EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: biceps tendon rupture  (Read 2187 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
biceps tendon rupture
« on: January 16, 2014, 04:34:26 PM »
Prosli trening sam radio deadlift(6 plates), i nisam zakljucao lakat skroz, tako da sam ostetio tetivu, samo ne znam da li sam je skroz pokidao(doktori me vozaju, nikako da mi neko odradi MR)
Jel imao neko iskustva sa ovim i oporavkom? Jel bih mogao ja znati da li mi je tetiva skroz pocupana ili samo delimicno, zakazali su mi na banjici pregled tek za 10 dana
Champions Train Losers Complain.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: biceps tendon rupture
« Reply #1 on: January 16, 2014, 06:56:40 PM »
Jel modro? Pretpostavljam da boli? Da je skroz pocupana mislim da bi se misic povukao gore ka ramenu. Moraces da nadjes dobrog doktora i nacin da snimis to.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: biceps tendon rupture
« Reply #2 on: January 16, 2014, 07:24:23 PM »
mislim da bi ruptura trebalo da se vidi i na ultrazvuku, da nije neophodna magnetna rezonanca... ne znam, meni se na ultrazvuku videla i parcijalna ruptura supraspinatusa, morala bi i ruptura tetive bicepsa...
za magnetnu rezonancu se stvarno dugo čeka ako nećeš da plaćaš privatno (a to košta po 15-ak hiljada) i ako nemaš neku vezu, ako je samo 10 dana onda si super prošao... iskreno, ja bih otišao na ultrazvuk...

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: biceps tendon rupture
« Reply #3 on: January 17, 2014, 11:51:38 AM »
Bio sam na ultrazvuku, ali nije video nista, u ponedeljak mi napokon zakazali na banjici, pa se nadam da ce mi isti dan uraditi MR

Misic mi je posle treninga kao u grcu bio skroz gore, sad se spustio ali opet nije to to
Cela ruka mi je plava bila, uplase se ljudi kad vide
Slika sa neta ali manje vise ista situacija :(
http://biggerstrongersmarter.files.wordpress.com/2012/01/20110828-075049.jpg
Champions Train Losers Complain.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: biceps tendon rupture
« Reply #4 on: January 18, 2014, 04:03:20 AM »
Ako je to slicno mislim da stanje ne obecava. Nazalost. Kako nije video nista na uz..
Gurtne su spas za to, jer su obe ruke u nadhvatu.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380