EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Cheat day  (Read 1707 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hyperian

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 29
  • Gender: Male
Cheat day
« on: August 28, 2014, 03:11:47 PM »
Pozdrav, treba mi pomoc oko  cheat day-a koji sam planirao da ubacim jednom nedeljno ( cetvrtkom, i poceo danas).
Od aprila sam krenuo na low carb, pa sam posle toga isao na keto i prezadovoljan sam bio kako sam se izrezao. Medjutim, proslo more, nije se nikako pazilo i za relativno kratko vreme navuklo se dosta vode i zamastio sam se (otisao sa 100kg na 105kg).
Pre par nedelja vratio sam se otprilike na oko 150-200UH i oko 2500kcal, masti unosim iz orasastih i maslinovog ulja sa posnim i ribljeg ulja i otislo je vec dosta kg dole.
Problem koji konkretno imam sa low carb i ketogenom dijetom je sto se u toku nedelje osecam prilicno umorno i iznureno i mislim da bi mi jedan cheat day nedeljno (ili na svakih 10 dana) pomogao.
U sustini ja sebi umem da postavim limite ali nisam siguran koliki su mi - Ne znam do koliko bih kalorija i UH mogao da idem na cheat day-u?
Recimo danas sam kao startovao i vec sam uneo dobrano preko 3000 kalorija a nije proslo ni pola dana...
Trenutna kilaza mi je 102kg, visina 190 planiram mozda da u narednim mesecima spustim jos 2 kg dole pa sam mislio da spustim UH na 130-150 nedeljno ali ne znam sta da radim sa tim cheat dayom, koliko bih tu smeo kcal i UH da unosim onda?

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Cheat day
« Reply #1 on: August 29, 2014, 12:33:11 AM »
Sto ne ubacis samo slobodan obrok, jedan obrok jedes sta hoces. Prejedanje tokom celog dana nema puno smisla.