EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Daniela-Dnevnik ishrane i trening  (Read 2325 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline daniela88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« on: November 28, 2012, 09:44:17 PM »
E ovako, zovem se Daniela, imam 20godina i nova sam na ovom forumu i borim se sa viskom kilogramima.

Pa da pocnem svoju pricu, probala sam sve i svasta, i to nikada na duge staze nego cim vidim da rezultata nema, odmah menjam, i slicno (znam da ne treba tako, zato sam i ovde) radila sam gluposti, povracala na silu (bulimija), gladovala, pocela da pusim u nadi da cu smrsati, padala u depresiju itd. itd. No, to je proslo, poslednih mesec dana sam uspela nekako da se stabilizujem i vratim u normalu, i zaista zelim da krenem zdravo da se hranim na duge staze da bi to doslo do rezultata.

Cilj mi je da smrsam nekih 5-6 kg, najvise me muce butine i bokovi i malo na stomaku mada nije ništa strašno oduvek sam imala ravan stomak  :innocent:

tezina: 60kg
Visina: 168
Struk: 80
bokovi: 89
butine: 58
list: 37
biceps: 27
grudi: 85
guza: 93

Moj dan nekada pocne lepo sa casom jogurta i ovsenim i onda tek uvece uzmem salatu sa fetom, a nekad pojedem ujutru pecivo, za uzinu vocku, za rucak belo meso sa integralnom rizom i uvece opet neko pecivo.... uglavnom se tako vrti... i uglavnom posle rucka uzmem nesto slatko jer mi organizam "traži"...

Što se tiče fizičke aktivnosti, 2 puta nedeljno vežbam i to odem na trčanje ili plivanje i to mi je to...

Eto malo sam isčitavala forum i napravila sam neki svoj jelovnik, koji bih mogla da propratim, pa čisto da vidite da li to valja ili ne za početak da se očistim tih svih gluposti:

Obrok1: čaša jogurta sa 3 kašike ovsenih + malo brusnica/ili rendane jabuke/ili nekog zamrznutog voća sa cimetom
obrok2:vocka
obrok3: belo meso sa kuvanim povrcem
obrok4: 2 belanca
obrok5: ella sir sa šakom koštunjavog voća

eto to je onako neki jelovnik koji bih pokušala 2-3 nedelje da se naviknem na tu hranu, pa bi probala rotaciju UH. Šta vi mislite?

Što se tiče treninga, povećala bih cardio da idem 2x na plivanje ujutru i 3x na trčanje uveče u toku jedne nedelje + vežbice kod kuće sa malim tegićima za početak dok ne krenem u teratanu.
:)

 

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #1 on: November 28, 2012, 09:47:05 PM »
dobro dosla
nov jelovnik je siromasan ali je ok za pocetak i od ovoga ranije
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline daniela88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #2 on: November 28, 2012, 09:49:19 PM »
Hvala :)

Pa s obzirom da se ne bavim fizičkom aktivnošću, sem što idem do fakulteta i nazad u toku ovih dana kad ne odem na trčanje, mislila sam da je dovoljan, šta misliš da treba da ubacim?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #3 on: November 28, 2012, 09:54:22 PM »
proteina..nemas ih do 3ceg obroka
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline daniela88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #4 on: November 28, 2012, 09:58:10 PM »
DObro hvala, popravicu to, mogu pojesti 1-2 belanca ujutru uz ovsene, a sta mi predlazes u obroku2 da uzmem kao izvor proteina pošto sam tad na fakultetu? :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #5 on: November 28, 2012, 09:59:57 PM »
mozes da nosis jogurt, saku badema, da napravis sendvich kifla.piletina itd..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline daniela88

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #6 on: November 28, 2012, 10:09:13 PM »
e pa hocu, super :) ako mi bude još nešto trebalo, obratiću vam se, hvala!

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #7 on: November 29, 2012, 02:32:27 AM »
Nisam strucnjak za dijetu ali mislim da navecer nije bas najbolje jesti pecivo zato sto je ugljeni hidrat s visokim glikemijskim indeksom, druga stvar je cini mi se da nemas dovoljno masnoce u ishrani- sama masnoca pomaze  metabolizmu masti tj pokretanju triglicerida iz potkoznih masnih celija koji se onda pretvaraju glicerol i masne kiseline (ili tako nekako) koji onda ulaze u krvotok i koriste se kao energija.

Takodje razmisljam da mozda nemas dovoljno gvozdja u krvi (sto je cesto kod zena) a bez gvozdja stitna zlezda malo slabije funkcionise, a kad stitna zlezda sporije radi- citav metabolizam uspori pa je onda jako tesko skinuti salo. Najjeftiniji nacin da se proveri metabolizam/stitna zlezda je merenje bazalne temperature- tj drzati toplomer kraj kreveta i prva stvar kad se probudis izmeriti temperaturu- ako je uvek niza onda znaci da je metabolizam spor- a ako je poprilicno spor onda ce i tokom dana temperatura biti ispod proseka.


Offline Alexandra 92

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Female
Odg: Daniela-Dnevnik ishrane i trening
« Reply #8 on: April 27, 2013, 01:23:10 PM »
Pa da u pravu je za gvozdje....Mi zene smo na korak od anemije za razliku od muskaraca....Mozes da ubacis spanac,koprivu,bar caj od nje,lako se pravi.... :)
-Nije vazno koliko jak udarac mozes da podneses, vec je vazno koliko udaraca mozes da primis a da ostanes na nogama i nastavis dalje!!!!