EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: GRAHAM Brasno??  (Read 21915 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
GRAHAM Brasno??
« on: February 04, 2009, 11:10:05 PM »
Danas sam u MAXiju to uzeo, kad se otvori belo-zuckasto, koa pomesan belo-zuto secer, kad se ispece bas ono braon (kao ....)
E sad...sta je to GRAHAM brasno?
Sto se uopste tako zove? Ima mekinje u sebi?

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #1 on: February 05, 2009, 10:12:25 AM »
Probala ja ;-) Ima mekinja jer potice od celog zrna psenice. Vise mi se svdija od integralnog, jer se ne rastura prilikom pripreme. KOliko ja znam, zove se graham zbog nacina dobijanja... Ako radis masu, pravi hleb od njega ;-)
When there is a will - there is a way!

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #2 on: February 05, 2009, 08:20:10 PM »
^
Hvala puno!!!
Ja (tj. keva  ;) )  pravi hleb od njega kao picu, tj beskvasni, vrh je.
Samo se nadam da nisu umesali mekinje u obicno belo brasno.
Planiram da izbacim obican hleb, i samo ovaj da koristim.

/ Psenica ima, kolko bese 7-8g proteina na 100gr? Malo li je? A i celo zrno! /

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #3 on: February 06, 2009, 04:53:36 PM »
Te proteine nemoj da racunas u celokupni dnevni unos, nisu kompletni ;-) Hleb je tu da ti da energiju.
When there is a will - there is a way!

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #4 on: February 15, 2009, 06:02:57 PM »
Posle duze expertize ustanovio sam da je ovo najobicnije BELO brasno pomesano sa MEKINJAMA, u sustini i nije lose, al meni belo brasno smeta, pa moram da ga izbacim.

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #5 on: February 17, 2009, 01:07:53 AM »
A mojoj kevi je nasa podstanarka rekla da su sva ta integralna brasna po prodavnicama ustvari belo brasno koje je sa nekom biljkom odstavljeno da stoji koja ga boji, a da se pravo moze naci ako ides licno do mlinova. Kako si ti dosao do tog zakljucka? Ja sam nasao da se graham dobija tako sto se zasebno endosperm melje koji se pretvori u belo brasno, zasebno obvojnice, klice i sve se na kraju to pomesa i dobija se malo grublje brasno od integralnog gde je sve odjednom mleveno. Iz ovoga sledi da je graham podvrsta integralnog brasna.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #6 on: February 18, 2009, 12:31:47 PM »
Pazi, to sto ti kazes za G, vazi za originalno Graham brasno, neki svaba je to izmislio u XIX, e sad ovo nase milim da je 99.9% zamesano belo sa mekinjama, i to nije lose u principu, al ja imam neku alergiju na belo brasno, pa po tome znam. Cim ga pojedem tipa krisku hleba pojavi se pa malih osipa, nista strasno, al bolje bez toga.
A to da su bojena brasna, pa to 100% i ne peku hlebove dobro puni su kvasca i aditiva, ko ne mora da misli o tome super, al ja moram jbga.

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #7 on: February 18, 2009, 01:19:49 PM »
 :dunno: jedino ti ostaje da nađeš nekog ko će ti doneti brašno sa sela.  :pullhair: ovde crni i intergralni hebovi po radnjama su daleko od toga. Meni je baka ranije donosila brašno sa sela i pravila hlebove. Ne može se uporediti. Ako ih jedeš duže vreme kad posle uzmeš kupovni hleb imaš utisak da si stavio truleks krpu u usta  :lol:

Probaj da nemaju u prodavnicama zdrave hrane.

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #8 on: February 18, 2009, 02:26:14 PM »
E, to je druga strana medalje, treba ti privatna prava vodenica, kad seljaci odnesu zito u mlin, oni im samo daju dzakove brasna vec samlevenog itd..prakticno gotov proizvod sa etiketom i sl....ne cekas ti tamo da uzmes bas svoj dzak sa bas svojim dzakom. To bilo nekad....
Zasad sam presao na ovsene pahuljice pa cu videti dokle cu. Nego jel zna neko kako te ovsene nastaju? Mislim kako se prave.

Offline Jelica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 148
  • Gender: Female
Odg: GRAHAM Brasno??
« Reply #9 on: February 18, 2009, 02:37:57 PM »
 :) za ovsene ne znam kako se prave.
Ali pade mi na pamet imaš ovseno, raženo, ječmeno brašno. Ja sam pravila od njih bezkvasni hleb i super je. Ako ti smeta pšenično brašno probaj sa ovim :yes: