EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Slezina-dnevnik treninga-Sheiko metod  (Read 12331 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Slezina

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Slezina-dnevnik treninga-Sheiko metod
« on: April 05, 2013, 11:50:08 AM »
Da li bi nekoga interesovao Sheiko log,pocinjem da radim tu vrstu treninga od ponedeljka,a radicu ga 12 nedelja. Sledeci program je u pitanju http://pdf.erictalmant.com/13%20wk%20beginner%20program.pdf. Trenutni maksimumi su sq:150,b:120,dl:180 sa 85 kg telesne tezine i 19 godina. Recite mi da li bi to nekoga interesovalo da cita,da znam da li da razmisljam o tome.
« Last Edit: April 05, 2013, 04:14:41 PM by Milan »

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #1 on: April 05, 2013, 12:10:32 PM »
Imamo slicne maxeve, samo sto je moj benc 130 i imam 115kg tjelsne tezine, cak i isto godina imamo :) Moj licni prijedlog ako vec hoces da radis sq/bp dva puta sedmicno je da pocens sa texas method, jer progresija je brza i za nas nivo vjezbanja mnogo prihvatljivija, samo sto ces morati da krenes mnogo lagano pa da onda mozes svake sedmice dizati po 2,5kg svaki lift. Ja sam ga bas juce poceo za sq max mi je isto 150, pa sam krenuo za volume day 100x5x5 a za intesity day 120x5 i onda svake sedmice povecavas... i vjerujem da ces za tih 12 sedmica postici bolje rezultate na tm nego na sheiko...
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline Slezina

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #2 on: April 05, 2013, 03:05:06 PM »
Vec sam radio texas,i dosao sam do cucnja 130 x 5 x 5,a intensity 140 x 5,dobio sam za oko 2 meseca 40 kg na cucnju :),ali brate onda je bilo:uradim cucanj volumen i ne mogu nista da radim posle toga,ubijalo me je to. Cucanj mi je eksplodirao,mrtvo mi je cak malo i oslabilo (neverovatno),a bench onako. Sad sam poslednja 2 meseca radio conjugate i tu mi je bench ojacao bas dosta,sa 105 kg na 120 kg,ali mi je cucanj opao,zbog mnogo manje volumena u odnosu na texas,a mrtvo mi je ojacalo,ali ne onoliko koliko sam to zeleo. Za Sheiko kazu da moze da se ocekuje ogroman prirast snage,cak i za nas koji nisu jos usli u ozbiljne brojke,bas sam dosta citao o tome,zato sam i odlucio da radim,nema nijednog coveka koji nije imao barem 20 kg povecanje na totalu od prvog ciklusa,neki do 70 kg!

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #3 on: April 05, 2013, 03:17:50 PM »
Sto se tice texasa ako si citao practical programming od mark rippetoa, ono sto on predlaze kad volume day "zagusti" je da se smanji volumen sa 5x5 na 3x5, onda mozes malo i da deloadujes volume day bitno je da ti taj volumen osigura napredak za intensity day a ne da ga usporava i trebao si da drzis razmak od barem 20-25kg izmedju vd i id a ne 10kg u tvom slucaju, takodje ne moras svake sedmice da povecavas volume day... za intensity mozes da smanjis sa 1x5 na 1x3, pa kasnije 1x2 pa kasnije i 1-3 singla da radis samo je bitno da povecavas iz sedmice u sedmicu...


Uglavnom kako hoces, meni je puno bolje kad radim sq i bp dva puta sedmicno i kad se drzim osnovnih liftova... a sto se tice napretka on naravno zavisi od milion faktora kao i na svakom drugom programu, tako da sretno :)
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline Stevcho

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #4 on: April 05, 2013, 03:24:19 PM »
@Gnjurac Slezina je moj drugar za kojeg sam ti pricao da je radio Texas u nekoj temi.

Znamo se iz teretane i rekao je da hoce da vodi log o treninzima i ja sam mu rekao da ga vodi ovde. Znam da se vecina ljudi ne slaze sa tim da neko radi Sheiko natural, ali ja ga znam i vredan je decko i posvecen tome, a i prijace da vidimo neki trening koji malo odudara od svakodnevnice.

