EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc za pocetnika?  (Read 2247 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RkomaB

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Pomoc za pocetnika?
« on: June 17, 2015, 02:59:37 PM »
Ovako.
Imam 18 godina, 185cm 69kg, rekao bih da sam nesto izmedju ektomorfa i mesomorph-a. Od februara vezbam body weight, tri dana pa odmor, dakle prvi dan propadanja, sklekovi i jos jedna propadanja (noge napred nalonjene na uzvisen predmet, dobra vezba za triceps, u zadnje vreme sam poceo da vezbam i ramena po malo u istom danu, drugi dan radim zgibove, vise varijacija, treci dan radim cucnjeve i vrat.
Dakle cilj mi je misicna masa, ni jednog trenutka nisam ni pomislio da odustanem ali rezultata gotovo da nema. Poceo sam sa po dve tri serije, zatim sam povecavao tako da sada radim, dan 1 7serija propadanja, 6serija sklekova, 7serija deugih propadanja i ubacim par serija vezbi za ramena, improvizovani teg, radim sa tezinama i oko 7-8 ponavljanja, sve to u nesto manje os sat vremena, odmor izmedju serija 1 ipo minut mozda, onda sklekova trenutno radim oko 12 serija ali bukvalno mi puknu ruke, zadnjih par serija ni ne mogu da se podignem vec se odignem rukama i samo se spustam, noge i vrat radim kako kad, u glavnom ne posvecujem se mnogo tome kao ni trbusnjacima. Ishrana mi mozda nije najbolja, jedem kad god mogu i koliko mogu, svaki dan jedem jaja, belo meso, crveno meso, mleko, sir itd. Trudim se bar da jedem sto vise jer na kilazi nikako ne mogu da dobijem. Narucio sam bucice i 35 kg tegova za pocetak, za vise i nemam para, a teretanu nemam u mom "gradu". Zanima me gde gresim? Sta da pokusam, radim premalo? Kako vreme prolazi, upala misica vise nema uopste, sto govori da ne radim dovoljno, ako dodam jos serija vezbacu sat ipo, ako dodam tezinu necu ni 5 ponavljanja raditi. Sta biste mi preporucili? Hvala unapred.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pomoc za pocetnika?
« Reply #1 on: June 17, 2015, 06:43:51 PM »
sto se mase tice, najveci deo cini ishrana, sta tacno jedes?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline RkomaB

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Pomoc za pocetnika?
« Reply #2 on: June 18, 2015, 09:51:28 AM »
Pa sta znam, recimo primer jedan dan:
Oko 9:30 meso, hleb, neka salata, jedem koliko mogu jer koliko god da jedem necu se ugojiti, onda oko 12 uzmem mleko, surutku ili tako nesto, dve tri case, oko 3 na primer 4 jaja mizda nekad pet i ponovo hleb, salata, sir itd, onda posle vezbi oko 5 uzmem na primer meso od dorucka ili opet surutku (ali mislim na pravu, kada se siri mleko), i za veceru recimo pasulj, krompir, nesto tako.
Tako otprilike izgleda jedan dan manje vise. Ne pijem i ne pusim, cisto da dodam.