na nekom,nazovi, posebnom rezimu ishrane koji otprilike izgleda ovako:
-dorucak mi je svaki dan isti - pola litre svezeg soka od grejpa ili limuna ( sama ga pravim u sokovniku i razredjijem vodom) - oko 11h, 12h
-za rucak (oko 14h) svaki dan jedem salatu ( nebitno koja, cvekla, zelena, paprika, itd), jedem uglavnom kuvano povrce kao sargarepu, karfiol, persun itd... i parce mesa ili ribe
-vecera mi je uglavnom oko 19h i tad jedem isto meso, jaja i naravno salatu
Za ove 4 nedelje ne vidim nikakvog pomaka, osim eto malo sam bokove izgubila, skoro neprimetno...
Zaista ne znam u cemu moze biti problem... Izbacila sam hleb, grickalice, slatko, testeninu i sve moguce sto ima skroba, ide na zaprsku itd... pijem oko 2l vode dnevno, zeleni caj, i uglavnom cajeve od nane i kamilice, samo sa limunom, bez meda i secera.
Vezbam kuci sama po malo, ali odlucila sam da od ponedeljka uplatim teretanu i da krenem svako jutro da vezbam po sat vremena. Takodje mislim da pocenm uzimati Animal Cuts, cula sam da je dobro...
U cemu, u stvari, moze biti problem kod mene?
*Takodje, pijem kontracepcijske pilule-ako to ima nekog znacaja,da naglasim...
Hvala unapred.