EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: rale-jelovnik za masu  (Read 76072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #70 on: September 14, 2009, 06:37:07 AM »
Quote
zar nije bolje koristiti samo maltodextrin?

nije
ali kao sto neko gore vec rece,o tome si prilicno mnogo vec pisalo zasto je NAJIDELANIJA kombinacija dextroze i maltodextrina te i detaljno opisano kako koji od tih secera deluje direktno na pankreas

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #71 on: September 14, 2009, 07:20:42 AM »
Laki:) ??

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #72 on: September 14, 2009, 07:37:56 AM »
pa zbog toga, da mi malo zagolica pankreas i da mi onda  insuiln bude prenosnik gradivnih materija u krv  :yes:

Pa puno se pisalo koja je uloga maltodextrina u PWM i koja je uloga dextroze, tacnije zasto je ta kombinacia dobra  :yes:
znas kako ja gledam na to  :)
kao kada bi sada neko rekao da uzmem tribulus da mi zameni testosteron  :)
i taj tribulus podigne proizvodnju testa ali da je to dovoljno da se dobije nesto novih misica,naravno da nije
tako i ovo.
kolicina insulina u telu i bude veca to stoji, ali da li je to dovoljno da nesto uradi nesto znacajnije, poput unetog insulina.inace ako je nekada 50 gr dextroze bilo dovoljno da iritira pankreas, ne kapiram sto bi sada 10 gr to uradilo..
posto se pojavljuje sve vise tekstova gde nema razlike izmedju ljudi koji uzimaju secere i samo proteine, ja sam se odlucio da te secere koristim kao nesto sto zapocinje proces oporavka i postepenu popunu glikogena

ovo je moj stav ne zelim sad da mi neko puni glavu kako jesam ili nisam u pravu, probate i vidite razliku, dex nisam stavio u bar dve godine, a rastem :)
nemoj da pravite od necega naucno fantastiku..probas , vidis i kazes da li 10 gr dextroze pravi cuda
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #73 on: September 14, 2009, 09:16:03 AM »
laki brate a ko ovde prica o cudima i popuni glikogena?
ja sam vec milion puta objasnio zasto je ova kombinacija idelana a sigurno NIGDE NISAM SPOMENUO DA JE DEXTROZA BITNA ZA RAST
dakle
problem je u tome sto gomila klinaca veruje u gluposti a da o njima nezna ni osnovne stvari a kamoli da bi shvatili osnove metabilickih procesa
to sto ti uvek mene poklopis sa tim DA JE NEKAD BILO je mnogo glupo brate iz razloga sto ni ti pre 3 godine nisi znao ovo sto sada znas i nisi primenjivao ono sto sada primnjeujes
tako i ja
ja sam nekada stavljao i 75 gr dextrose u PWM ali ja nisam kriv sto imam neposredne kontakte sa ljudima koji znaju 19 puta vise od mene i tebe skupa tj zajedno te mi ukazazese na to zasto j e ovako najidalnije a ne samo dextroze te su i oni samiu bili isti ti koji su uzimali samo dextrozu ali eto,sa experimetnima na samima sebi te u radu sa vrhunskim strucnjacima nutricionizma kojima ti ni ja nismo ni do clanka doslo se do zajednickog zakljucka
i ovo nije samo TEORETSKI rad vec je su to rezulatati ispistvnja i vajdenj i mokrace i krvi pred trenig,u toku treninga i nakone treninga te mernje tj osicliacije secera u krvnoj plazmi nakon odrejdenih doza dextroze,nakon odrejdenih doza maltoextrina ili na kraju krajeva skupa ova dva prosta secera
znaci ja ovde ne pricam o RASTU kojeg ovog klinca ocgieldno zanima samo to i samo to jel je negde procitao nesto i sam sebi stovrio sliku u glavi ne pitajuci dalje za to
dakle
dextroza iritra lucenje isnulina iz pankresa ali problem kod dextroze je taj sto ima tendenciju zadrzavanja visokog nivoa tj lucenja isnulina kroz duzi vremenski period za razliku od maltodextrina
dalje
maltodextrin za ralziku od dextroze ima snazno i jako iritiranje pankresa tj izlucivanje isnulina ali je problem sto i nakon snaznog i broz iritiranja panresa tako brzo i dolzai do pada insilina
e sada
potrebno je i jedno i drugo ali ne U TOLIKIM MERAMA pa se iz tog razloga ogrnicava unos dextroze sa nekaddasnjih 50 ili vise gr na samo 10 ili 20 ovisno od pojednica jer je to idelna kolicine te vrste secera koji ima gore navedene karaktersitike tj nece doci do DUGOTRJANOG ODRZAVNJA VISKOG NIVOA INSULINA koji nam je nepotreban u tako dugom vremeskom preiodu
dok
maltodextrin u navedenim kolicnima ce snazni i jako da iritira pankreas te odvede hranjivu matreiju u krvnu plazmu gde ce ostatk posla da obavi dextroza kao transmiter koji nam je neophodan
tvoja prica o tribulusa je tacna ali pojma nemam kakve veze ima sa pricom o secerima-iskreno.
nadam se da ce jednom svima i za svagda da bude jasno da se ne raste od SECERA vec od onoga sto UZ SECER UZIMATI a do su antikatabolici
nije greska ako se uzme i sam maltodextrin,ali JA OVDE PRICAM I IDELANOJ KOMBINACIJI koju su potvrdili vrhunski strucnjaci a nisam je izmslio JA
moja je dobra volja sto o vome u opste pricam na forumima kao i o mnogim drugim stvarima za koje nikada niko i ne bi znao da ja nisam progovrio ;) ;) ;)

