EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Auto hanibalizam  (Read 5096 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bibon

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Auto hanibalizam
« on: September 11, 2010, 09:16:48 PM »
Podzrav svima..citam ovaj forum vec neko vreme,ucim,ali nisam do sada imao nesto pametno da kazem.Treniram oko 2godine da kazem pravilno.

Imam jednu pricu koja bi mogla da sluzi kao primer drugima ako se ne daj boze nadju u istoj situaciji, a i par pitanja koja idu uz to.Lose kucam pa ce mi trebati bar sat da lepo ispisem, a naravno oprostite ako otvaram teme kakva je bila vec.Ja nisam nasao slicno pa zato,ogroman je forum.

Imam 22godine i treningom sam izasao na nekih 92kg sa oko 20% bf, visina 180cm..Nije impresivno znam,ali ima vremean. Nisam genetski debeo,naprotiv, od puberteta sam bio mrsav,ko svi uglavnom (jos mi je genetika da noge i dupe stvarno buknu,ali je kratka klavikula pa ramena bas tesko idu, ledja tu i tamo, a oba zato spadnu odmah)..Cilj mi je da guram pa dokle stignem, 110-115 uz 15%bf su neki ciljevi...natural ako moze, ako ne sta god bude moralo...

Svidelo mi se kako sam napredovao..uzimao sam iz hrane prvo oko 180gr P, 300 UH, ostalo masti,vit. min. itd, kreatin,a i whey kad ima...a polovinom Marta kada sam i imao 92kg uzimao sam iz hrane oko 210-20 gr P, 350 UH, i ovo ostalo, nazalost uglavnom bez whey-a...sve je to masa logicno,definicije ne bih dok ne izadjem na trocifren broj.

Ako nekog interesuje jelovnik mi je uglavnom bio;

0900    8-10 belanaca (2-3 cela)– testenina
1030    trening
           PWM + 8-10 belanaca (2-3 cela)- to je umesto wheya,ako ga ima onda belanca negde tokom dana dodju
1230    1 tuna i salata
1530    200gr pilece belo – pirinac
1830    200gr pilece belo – krompir
2130     1 tuna – neki UH
0030    250gr Ella sir - salata

Sta se desilo, taman kada sam ulazio u drugu fazu GVT-a desila mi se laksa saobracajna nesreca i operacija sake, koja iako nije strasna zahtevala neki period oporavka. Uz neminovan psihicki pad, ishrana mi je pala na minimum,ni za mozak da radi...dnevno 1-2 obroka, 0-30 gr P i toliko UH..to je predugo trajalo,cak i kada sam se oporavio. Odatle je tesko izvuci se a vreme leti..Izgubio sam oko 14-15kg kroz 5 meseci, kad pomislim tih dana nakon operacije kad sam video kako padam ispod 90-87-85 pomislio sam tragedija,kostur, ne smem izaci napolje, a od tada sam izgubio jos skoro 10kg...

Saka je ok vec dva meseca ali od povratka i dalje nista, neki dan sam se vratio iz teretane bez treninga jer jednostavno ne mogu da se naviknem na tezine, bole zglobovi, misica ko da nema. Cak je i sa zelucem bilo problema jer cim predjem tri normalna obroka odmah mucnine...navikla lenstina da nista ne radi..

Pitanja su u principu kako bi se vi vratili..ali evo konkretnije:

-Zadrzao bih jelovnik, i suplemente, verovatno cu ubaciti i whey bar posle treninga..a cim se vratim u normalnu vec odvajam pare za neki NO, CELL vol.,i BCAA npr..da uz kreatin(ili bez?),whey i multivitamin budu sva suplementacija. Pa misljenje o toj kombinaciji?

-Koliko brzo da vracam ishranu i da li ce to zavisiti od treninga ,znaci kad krene rad krenuce i 6 obroka?

-Predpostavljam da GVT ne dolazi u obzir odmah?

-Jedno vreme sam radio ovako... da u danima kada imam trening "kradem" proteine od dana kada nemam..Znaci kada imam trening bude 250gr P, a kada ne treniram 160gr P...cisto finansijska gimnastika..Ali nisam siguran koliko je to dobro?

I jedno pitanje koje znam da bi svi pitali na ovom mestu ali odgovor kakav god znaci u ovakvim situacijama..Prema vasem iskustvu, koliko ce mi trebati da se vratim na staro?

