EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc i misljenje  (Read 4451 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline J0k3r

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Pomoc i misljenje
« on: August 31, 2012, 11:46:36 PM »
Postovanje ,

Mnogo mi se svidja forum svaka cast na tome. Ima tonu korisnih tema dosta sam naucio ovih par dana kao gost na forumu i odlucio sam da se reg jer vidim imas dosta strucnih i ljubaznih ljudi .

E sad da predjem na stvar :D

Imam 17 god visok 184cm tezak 93kg ( skinut cu jos 5 kg :D :)

Radim kod kuce ne idem u teretanu kod kuce imam one "najpotrebnije , najvaznije sprave" ako mogu tako reci a to su : Lat masina , Bench kosi/ravni , dvorucni teg , bucice , kucno biciklo i konop za preskakanje :DDDD

E ovako glasi moj program nzm da li valja zato sam otvorio temu zelio bih da povecam obim ruke i grudi  ;) (Znam da se rezultati nemogu vidjeti u prve 2 nedelje treniranja)

Program :


Hammer pregib bućicama, 5 serije 15/10 ponavljanja 12kg
Potisak na kablu, 5 serije, 15/10 ponavljanja 50 kg
Potisak iznad glave bućicom (obe ruke), 5 serije 8 – 10 ponavljanja 15kg
Stojeći pregib (šipkom) uz telo, 5 serije 10 – 12 ponavljanja,  30kg
Koncentracioni pregib bućicama (konstantna tenzija), 5 serije 12 – 15 ponavljanja,  20kg
Sklekovi 5x7
Trbusnjaci 3x15
Biciklo 20 min


Bench 3x10 70kg
K. Bench 3x10 70kg
Leptir 3x10 125kg
K. Leptir 3x10 125kg  (vertikalan hvat msm da se shvatili :D)
Sklekovi 5x7
Trbusnjaci 3x15
Biciklo 20 min


Povlacenje na LAT 3x10 70kg
K. Povlacenje 3x10 125kg   (Iza glave )
Guranje na Lat 5x10 125kg
K.Guranje na Lat 5x10 125kg  (vertikalan hvat  )
Sklekovi 5x7
Trbusnjaci 3x15

Biciklo 20 min

Eto tako ja radim :P , sada je na vama da mi kazete sta ne valja sta izbaciti sta ubaciti .

Znaci cilj mi je sto brze povecati grudi i ruke.

Treniram 6 puta nedeljno jer mislim da je 3 puta malo i nedelju odmaram :)


Hvala unaprijed na sve odgovore !

Offline tanke

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #1 on: September 01, 2012, 08:38:59 AM »
Nemoj da radis svaki dan sklekove i trbusnjake,nije toliko obavezno a i ne cini mnogo.Sklekove mozes raditi kad radis grudi kao neku vrstu zagrevanja...Trbusnjake radi samo 1 nedeljno.

*Radi sve grupe misica,ovde vidim samo grudi,ledja,biceps i triceps,stomak...Radi i neku vezbu za ramena i noge.

O ishrani imas clanke,ako si procitao ok,ako nisi procitaj.A biciklu mozes voziti 3-4x nedeljno i to ne u isto vreme kad radis misice(oko 30min)

Svaka ti cast kad radis 6 dana u nedelji bez odmora tako jak trening,ja sam 4 dana uvek dizao 50% manje tezine...Radi 3 dana 1 pauza i opet u krug.  ;)

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #2 on: September 01, 2012, 10:37:30 AM »
Mnogo je 6 puta nedeljno, misic treba da se odmori da bi rastao, pretreniraces se tako. Ako vec hoces da radis vise od 3 puta nedeljno, radi jednu misicnu grupu za jedan dan. Mislim da ti je za ruke mnogo da radis po 5 serija, smanji na 3-4 po vezbi.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #3 on: September 01, 2012, 12:37:38 PM »
-Zasto ne radis noge i ramena?
-6 puta nedeljno trening? Tj. koliko vidim radis grudi, ruke i ledja dva puta nedeljno? lol
-Previse treniranja, i da si na hemiji bilo bi puno, a ne natural, sa mogu zamisliti kakvom ishranom.
-Cemu sklekovi i trbusnjaci svaki trening?
-Ne mozes istovremeno da skines 5kg a da "povecas obim grudi i ruke"

Offline J0k3r

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #4 on: September 01, 2012, 01:38:41 PM »
Hvala svima na odgovore :)

@tange Poslusat cu te necu raditi sklekove svaki trening vec ce mi biti vezbe zegrejavanja kao sto si mi rekao :) Sto se tice bicikla vozit cu ga ujutro rano a trening cu obavljati u vece :) Inace nisam u mogucnosti da bih mogao da vodim nekog racuna o ishrani eto zaobilazim to sto nije zdravo sokove , slatko , brza hrana.

