EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: B3l1- Ishrana i trening  (Read 2179 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline B3l1

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
B3l1- Ishrana i trening
« on: September 08, 2011, 01:56:46 PM »
Pozdrav ljudi, iskoristicu ovaj prvi post kao i prvi topic da se ukratko predstavim.
Imam 19 godina, visok sam oko 1,91 i tezak 80/3 kilogram ( zavisi od vage,neka pokaze 80,dok druga 82-3 )
Mogu reci da pratim ovaj forum kao gost vec duze vreme,ne stalno ali povremeno i da sam se koliko toliko nacitao da mogu stvoriti neki sopstveni 'rezim' koji ce mi pomoci da ostvarim svoj cilj.

Mada postoje tu nedoumice, i to je razlog mojeg otvaranja teme da mi koliko-toliko pomognete da ih prevazidjem.


Vezbam vec par meseci,ali kada se to sve sumira aktivnog vezbanja ne ispadne vise od 2 meseca 3-4 treninga po nedelji. Sto se tice ishrane izbacio sam junk-food ( grickalice ) , beli hleb koliko-toliko, fast food ( kada ga vec jedem,trudim se da bude belo meso/batak i to bez majoneza vec salata/kecap).

Ali sada sam krenuo malo ozbiljnije da gledam na sve to,pa cu da napisem Ishranu po kojoj se hranim evo vec cetvrti dan.

Dorucak : Musli/Ovsene pahuljice umesane u jogurtu sa 0%, ili ovsene pahuljice + 3 jaja ( 2 belanca/1 celo ) i malo posnog sira.

Uzina: Malo crnog hleba + 3-4 kuvana jaja + fish oil tableta.

Rucak: Belo meso 150 grama + integralni pirinac + salata ili teletina 150 grama + integralni pirinac + salata

Uzina 2: Pred trening ( ne znam sta bi ovde uzeo, nesto ne toliko jako ali opet da mi da bar malo snage, predlog? )

Trening:

PWM. Merica proteina + dekstroza

Vecera: Ili ponovim Rucak, ili tunjevina 1 konzerva + salata.

I pred spavanje sam ispijao casein,ali posto ga vise nema ici cu u potragu za ella sirom.

Evo slika od pre 3-4 meseca i sada, racunajte da nisam vezbao celih 3-4 meseca,niti da sam se pridrzavao hrane kako bi trebalo.

(Ledja)
http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=3691193&d=1315433425

(Napred)
http://forum.bodybuilding.com/attachment.php?attachmentid=3691203&d=1315433444

Opet sam poceo sa treniranjem pre nedelju-dve, 3-4 treninga po nedelji i sad za sad radim trening koji obuhvata celo telo, tj. preuzeo sam ga sa vase stranice Gornji deo1. Donji deo1. Gornji deo2. Donji deo2.
Nameravam jos ovu nedelju,i posle da pocnem sa odvojenim treninzima..

Sa obzirom da imate moje slike, koje mi vezbe preporucujete da forsiram? I imam siroke kukove verujem da je nemoguce da se smanje jer je ipak to kost,vec da moram da forsiram gornji deo ledja i ramena, radi postizanja oblika V?

Da li bi trebalo da i dalje idem na definiciji ili na masi? I da ubacim trcanje u danima kada ne treniram, ili udaranje vrece. Udaram vrecu svakim danom kada treniram, tj. pre treninga ali sam primetio da mi oduzima vise snage pa sam izbacio,ubacim to posle treninga ako ostane vremena..
P.S
=DD

Hvala,unapred.



Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: B3l1- Ishrana i trening
« Reply #1 on: September 08, 2011, 02:58:20 PM »
Pozdrav, sto se tice ishrane morao bi ubaciti malo vise proteina zivotinjskog porekla, dakle vise mesa.150 gr ti je malo, ubaci u uzinu bar jos toliko.Da li bi trebalo da i dalje idem na definiciji ili na masi?Ovo zavisi od toga kako zelis da izgledas.Trcanje mozes da radis 2-3 puta nedeljno ujutru pre dorucka.

Offline B3l1

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: B3l1- Ishrana i trening
« Reply #2 on: September 08, 2011, 04:09:29 PM »
Pa voleo bi makar doci do 90kg, i posle se izdefinisati i ostati na 85..
Mada nisi mi odg na sva pitanja, jos neki komentar bi dobro dosao =D

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: B3l1- Ishrana i trening
« Reply #3 on: September 08, 2011, 08:43:33 PM »
Kada budes nabacio mase na gornji deo tela izgledace bolje, forsiraj lat masinu i siroke zgibove.Posle kada budes nabacio masu, pa se definisao, ako budes radio kako treba skinuces sve sa bokova pa ce to jos bolje izgledati.Dzak nemoj pre teretane jer gubis snagu.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: B3l1- Ishrana i trening
« Reply #4 on: September 09, 2011, 07:17:00 AM »
po ovome ako ides na masu bices slican kao ranije, ako se definises nece ostati nista od tebe..pokusaj da naviknes sto cistije da jedes, vezbas redovno neki duzi period i onda da pravis planove
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline B3l1

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: B3l1- Ishrana i trening
« Reply #5 on: September 09, 2011, 12:55:24 PM »
Ima li na forumu neki vec gotov jelovnik za osobe sa 80-85kg kilazom koji idu na masu..
Ne mogu da jedem po obroku 300grama mesa,ne prija mi.. ranije nisam jeo ni 100 dok sam bio na definiciji,sad sam povecao to za skoro celih 100 grama,plus imam vise obroka. Ne znam koji obrok ovde ne stima..=D
I da koliko otprilike 100 grama intergalnog pirinca ima UH? Ili 100 grama krompira? Jer kada se ide na masi treba da unosim 5-6g UH po kilogramu telesne tezine? I 2g proteina.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: B3l1- Ishrana i trening
« Reply #6 on: September 09, 2011, 09:39:01 PM »
fora je u tome sto ti jedes 300 gr mesa dnevno a to je malo i zenama koje imaju po 60 kg..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap