EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Extreme gubljenje kilograma  (Read 23018 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Extreme gubljenje kilograma
« on: January 26, 2010, 08:22:08 PM »
Pozdrav svima :)

Imam 31 godinu, visok sam 184cm a trenutno tezak neverovatnih 305 lbs (izrazavacu tezinu u funtama, ako nije problem, ako jeste stavljacu u zagradi i koliko je to u kilogramima). Sve je to posledica neaktivnosti, depresije itd. Ali, to je proslost a ja zelim da gledam u buducnost i vreme koje ce doneti veliku promenu po pitanju kilaze a takodje i psihe koja je itekako ugrozena ovakvim stanjem fizicke strane mog bica i tela.

Duze vreme citam forum kao gost i tek kada sam iscitao sve ono sto mi je bilo interesantni a i ono sto nije ;) resio da se registrujem i da podelim sa vama svoju situaciju u nadi da cete, kao i do sada, svojim dobronamernim savetima i nesebicnom podrskom pomoci da smrsam do tezine sa kojom ce i moje telo i moja psiha biti zadovoljni.

Trenutnih 305lbs su posledica dvonedeljne pripreme za regulisanu ishranu i jedne nedelje dijete. Pocetna tezina bila je 315lbs tako da sam, u stvari, za tri nedelje izgubio 10lbs.

Jos uvek nisam ubacio nikakvu fizicku aktivnost u opticaj posto cekam da ipak malo smanjim telesnu masu da ne bih previse opterecivao zglobove i donji deo ledja.

Moja trenutna ishrana izgleda ovako:

odmah nakon budjenja: 1 limun iscedjen na 1.5 litar vode
1. obrok : 20 grama sojinog mleha u prahu + 1 merica Dymatize Elite 12h protein
2. obrok:  omlet (5 belanaca + 2 zumanca + 200g pecuraka) + 75g crnog hleba
3. obrok : 150 grama pecenog oslica + 10g maslinovog ulja + 200g mesanog povrca + 75g crnog hleba
4. obrok: 20 grama sojinog mleha u prahu + 1 merica Dymatize Elite 12h protein
5. obrok: 100 grama pecenog oslica + 10g maslinovog ulja + 100g mesanog povrca
pred spavanje : 1 merica Optimum Nutrition Whey Proteina

Od mesa koristim oslic, belo meso, teletinu (ramstek), losos, skusu. U mesanom povrcu se nadje sargarepa, karfiol, brokoli, boranija i izuzetno krompir (u malim kolicinama a tim sto ga u poslednjem obroku potpuno izbegavam). Dnevni kalorijski unos mi varira od 2000 do 2200 Kcal. Izracunao sam da mi je BMR oko 2660 Kcal a dnevne aktivnosti skoro i da nemam posto radim posao na kome provedem sedeci i po 9h dnevno.

Nameravam da za neke 3 nedelje ukljucim i neku laganu fizicku aktivnost u pricu a da do tada mrsavim iskljucivo preko kontrole ishrane.

Kako vam izgleda moja ishrana i sta bi trebalo promeniti ili mozda obratiti paznju vise na?

Veliki pozdrav svima!!!  :) :)

 

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #1 on: January 26, 2010, 09:04:04 PM »
Pozdrav svima :)

2. obrok:  omlet (5 belanaca + 2 zumanca) + ovsene
1. obrok : 1 merica Dymatize Elite 12h protein + omega 3 kaps ili malo orasatih plodova.. bademi lesnici,orasi
3. obrok : 150 grama pecenog oslica + 10g maslinovog ulja + 200g mesanog povrca bez krompira
4. obrok: 1 merica Dymatize Elite 12h protein + omega 3 kapsule
5. obrok: 100 grama pecenog oslica + 10g maslinovog ulja + 100g mesanog povrca
pred spavanje : 1 merica Optimum Nutrition Whey Proteina + 50g ella sira
 

Mani se sojinog brasna... Nema nishta dobro da ti donese... Treba da pochnesh sa lakshom aktivnoscu odmah... Ako nishta drugo brze setnje...

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #2 on: January 26, 2010, 09:25:23 PM »
mleho je prah ili mleko (mllijeko)?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #3 on: January 26, 2010, 10:25:33 PM »
Bjez od te soje...i ne mjeshaj Uh i masti zajedno kao u 3 obroku, a opet nemam vremena sada da rachunam, ali mi se cini da je ovo malo hrane...i pred spavanje ti ne treba whey vec neki sustain release protein kao kasein...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #4 on: January 27, 2010, 02:20:20 AM »
@vexxx

nije u pitanju sojino brasno vec sojino mleko u prahu (kao mleko u prahu, razmucuje se u vodi). Inace, ne znam sta ti je sajt citirao ali ono sto je u tvom citatu nije nikako ono sto sam ja napisao  ali pretpostavljam da si meni odgovarao ;) :)

@tenssa

zbog cega ne bi trebalo da mesam UH i masti? Znam da bih pred spavanje trebalo da uzmem ono sto uzimam neki casein ili slicno ali sam probao i jako tesko mi pada na stomak nocu, da ne pricam o tome koliko je odvratan da se popije :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #5 on: January 27, 2010, 06:18:36 AM »
@vexxx

nije u pitanju sojino brasno vec sojino mleko u prahu (kao mleko u prahu, razmucuje se u vodi). Inace, ne znam sta ti je sajt citirao ali ono sto je u tvom citatu nije nikako ono sto sam ja napisao  ali pretpostavljam da si meni odgovarao ;) :)

@tenssa

zbog cega ne bi trebalo da mesam UH i masti? Znam da bih pred spavanje trebalo da uzmem ono sto uzimam neki casein ili slicno ali sam probao i jako tesko mi pada na stomak nocu, da ne pricam o tome koliko je odvratan da se popije :)

zashto soja ??

jel ti i posni sir teshko pada ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #6 on: January 27, 2010, 09:52:29 AM »
Ne treba ti nista od soje, izbjegavaj sta god da je...udri po mesu i nemash brige...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ajmo_opet

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 42
  • Gender: Male
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #7 on: January 27, 2010, 03:05:16 PM »
Sojino mleko koristim samo da bih lakse popio te proteine... Ko je ikad probao te mesavine proteina iz belanaca, caseina i statijaznam cega zna koliko je odvratno i tesko za popiti... Sojino mleko mi samo pomogne da dobijena masa ima kremastu strukturu i poboljsa ukus neverovatno...

Znaci, osim tog sojinog praha nema nekih vecih zamerki sto se ishrane tice?

Ako bi krenuo da vezbam sa tegovima, da li da radim neku varijantu kruznog treninga ili nesto drugo? Da li da uopste krecem odmah da radim u teretani sa tegovima i sa dodatnim misicima da ubrzam metabolizam i efikasnije topim masti ili da sacekam malo da mi opadne telesna masa pa onda da krenem?

Pozdrav i hvala...

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #8 on: January 27, 2010, 03:31:12 PM »
Soja sadrzi fitoestrogen, izrasce ti sisici... :wow: :wow: :wow:


Kreni odmah sa teretanom...nemas sta cekati... ;)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Extreme gubljenje kilograma
« Reply #9 on: January 27, 2010, 04:04:37 PM »
Odgovarao sam ti...Mani se soje... proteine pij sa vodom... i pochni da vezbas.