toliko

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #74 on: September 14, 2009, 10:34:46 AM »
Quote
to sto ti uvek mene poklopis sa tim DA JE NEKAD BILO je mnogo glupo brate iz razloga sto ni ti pre 3 godine nisi znao ovo sto sada znas i nisi primenjivao ono sto sada primnjeujes
tako i ja
ni jednog momenta nisam pomislio na tebe niti te pomenuo..
citirao sam iso 100 jer on se vezao za tih 10 gr, kao gace za guzicu  :lol: salim se
a moje iskustvo u poslednjih godinu dana je bas onakvo kako sam gore napisao..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ISO-100

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 304
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #75 on: September 14, 2009, 11:04:31 AM »
10 gr, kao gace za guzicu  :lol: salim se

Ja nenosim gace  :lol: :lol: :lol: :lol:


Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #76 on: September 14, 2009, 02:46:57 PM »
Quote
ni jednog momenta nisam pomislio na tebe niti te pomenuo.
ma sve ok
aqli ja bar priznam da i dan danas ucim
tako i tada
meni je receno bilo 75gr i ja sam se toga drzao
nakon 2 godine,prica se promenila i meni je bilo bolje,imao sam bolje rezulatete
a imao sam i rezulatete sa onim
samo sam to hteo da kazem
covek se uci dok je ziv i umre kao budala

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #77 on: September 14, 2009, 02:55:47 PM »
pedja ,svi mi ucimo,kad postignem barijeru, sam trazim novo, ne cekam da mi neko crta.. ..sada je lakse jer ima nas vise koji se machujemo sa time, pa mozemo da razmenjujemo iskustva i miseljnja i stavove
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #78 on: September 14, 2009, 04:31:49 PM »
pedja ,svi mi ucimo,kad postignem barijeru, sam trazim novo, ne cekam da mi neko crta.. ..sada je lakse jer ima nas vise koji se machujemo sa time, pa mozemo da razmenjujemo iskustva i miseljnja i stavove

pa znam ja to
ali dzaba tebi traznje ako lutas kroz sve
lako je tebi sada reci JA CU SE SNACI
ne sumnjam da neces u moru info koje se ima
ali ja kada sam zakucao 2004 sa foromom i sa svim,nije bilo svega ovoga nego sam imao srecu sto nalteih na milosa
a npr,ti tada si bio totlano van ove price i nije te zanimalo apostulno nista po pitanju ovog sporta
znam i zbog cega ali samo kazem
tako da TRAZITI sada i TRAZITI onda je dva razlicita pojma i nemaju veze sa vezom
sada je dostupnost infomracija velika ali slazem se i sa tim da je 60% lupanje gluposti,opet treba znati sta u moru tih info da odaberes kao nesto za cega ces se drzati jer kao sto rekoh niko se nije naucen rodio i covek uci dok je ziv

Offline rale

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 175
  • Gender: Male
Odg: rale-jelovnik za masu
« Reply #79 on: September 14, 2009, 06:27:16 PM »
Moram reci da je lako sada svima onima koji su zeljni znanja i koji zele i trude se da nauce nesto kako bi  napredovali sto bolje u ovom sportu,kad ste tu Vi -Lazic i Pedja. I sreca je sto svoje znanje nesebicno dijelite svima nama,odgovarajuci na skoro sva pitanja koja vam neko postovi.