Tako da Sale, ja ti i ovde kazem pisi, ljudi ce sigurno citati a raznorazna iskustva su dobrodosla. Toliko.
Ja sam radnik na pilani zemo
s motorkom bi ko međed zadremo

Offline Slezina

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #5 on: April 05, 2013, 03:27:11 PM »
Pa jel si otvorio link koji sam stavio? U Sheiku se sve zasniva na osnovnim dizanjima,ogroman volumen je u pitanju. Sto se tice Texasa,znam da je trebala da bude veca razlika izmedju volumena i intenziteta,ali zato sto sam radio ovako kako jesam,zato sam i napravio tako dramatican porast snage. Problem sa Texasom nije bio cucanj,nego slab napredak benca i slab/opadajuci dl,zato sam i batalio. Meni treba volumen za mrtvo,ne napredujem ako ga ne radim dosta,zato i mislim da ce Sheiko biti pun pogodak za sve,jer mi na svemu odgovara visok volumen.

Offline Slezina

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #6 on: April 05, 2013, 03:31:10 PM »
Vodicu log ovde i ako niko ne bude citao,makar da imam zapisano sta sam radio. Sto se tice efikasnosti Sheika na natural ljudima,preporucujem svakome koga interesuje Sheiko trening da skokne do foruma BMF Sport (izvinjavam se ako je zabranjeno reklamirati druge forume),koji su apsolutno najveci strucnjaci za Sheiko trening,pa procitajte tamo rezultate natural liftera. Ja mislim da ce na meni funkcionisati to kako treba,a da li sam u pravu - videcemo.

Offline bojanlepojevic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 99
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #7 on: April 05, 2013, 03:38:47 PM »
sve sto se zapise, dobija sansu u bilo kom trenutku da bude procitano
A sigurno ce nekoga vise zanimati rezultati iz prve ruke, tj od ljudi koji su im poznati od tamo nekog George-a ;)

Offline Slezina

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #8 on: April 05, 2013, 03:44:33 PM »
Naravno,ja cu da pisem,ako nekoga interesuje moze da procita. Mislim da je to mnogo bolje nego citati log sponzorisanih sportista i ljudi sa totalima od 1000 kg,jer je ovo ipak realnije i blize vecini ljudi na forumu.

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Sheiko
« Reply #9 on: April 05, 2013, 03:47:27 PM »
Skontao sam da je to taj :)
 Samo sam pisao svoje misljenje, jer znam kako sam ja radio kad sam poceo, 3 puta sedmicno treninzi - cucanj uvijek prvi, znaci 3 puta sedmicno cucanj i to ni manje ni vise nego 5 serija po 5 ponavljanja... Prvi put sam krenuo 5x5 sa 50kg i dosao za 3 mjeseca do 3x5 sa 115kg (1rm je bio 130). Onda sam pravio pauzu preko leta 2 mjeseca, kad sam se vratio u teretanu znao sam da opet trebam raditi kao prije jer mi je to davalo extra rezultate. Znaci nakom pauze sam krenuo cucanj 5x5 sa 70kg i tako 5x5 sam radio jedan mjesec do 100kg, onda sam smanjio na 3x5 i dosao sa 100 na 125kg (jednom sam delodovao), onda sam morao da smanjim cucanj na 2 puta sedmicno i radio sam 1x5, da bi na kraju dosao do 135x3 (u medjuvremenu posle te pauze sam narastao sa 90kg na oko 105)... E posle toga sam poceo da se glupiram sa kojekakvim procentima i bog zna cime i zbog toga je moj cucanj za evo vec 3 mjeseca porastao za samo 10kg. I zato sam se sad vratio onome cemu mi je najvise radilo...
Uglavnom meni je bio bitan taj psiholoski trik, da svaki put radim za 2,5 kg vise,  to mi je najvise uticalo na motivaciju i nikad se nisam bojao nove tezine, ako sam uradio 120x5 zasto ne bih mogao i 122,5x5, ako uspijem to uraditi ona znaci da sam postao jaci :) Samo je bilo bitno krenuti lagano da se s vremenom dodje do vecih tezina, jer kad bi krenuo od 5rm zaglavio bih odmah.


Da vise ne pisem nebuloze, ja cu momka pratiti svakako, samo eto to je bila moja prica kako sam sjebao svoj cucanj zato sto sam bio glup  :hitself: Naravno da se moze natural i nek je sa srecom, bas ce me interesovati konacni rezultat  ;)
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.