@LeDu 91 po meni je malo 3 puta nedeljno ali vi ste pametniji i iskusniji od mene , tako da cu vas poslusati a mozda probam princip jedna misicna grupa na dan .

@Becks Koje mi vezbe preporucujes da radim za ramena (noge mogu na latu da radim ) ?

Sad par pitanja oko hemije mislio sam da uzmem kreatin Slika ---> Sta mislite o njemu da li valja ovaj kreatin uzimati ? Znam da kreatin skuplja vodu u celije i cini misic veci i tvrdjim e sad me interesuje kad bih prestao da koristim kreatin da li cu izgubiti tu "tecnost" iz misica i za koje vreme i mozeli kako da se zadrzi u misicu bez daljeg uzimanja npr malo intezivnijim treningom ili .... ?


Hvala unaprijed na odgovore :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #5 on: September 01, 2012, 01:42:14 PM »
Sad par pitanja oko hemije 
:lol: :lol:


Sta mislite o njemu da li valja ovaj kreatin uzimati ? Znam da kreatin skuplja vodu u celije i cini misic veci i tvrdjim e sad me interesuje kad bih prestao da koristim kreatin da li cu izgubiti tu "tecnost" iz misica i za koje vreme i mozeli kako da se zadrzi u misicu bez daljeg uzimanja npr malo intezivnijim treningom ili .... ?
Misici ti sigurno nece narasti i biti tvrdji od kreatina. A bez regulisane ishrane mozes da zaboravis na bilo kakve rezultate, i nemoj ni pomisljati da trosis pare na suplemente ako ti ishrana ne valja. Mozes ti potrositi 150e mesecno na kreatin, amino bla bla ali dzaba.

Offline J0k3r

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #6 on: September 01, 2012, 01:50:45 PM »
Misici ti sigurno nece narasti i biti tvrdji od kreatina. A bez regulisane ishrane mozes da zaboravis na bilo kakve rezultate, i nemoj ni pomisljati da trosis pare na suplemente ako ti ishrana ne valja. Mozes ti potrositi 150e mesecno na kreatin, amino bla bla ali dzaba.

Eh jbg procitat cu u toku dana clanak o ishrani ali tesko se to moze regulisati kod kuce :(
Treba jesti sto vise piletine , konjsko meso , curetina  sto se tice proteina , ugljeni hidrati pirinac , hleb :D
Eto znam nesto :D

Mozes li @Becks da mi napises program treniranja za moje uslove :D Ako nije problem ipak si ti strucniji i iskusniji od mene :D

Hvala unaprijed na sve odgovore xD

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #7 on: September 01, 2012, 01:53:16 PM »
Kao sto rece Becks bez ishrane ti nista ne vredi. Prvo skini taj visak, to mozes i bez suplemenata. Sto se kreatina tice, bolja je varijanta kada budes gradio misicnu masu nego sada, kada hoces da smrsas.

Offline J0k3r

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #8 on: September 01, 2012, 01:59:25 PM »
Ma skinut cu ja 5kg za 2 nedelje :D

Mene samo treba neki program treniranja ako hoce neko da mi sastavi za ove moje uslove :(
Ako nije problem bio bih zahvalan :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pomoc i misljenje
« Reply #9 on: September 01, 2012, 03:53:39 PM »
Eh jbg procitat cu u toku dana clanak o ishrani ali tesko se to moze regulisati kod kuce :(

A mi ostali zivimo u zlatnoj palati na Sunseat bulevaru u Holywood-u, ti si jedini u kuci, jbg.


Mozes li @Becks da mi napises program treniranja za moje uslove :D Ako nije problem ipak si ti strucniji i iskusniji od mene :D

To bolje neka ti napise onaj koji vezba kod kuce, ja se time ne bavim sry.