EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: u vezi ishrane  (Read 4628 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline nikola__

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
u vezi ishrane
« on: June 10, 2012, 03:03:46 PM »
E, ovako... Pozdrav, ja sam Nikola. Imam 22 god, visok sam 178, tezina 75kg. Pre ovih 75 kila imao sam nekih 86-87, bio sam na dijeti prvo, sredjivao ishranu (hranio sam se pre toga prilicno nezdravo). Radim redovno kardio (trcanje, bicikl)... Od skoro sam krenuo sa teretanom. Ono sto je jos uvek problem je stomak i salo i naslage koje su jednim delom ostale u toj regiji. Mene zanima da li je ova moja trenutna ishrana ok i sta u njoj treba promeniti i dodati.

1.obrok 08h: 80gr ovsenih + 300-400ml Fit jogurt i 5 belanaca (jedno zumance)
2.obrok 11h: 200gr mesa + 120gr pirinca
3.obrok 14h: 200gr mesa + vlakno
4.obrok 17h: 200gr mesa + vlakno
trening 19h
5.obrok 21:30h: 120 gr tunjevine + ella sir (150-200gr)
Od mesa u kombinaciji je piletina, junetinja, teletina... Kod uh-a pored pirinca kombinujem i krompir, grasak... Da li bi trebao da radim varijaciju uh? Ono sto mi je isto vazno sta mi je najbolje pre i posle treninga? Da li bi trebao da unosim pre kardia i teretane ugljene hidrate i koje, s obzirom da zbog obaveza uglavnom treniram predvece (oko 19h), i da li bi uh trebao da unosim i posle treninga? Sto se tice treniranja u jednoj nedelji radim:
pon.teretana  uto. kardio  sre. teretana  cet. kardio  pet. teretana  sub. kardio  ned.odmor

I interesuje me jos sto se tice dnevnog kalorijskog unosa. Izracunao sam da mi sa nekom srednjom aktivnosti i treningom do 5 puta nedeljno potrebno oko 3000 kalorija, a ja nikako ne mogu da stignem do te brojke pa me interesuje sto bi jos mogao da ubacim u ishrana da izravnam taj bilans (jer zelim da ostanem na ovoj kilazi, a fali mi uvek bar 500 kalorija).
Hvala

Offline nikola__

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: u vezi ishrane
« Reply #1 on: June 12, 2012, 10:33:39 AM »
Ima li neko bilo kakvo misljenje?

Offline Skipina

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
Odg: u vezi ishrane
« Reply #2 on: June 12, 2012, 01:50:37 PM »
Odgovorice neko, strpi se samo.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: u vezi ishrane
« Reply #3 on: June 12, 2012, 04:12:47 PM »
75 kg treba  ti 3000 kalorija...kako to?
zamisao ti je ok, cak i malo previse proteina za pocetak, ako nisi tako jeo ranije trebalobi postepeno da povecavas
 
Quote
Da li bi trebao da radim varijaciju uh?
moze a i ne moras
Quote

Ono sto mi je isto vazno sta mi je najbolje pre i posle treninga?
verovatno pitas na hranu..ako je u vecernjim satima, protein+vlakno, ako je u prepodnevnim, podnevnim, onda moze protein+ skrob
Quote
Da li bi trebao da unosim pre kardia i teretane ugljene hidrate i koje, s obzirom da zbog obaveza uglavnom treniram predvece (oko 19h), i da li bi uh trebao da unosim i posle treninga?
ako sam razumeo, ti skidas masti, onda nema potrebe za nekom vecom kolicinom hidrata.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nikola__

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: u vezi ishrane
« Reply #4 on: June 12, 2012, 11:23:33 PM »
Hvala na odgovoru. Bitno mi je da je ovaj moj program ok, a postepeno sam povecavao proteine i sad sam na toj nekoj brojci. Ja sam kalorije racunao preko BMR-a, i uz moje dimenzije sa srednjim treningom 3-5 puta u nedelji ispadne mi 2850. E sad, da li treba time da se vodim? Da li bi mozda trebao da uzimam i omega 3 kapsule i da li mogu da jedem 1-2 vocke i bademe tokom dana?

Offline nikola__

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: u vezi ishrane
« Reply #5 on: June 13, 2012, 12:04:46 AM »
I da, zaboravih da pitam jos nesto uz ovo gore... Da li moze da se mesa dva ili tri vlakna u jednom obroku? Npr. zelena salata, paradajz i krastavac uz meso u jednom obroku?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: u vezi ishrane
« Reply #6 on: June 13, 2012, 06:57:47 AM »
PAradajz i krastavac moja omiljena vlakna, naravno da smijes vlakna mijesati. :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: u vezi ishrane
« Reply #7 on: June 13, 2012, 09:22:18 AM »
mozes da se vodis time, ali ako ne mozes fizicki da pojedes toliko kalorija, ubaci neke masti, jer u uh i proteinima 3000 kalorija je fina kolicina hrane
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline nikola__

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: u vezi ishrane
« Reply #8 on: June 13, 2012, 01:32:55 PM »
Hvala na sugestijama :) Ubacicu jos malo maslinovog ulja i badema, i uz tunjevinu mislim da je to dovoljno masti u toku jednog dana. Imam jos samo jedno pitanje, jel moze uvece kao zadnji obrok da mi bude nekih 200gr ella sira i jedno 40gr badema oko neki 22h? A da tunjevina sa nekom salatom bude predzadnji obrok negde oko 20h? Ne znam da li bi me to moglo udebljati kojim slucajem, jer ne zelim stvaranje sala.
Hvala vam jos jednom na svim odgovorima i pomoci :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: u vezi ishrane
« Reply #9 on: June 16, 2012, 08:17:59 PM »
mozes uvece da jedes
sira
crveno meso i salate
cela jaja
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap