EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: O insulinu  (Read 2925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
O insulinu
« on: May 21, 2011, 09:49:58 PM »
Nije problem ako jedes uh uvece da ces se ugojiti,problem je sto ces potencijalno i u 99% slucajeva blokirati gubitak masti.....  velika greska vecine je sto mislis da ce svaki uh uvece da ide u mast..dokle god ima mesta u glikogenu odnosno potpada u dnevni planiran unos uh nece ,e sad na dijeti je problem sto podignut insulin onesposobljava enzime za mobilisanje masti,a to remeti celu pricu ,stoga uvece vlakna i na dobrom si putu

ma jok .. precenjen je uticaj insulina u tom smislu .. postoje mnogo jachi hormoni i signali .. ali insulin se forsira non stop po textovima zato shto na njega jedinog mozemo direktno i planski da utichemo ... to ne znachi da je on jedini odgovoran .. i onda se izvuche pogreshan zakljuchak da je fat loss 0 ako je ins dignut ... ne mora da bude to sluchaj uopshte ..

sa UH je fora da ce jako jako retko da udju u de novo lipogenezu .. on samo zapravo ,,presalta'' organizam da troshi vishe UH od masti ... i naravno pravi haos hormonski itd itd ...
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #1 on: May 21, 2011, 09:57:13 PM »
pa dobro u svakom slucaju nece 5g ovsenih da izazove toliku kolicinu insulina da nesto uradi..ali ako cirkulise non stop u dobroj meri se smanjuje mogucnost mobilisanja masti

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #2 on: May 21, 2011, 10:42:39 PM »
pa dobro u svakom slucaju nece 5g ovsenih da izazove toliku kolicinu insulina da nesto uradi..ali ako cirkulise non stop u dobroj meri se smanjuje mogucnost mobilisanja masti

recimo .. chisto da se razumemo prichamo o istoj stvari .. efekti su poznati .. ja samo pricham o mehanizmu ..

ali pricha je naduvana u svakom sluchaju ... ne treba brinuti o insulinu toliko ..da je on stvarno problem onda bi i HIGHPROTEIN dijete pravile haos u fizioloshkom smislu .. ali to se ne deshava .. razlozi zashto treba ogranichiti uh su druge prirode ..

takodje znash da insulin pravi spikeove tako da nece cirkulisati non stop ... mozda ti zvuchi ovo kao semantichko proseravanje sa moje strane , ali hocu da kazem da ce se upravo suprotne stvari deshavati u periodu kad je insulin nisko .. plus ako uzmemo u obzir da si ti dok spavash u fasted stanju to onda nije problem ako nisi ni u suficitu ni u deficitu (kcal) savrsheno dobro se izbalansira i lipogenesa=lipoliza ... isto tako se zaboravljaju pozitivne strane insulina kao shto je regulacija apetita ... chinjenica da je jak antikatabolik .. a i u praksi vidish te iste ljude koji kunu insulin kako rade (semi)fasted cardio i gutaju BCAA ko ludi ... a svi znamo kako BCAA uticu na insulin ... ko glukoza , bar.. ali opet ljudi gube mast efikasno iako je ins dignut ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #3 on: May 22, 2011, 12:33:23 AM »
pa da zato kazem metabolic demand..ti nocu oksidises cak i ako si u suficitu..ali globalno gledano kad se sve nakupi malo po malo moze da se izvuce neki benefit u nizoj cirkulaciji insa na dijeti..+ to tokom noci zavisi,ne mozes ti ne znam koliko da potrosis masti i glikogena ,ali uglavnom nije to nezna koliko bitan faktor kao suficit/deficit i manipulacija hidratima... btw high protein dijete nemogu da izazovu toliko spikova u insulinu jer sve to mnogo sporije dolazi u krv nego carbsi i ima mnogo manji odgovor nego protein... + kada jedes protein telo luci odredjenu meru glukagona ..glukagon ima tendendciju balansiranja sa insulinom sto znaci da su ko klackalica..jedan elevated drugi potisnut i vice versa...otud veliki spikeovi sa prostim secerima..ne samo zbog jake iritacije insulina nego zbog retardacije da uticu na glukagon...zato sam ipak pobornik cescih obroka u kome svaki ima protein upravo zbog tog balansiranja spikeova... Naravno da ins ne cirkulise jednolicno tu se apsolutno slazem,ali siljkovi ne treba da budu skyrocket,pa drop ili jos gore skyrocket i da tu ostanu...Vrlo zanimljive teze iznosis nije proseravanje,ljudi mnogo tripuju cak i na  visokom insulinu nije to toliko problem,niko se nece ugojiti od jednog high gi obroka...goji DUGO trajanje VISOKO podignutog insulina,tacnije cak i tad,samo su vece sanse da ce se nesto skladistiti kao mast nego ako je kratko...  Sto se tice benefita insa...apsolutno ,pozitivne stvari su jaaaako zanemarene..to je prakticno jedini i najaci anabolicki hormon koji mozemo kontrolisati i koristiti u natural uslovima :D  kada vidim da neko radi na masi low i mid gi namirnice i prica kako radi cistu masu jer one ne izazivaju skok insa...ajoj  :hitself:   jedem hleb uvece i jedva pola kg dobijem za 3 ned i to neke vode,tako da se vecinu stvari slazem...ali kazem ti moj stav je upravo to da UH uvece nece gojiti,ali definitivno verujem da ce spreciti neku lipolizu pogotovo ako si ceo dan na dijeti bas za gubljenje mislim da je besmisleno to raditi....+ lakse je napraviti deficit bez toga,samim tim veci fatloss

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #4 on: May 22, 2011, 12:50:37 AM »
pa da zato kazem metabolic demand..ti nocu oksidises cak i ako si u suficitu..ali globalno gledano kad se sve nakupi malo po malo moze da se izvuce neki benefit u nizoj cirkulaciji insa na dijeti..+ to tokom noci zavisi,ne mozes ti ne znam koliko da potrosis masti i glikogena ,ali uglavnom nije to nezna koliko bitan faktor kao suficit/deficit i manipulacija hidratima... btw high protein dijete nemogu da izazovu toliko spikova u insulinu jer sve to mnogo sporije dolazi u krv nego carbsi i ima mnogo manji odgovor nego protein... + kada jedes protein telo luci odredjenu meru glukagona ..glukagon ima tendendciju balansiranja sa insulinom sto znaci da su ko klackalica..jedan elevated drugi potisnut i vice versa...otud veliki spikeovi sa prostim secerima..ne samo zbog jake iritacije insulina nego zbog retardacije da uticu na glukagon...zato sam ipak pobornik cescih obroka u kome svaki ima protein upravo zbog tog balansiranja spikeova... Naravno da ins ne cirkulise jednolicno tu se apsolutno slazem,ali siljkovi ne treba da budu skyrocket,pa drop ili jos gore skyrocket i da tu ostanu...Vrlo zanimljive teze iznosis nije proseravanje,ljudi mnogo tripuju cak i na  visokom insulinu nije to toliko problem,niko se nece ugojiti od jednog high gi obroka...goji DUGO trajanje VISOKO podignutog insulina,tacnije cak i tad,samo su vece sanse da ce se nesto skladistiti kao mast nego ako je kratko...  Sto se tice benefita insa...apsolutno ,pozitivne stvari su jaaaako zanemarene..to je prakticno jedini i najaci anabolicki hormon koji mozemo kontrolisati i koristiti u natural uslovima :D  kada vidim da neko radi na masi low i mid gi namirnice i prica kako radi cistu masu jer one ne izazivaju skok insa...ajoj  :hitself:   jedem hleb uvece i jedva pola kg dobijem za 3 ned i to neke vode,tako da se vecinu stvari slazem...ali kazem ti moj stav je upravo to da UH uvece nece gojiti,ali definitivno verujem da ce spreciti neku lipolizu pogotovo ako si ceo dan na dijeti bas za gubljenje mislim da je besmisleno to raditi....+ lakse je napraviti deficit bez toga,samim tim veci fatloss

bukvalno si nabrojao sve i jedan mit o insulinu  :lol: da ne bih pisao kilometarske postove i kopao studije samo cu ti linkovati  ovo http://www.weightology.net/weightologyweekly/?page_id=319 pa prochitaj ... ima 3-4 dela .. BRUUTALAN text sve extra objashnjeno .. msm da ce ti biti zanimljivo .. tj siguran sam ..
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #5 on: May 22, 2011, 12:59:46 AM »
kapiram brate ali ko je autor teksta?pa dosta iz ovog teksta ja i kazem da je tako .Odlicno je n isam citao sve pogledacu posle video sam naslove...Your body ca synthesize fat even when insulin is low...To je ono sto ja pricam sve vreme...Kompletna retardacija kad vidim ''jaooo P+F+C u obroku....neeeeee u get phat''  :lol: :lol:       i do white bread,whole eggs,and orange juice  :lol:

ali mislim da clanak vise gleda globalne neke uslove a ne bas sad neki odredjen tip dijete ili ishrane sa nekim ciljem...
da sad nebi trazio izguglaj negde hormon sensitive lipase i lipoprotein lipase  ..pogledaj uticaj glukagona i insulina na iste i bice ti jasno na sta mislim... nije ins okidac za talozenje masti,samo razlicito deluje na enzime za otpustanje /talozenje masnih celija...ako vec dolazi do GOJENJa INace zbog drugih razloga ,pod podignutim insulinom jos lakse ce se skladistiti mast,ne zbog samo insa to pokusavam da ti predocim..