Eto opet kazem izvinjavam se ako su pitanja pocetnicka ili vec vidjena,ali prica moze biti za nauk idealistima poput mene koji se tako lako izbace iz koloseka na tako dug period.

Hvala svima i sve pohvale na trudu i radu foruma
"Dedication is what the weak call obsession"

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #1 on: September 11, 2010, 11:20:14 PM »
Mogu misliti kako ti je bilo dok gledas kako ti odlaze kilogrami i kako ti je sad da se vratis u staro

-Koliko brzo da vracam ishranu i da li ce to zavisiti od treninga ,znaci kad krene rad krenuce i 6 obroka?

Zavisi od treninga, s vecom potrosnjom dolazi i veci apetit, a i ako krenes da jedes vise bez treninga samo ces se gojiti. Ne znam o kakvim mucninama se radi kod tebe, ali da si skroz zdrav savetovao bih ti da se forsiras maksimalno svaki obrok, tako ce ti se prosiriti zeludac opet. Recimo zacrtas sebi u toliko i toliko jedem pa 2.5h pauza, pa opet pola sata imam da jedem maksimalno koliko mogu pojesti pa 2.5h pauza, i tako... Iz dana u dan ces moci sve vise.

-Predpostavljam da GVT ne dolazi u obzir odmah?

Nisam nikad radio gvt pa ne znam ni kakav je taj trening, ali ako kazes da te bole zglobovi i to kreni polagano i s manjim tezinama, jedna do dve vezbe za svaki misic, da predjes te upale i to. Mozda cak i kruzne treninge da radis, to ti je po jedna vezba za svaki misic i odradis sve misice u jednom treningu.

-Jedno vreme sam radio ovako... da u danima kada imam trening "kradem" proteine od dana kada nemam..Znaci kada imam trening bude 250gr P, a kada ne treniram 160gr P...cisto finansijska gimnastika..Ali nisam siguran koliko je to dobro?

nemas para za proteine a planiras tamo multivitamin, NO, itd?  :rolleyes01: dzaba ti je ovo zato sto misicu treba npr dva dana da se skroz oporavi i rebuilduje posle treninga. Ti njega povredis na treningu, pocepas mu vlakna, i on ce rasti dok god ne zaceli ta vlakna i ne izgradi se dovoljno da ga sledeci put manje povredis tim treningom. Tako da mu dan posle treninga znaci jednako kao i dan treninga, oba dana su bitna.

I jedno pitanje koje znam da bi svi pitali na ovom mestu ali odgovor kakav god znaci u ovakvim situacijama..Prema vasem iskustvu, koliko ce mi trebati da se vratim na staro?

za mesec dana ces vec biti happy videces, misicna memorija je cudo... samo nemoj da se razocaras posle prve dve nedelje, posto uz trening misici se zgusnu i spadne im obim i dobijes dojam kao da si jos manji, a ustvari to ce samo biti realan prikaz na cemu si, samo udri po treningu i ishrani i manje razmisljaj o tome i ne gledaj ogledalo... ;)

Poz...
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Bibon

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #2 on: September 12, 2010, 12:07:48 AM »
a planiras tamo multivitamin...

ambiciozan :rolleyes01:

Mogu misliti kako ti je bilo dok gledas kako ti odlaze kilogrami i kako ti je sad da se vratis u staro

ucini te prilicno tuznim

Ovo za kradju proteina je bilo ranije rezonovanje,mislio sam da manje treba posle 24h..odustao sam davno od toga..cisto sam pomenuo jer nisam pitao to nikoga..bezveze u sustini.

Za suplemente se skuplja sad ne tad...  ;)

A ovo zadnje,naravno, ne mislim ja ni da ce za dve nedelje ista biti slicno treningu

Hvala ti!
"Dedication is what the weak call obsession"

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #3 on: September 12, 2010, 11:13:11 AM »
-Zadrzao bih jelovnik, i suplemente, verovatno cu ubaciti i whey bar posle treninga..a cim se vratim u normalnu vec odvajam pare za neki NO, CELL vol.,i BCAA npr..da uz kreatin(ili bez?),whey i multivitamin budu sva suplementacija. Pa misljenje o toj kombinaciji?

-Koliko brzo da vracam ishranu i da li ce to zavisiti od treninga ,znaci kad krene rad krenuce i 6 obroka?

-Predpostavljam da GVT ne dolazi u obzir odmah?

-Jedno vreme sam radio ovako... da u danima kada imam trening "kradem" proteine od dana kada nemam..Znaci kada imam trening bude 250gr P, a kada ne treniram 160gr P...cisto finansijska gimnastika..Ali nisam siguran koliko je to dobro?

Pozdrav. Prvo bih samo spomenuo ono- " Use them or lose them."NIje nishta strasno, telo pamti i satim samim trebalo bi da vratis malo brze na staro.

Sto se tice suplemenacije uzimaj koliko mozes, ali bi ti predlozio ono puno bitnije da sredis klopu i osnovnu suplementaciju- whey, mozda neke vitamine. NO i slicne stvari nemaju smisla za pocetak.

Ishrana moze poceti odmah ili polako da se navikavas.Samo je bitno da ne treniras na leru.

GVT preskoci, Kreni obican pocetnicki trening pola tela jedan dan, drugi dan druga polovina, pauza, i onda opet gornji, pa donji deo... Posle toga malo pojacas trening i radis kruzni. Cleko telo 3x nedeljno. dan pauze izmedju. I onda dalje trazis neki split koji bi ti odgovarao. Meni licno odgovara jedna grupa dnevno.

stose tice proteina mislim da jebolje drzati fiksno 1,5 -2 konstantno nego njih varirati. Ali ako jeto tebi radilo nije problem... Samo vodi racuna o energiji - mastima i UH. U ishrani bi valjalo da imas malo vise dobrih masti...

Eto toliko... Pozdrav.

Offline Milos_Miletic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
  • "Im big because im strong" Levrone
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #4 on: September 12, 2010, 11:28:16 AM »
vexx je sve lepo rekao...Misicna memorija ce uciniti svoje tako da ne moras previse da se opterecujes
a i GVT bi te sagoreo skoro sigurno sad na pocetku...bolje mesec 2 se vrati malo u formu navikni misice pa posle opet GVT
"Unleash the beast within
I walk around with the strength of 100 men
You better run before I count to ten"

Offline Bibon

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #5 on: September 12, 2010, 12:59:34 PM »
Hvala vam ljudi

I bojao sam se da cu cuti stvari kao sto su "kruzni trening" i to al sta se mora...

Vexx samo da pitam to sa 'sredjivanje klope' jel mislis ima nesto u jelovniku sto ne valja ili mislis samo da se vratim na taj normalan jelovnik.

To za hranu i vracanje mi je i najbitnije pitanje, tj doziranje - kolko obroka i gr P (da li da se vodim mojim ranijim potrebama ili da jedem kao da prvi put krecem)..Vec je jasno da cu za mucnine,kiselinu i ostale probleme morati da stegnem zube, jer dolaze i posle najlaksih od ovih obroka...

Variranje P ko sto kazes mi je bilo kao da nista nisam radio, jer je trajalo manje od mesec dana,i to kada sam imao oko 85, zato sam i pitao kakav je rezon,da li bi se nesto menjalo na lose dalje da sam nastavio...

Masti uzimam O3,nisam to pisao...Whey i crea ce biti sada, a to ostalo tek kada vratim sve (tj 92kg na vagi jer mislim da cu ovaj put imati manje bf)

A u memoriju se uzdam stvarno.

Da li da uzmem nesto za zglobove? Znajuci se, bojim se da cuse glupo isforsirati, a vec primecujem da kad krenem vezbe rame, lakat i kuk bole i pre misica...
"Dedication is what the weak call obsession"

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #6 on: September 12, 2010, 08:13:40 PM »
I to misicna memorija je diskutabilno..kod nekog ko je opao na primer je nije trenirao jedan odredjeni period ajde i nekako..ali sta naprimer ako je telo pojelo misic jer je doslo do katabolizma..dali i tu mozemo primeniti princip misicne memorije?

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #7 on: September 13, 2010, 12:15:46 AM »
pa u cemu je razlika, katabolizam je i jedno i drugo

inace vratices misice i brze nego sto ocekujes
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #8 on: September 13, 2010, 11:48:48 AM »
ne znam...ja licno mislim je to poprilicno neistinita teorija,pogotovo sto evo sad na primer meni licno se desava da se posle dosta katabolizma vracam u trening i nista vec mesec ipo

Offline Spartak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 366
  • Gender: Male
Odg: Auto hanibalizam
« Reply #9 on: September 13, 2010, 01:53:08 PM »
ja nisam trenirao proslo ljeto mjesec ipo dana+govnjava hrana, izgubio sam tonus i malko misica, nakon mjesec dana sve se vratilo ako ne i jos sam bio bolji nego prije