EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Rast  (Read 6978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Savas

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Rast
« on: August 19, 2013, 08:38:32 PM »
Pozdrav svima, ne kazem da nisam zadovoljan svojom visinom ali hteo bi jos neki cm.Imam 18 god sad sam napunio u julu, visok sam 173 cm pa me zanima da li imam sanse da narastem jos neki cm cale mi je isto 172-3 cm majka je 168-9 cm,a buraz je narasto cak do 179-180 cm idemo i ja i buraz u teretani vec 14 meseci radimo mrtvo i cucnjeve pa me zanima da li ima veze sa rast.inace imam neki problem u donjem predelu kicme   zeza me nesto kuk stalno mi krcka kost tu kod kuka pa bih hteo da pitam da li je neko imao takav problem ili sam jos u razvoju...pozz

Offline Stavris

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Rast
« Reply #1 on: August 19, 2013, 10:05:45 PM »
Sto se tice visine to je najcesce stvar genetike...Od teretane ne mozes da porastes definitivno,ako to ocekujes a cuo sam da moze da uspori rast ako se dizu velike kilaze,mada ne znam koliko je to tacno.Mozes da porastes jos koji cm sigurno jer pubertet kod muskaraca pocinje kasnije samim tim i kasnije sazrevas.Mada napominjem da je to stvar genetike ali hvala Bogu ima izuzetaka.Uzmi igraj basket :)  Sto se tice donjeg dela ledja,ocigledno da ti je taj deo slab pa preporucujem ti da radis vezbe za donji deo ledja kako bi to ojacao(hiperextenzija)...Imao sam i ja slicnih problema.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Rast
« Reply #2 on: August 19, 2013, 10:22:21 PM »
Nije tacno to sto si cuo za kilaze i rast, gluposti, dizanje tegova ne utice na rast, tj ne usporava ga. Genetika tu ima najvecu ulogu.

Offline Savas

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Rast
« Reply #3 on: August 19, 2013, 10:50:52 PM »
hvala na informaciji,inace na mrtvom sam dizao 150 3x sad cu malo da smanjim mrtvo i cucanj jer imam problem sa donji deo ledja radi cu hiperxstenziju kako se zove vec da ojacam malo.jos sam mlad ima vremena:)

Offline Greba1996

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Rast
« Reply #4 on: November 07, 2013, 11:29:50 PM »
Ovako imam 17. godina,3. sam razred srednje skole i ima problem sa rastom.Visok sam 173 i tezak sam samo 54 kg.Svi mi kazu da sam zaostao u razvoju i to me mnogo nervira,dosta njih me zeza zbog rasta.Otac mi je visok oko 189,majka oko163 ali stariji brat ima oko182.Da li bi mogli nekako da mi pomognete ili da mi kazete sta da radim?? hvala unapred

Offline Stevdza

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Rast
« Reply #5 on: December 27, 2013, 04:58:33 PM »
Ne znam sta da ti kazem druze, genetika je cudo...