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #6 on: May 22, 2011, 01:55:26 AM »
kapiram brate ali ko je autor teksta?
ne znam .. iskreno me ni ne zanima .. vishe me nervira shto ne mogu da pregledam sve studije .. samo abstracte .. :/
Quote
ali mislim da clanak vise gleda globalne neke uslove a ne bas sad neki odredjen tip dijete ili ishrane sa nekim ciljem...
pa vishe se bavi bash nekim zabludama za ins

Quote
:pullhair: :help:
da sad nebi trazio izguglaj negde hormon sensitive lipase i lipoprotein lipase  ..pogledaj uticaj glukagona i insulina na iste i bice ti jasno na sta mislim... nije ins okidac za talozenje masti,samo razlicito deluje na enzime za otpustanje /talozenje masnih celija...
pa ok .. msm da je jasno da ovo nije on-off situacija nego da je to mix milion faktora .. eto npr ASP -acylation stimulating protein .. koji je najjachi i primarni faktor pri lipogenezi utiche mnogo jache na HSL od insa ... znachi imash paljenje gasenje lypogeneze bez promene insulina .. a glukagon ne znam shto uopshte pominjesh vec drugi put kada je on metabolichki aktivan sam u domenu jetre ... ima josh par debila shto citiraju istrazivanja na pacovima i primenjuju ih na ljudima , ali ovo shto sam napisao je poznato decenijama..
[/quote]

Quote
ako vec dolazi do GOJENJa INace zbog drugih razloga ,pod podignutim insulinom jos lakse ce se skladistiti mast,ne zbog samo insa to pokusavam da ti predocim..

sure to je jasno , tu nema dileme ..ali isto tako mozesh imati high insulin dijete i gubiti mast .. komplikovano i retardirano je i definitivno nije efikasno i isplativo ali jeste moguce ..

ali ono shto ja pricham je da nije situacija crno-bela nego smo negde u sivom  .. ustvari jeste bela onom ko zna da manipulishe insulinom  ;)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: O insulinu
« Reply #7 on: May 22, 2011, 10:45:53 AM »
vas dvojica večito nešto u šiframa
a devojka u čijoj temi ste počeli da pišete ništa vas neće razumeti naravno  :lol:

i ja sad opet ne kapiram filozofiranje oko hidrata, kad se na kraju svede na isto: mora ih extra smanjiti! potrebe ženske osobe za kcal su male, fizičku aktivnost nema, žensko je (opšte poznato da nismo blagoslovene kao vi kad je u pitanju skidanje kg  :lol: ), proteini (tj ak) iako dižu ins koriste se za brojne procese u telu i teže idu u mast, dok hidrati ne znam stvarno gde će joj otići u uslovima današnjeg života kad se svi slabo krećemo, proteini esencijalni nutrienti, hidrati nisu itd .... a ako treba napraviti deficit na račun čega ćemo ga praviti?

opet ono što autor navodi u textu vezano za skakanje insulina nakon jela, koje traje najduže par sati .... da li će insulin u većem delu dana ipak biti povećan kad jede 5,6x na dan (opet ne zato što tako mora, već zato što je NEUPOREDIVO lakše izdržati dijetu, plus što manji obroci vremenom mogu dovesti i do "skupljanja" želuca isl)? i da li je onda bolje da ga diže protein ili hidrati?

činjenica ipak jeste da veoma otežava mobilizaciju masti .... da je bad guy, nije, ali ne možeš loki očekivati da prezentujemo to sivo osobama koje ne razlikuju protein od ugljenih hidrata.




Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #8 on: May 22, 2011, 11:58:50 AM »
upravo to niko ne kaze da je ins nekoristan,samo lakse je gubiti mast na nizim nivoima insulina ,jer je to uzrocno posredicno odredjeno manje -vise..na niskom unosu hidrata i cirkulisuci ins ce biti manji ,odnosno vreme pod insom...neminovno je da njega uvek ima,ali lakse se obavljaju katabolizmi masti i secera bez prisustva istog a to i jeste cilj na dijeti

Offline Stevcho

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Odg: O insulinu
« Reply #9 on: May 22, 2011, 09:54:27 PM »
Sto volim da citam ovu dvojicu.  :clap:
Ja sam radnik na pilani zemo
s motorkom bi ko međed zadremo