EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliko smo jaki?  (Read 117302 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #10 on: January 04, 2009, 06:23:00 PM »
Why so serious?

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #11 on: January 04, 2009, 06:23:39 PM »
imam 92-95 kg kako kad..
ja radim olimpijsko dizanje
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #12 on: January 04, 2009, 06:26:21 PM »
imam 92-95 kg kako kad..
ja radim olimpijsko dizanje


jesi imao nekih problema? posto pricam s aljudima za koje znam da imaju savrsenu tehniku i opet shebu nesto,uglavnom ledja
Why so serious?

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #13 on: January 04, 2009, 06:27:19 PM »
- Zgibove sam pre par meseci mogao 13 sirokih, racunam samo kad mi brada predje sipku a mogao sam jos par polupravilnih, sa dizanjem nekih 80%... Danas tesko, raspadam se na 10-11.

- Propadanja nikad nisam radio do maksimuma jer ih uvek radim na kraju treninga, kad baldisem. Najvise sam uradio 16 a mislim da bi mogao jedno 20 komada kad bi' ih radio na pocetku treninga.

- Sklekove nisam radio 100 godina, rekord 40 pravilnih komada i tad zamalo nisam dusu ispustio.

- Bench 110, isto pre par meseci. Sad bi' mozda mogao 100 ali i to jedva.

Na cucnju* sam pre par meseci izbacio 175-180 (zavisno koliko je sipka, kazu 12.5 ili 15 a ja je racunam 10) a radio sam serije sa 150x6, dok mrtvo dizanje nikad nisam radio 1 ponavljanje, mogu isto 150x6...

*= pod uglom od 90 stepeni, ne vise. Dublje od toga bi mogao sa max. 150.
#15 Vince Carter

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #14 on: January 04, 2009, 06:30:14 PM »

jesi imao nekih problema? posto pricam s aljudima za koje znam da imaju savrsenu tehniku i opet shebu nesto,uglavnom ledja
sto se tice ledja nisam imao nikad problema. Problemi sa ledjima kdo dizaca se javljaju kod lose tehnike izvodjenja trzaja ili nabacaja..
uglavnom sam imao povrede ramena, najcesce zbog slabe pripremljenosti za ulazak u trening tj nedovoljne zagrejanosti misica..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline bcscofi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 170
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #15 on: January 04, 2009, 06:43:14 PM »
 ...pa ja mislim da se u zgibovima i propadanju ogleda prava snaga...mislim da se na taj nacin dobija misic....i smatram da je taj misic kvalitetniji od onog veceg i izdefinisanijeg od tegova u teretani..ja imam 87 kg 93 godiste i u teretani radim sa nekim srednjim kilazama daleko manje od stotke...a sklekova oko 35 do 40 45...propadanja i zgibove planiram sad kad se prolepsa vreme da pocnem da radim a do tad cu sklekove jer oni direktno uticu na ove dve vezbe....a kad udjem u formu onda cu amstrongov program 7 nedelja da odradim i da batalim teretanu na neki duzi period

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #16 on: January 04, 2009, 06:46:27 PM »
sve ima svoje prednosti a bogami i nedostatke..
sklekovima i zgibovima nikad neces postici eksplozivnost, gipkosti i sta vec.
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline bcscofi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 170
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #17 on: January 04, 2009, 06:51:16 PM »
 Kako neces...zar to nije zdravije raditi odnosno pripordnije stvaranje misica nego tegovi..pa ako ne sklekovima cime se onda stvara explozivnost?

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #18 on: January 04, 2009, 06:56:19 PM »
...pa ja mislim da se u zgibovima i propadanju ogleda prava snaga...mislim da se na taj nacin dobija misic....i smatram da je taj misic kvalitetniji od onog veceg i izdefinisanijeg od tegova u teretani..ja imam 87 kg 93 godiste i u teretani radim sa nekim srednjim kilazama daleko manje od stotke...a sklekova oko 35 do 40 45...propadanja i zgibove planiram sad kad se prolepsa vreme da pocnem da radim a do tad cu sklekove jer oni direktno uticu na ove dve vezbe....a kad udjem u formu onda cu amstrongov program 7 nedelja da odradim i da batalim teretanu na neki duzi period
:wallbash1: :wallbash1:
Malo kasnije cu da napisem lepo post, sad sam morao ovo da kazem.

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Koliko smo jaki?
« Reply #19 on: January 04, 2009, 06:57:51 PM »
da se razumijemo, sklekovi su dobri i treba ih raditi ali sta mislis kako steci skocnost ili dobiti explozivnost u ledjima i nogama..
sigurno ne sklekovima ili zgibovima nego vjezbama sa teretom..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..