EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Savjet i pomoć  (Read 2791 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boris_Ko

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Savjet i pomoć
« on: September 05, 2012, 11:50:02 AM »
Pozdrav svima,

u moru sajtova o teretanama, treninzima, mršanju, bildovanju, naišao sam i na Vaš, odmah se vidi, fenomenalan forum, pa sam odlučio da se javim, jer vidim da ima članova koji su izuzetno upućeni uovu tematiku. :)

Znam da postoji google na kojem se mogu o svemu informisati, ali potrebno je uložiti mnogo vremena,a i savjeti su opšti, a pošto sam čvrsto odučio da narednih godinu dana maximalno poradim na sebi – kada je fizička aktivnost u pitanju, zamoliću vas za konkretne savjete I   pomoć.

Imam 23 godine, visine 193 cm, 96 kg.  Nekada sam treninrao 3x dnevno u teretani, međutim to nije bilo nekog velikog inteziteta, i, razumije se, nije donijelo nekog većeg rezultata.

Šta konkretno želim I u čemu je problem ? Imam nesrazmjeno mnogo sala na stomaku i oko struka. To baš izgleda čudno, s obzirom da su mi drugi djelovi tijela potpuno ok (noge normalne- mršave, grudni koš – takođe ravan, bez sala i sl), i jako mi smeta.

Volio bih da to skinem, da dobijem definiciju I mišića – eto tek toliko da sve to dobije jedan fini, skladan oblik.

Dakle, u principu sam početnik u svemu ovome – molio bih Vas za savjet – kako da počnem i šta konkretno da radim?

Unaprijed sam zahvalan na odgovoru.

Puno pozz i srećno 

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Savjet i pomoć
« Reply #1 on: September 05, 2012, 12:07:50 PM »
Poz, moj savet - skini nekoliko kg sala dok ne budes koliko toliko zadovoljan i onda kreni da radis na dobijanju misica.

Pogledaj u podforumu Ishrana zadnjih par tema, bave se bas tvojim problemom, pisao sam tamo uglavnom sve sto treba da znas. Procitaj ih pa sklopi neki plan pa se javi opet.

Offline Boris_Ko

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Savjet i pomoć
« Reply #2 on: September 05, 2012, 12:45:56 PM »
Hvala na savjetu. Da li to podrazumijeva da ne radim u teretani - ništa drugo sem cardio treninga, dok se salo ne skine, ili da paralelno radim i na spravama?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Savjet i pomoć
« Reply #3 on: September 05, 2012, 01:00:32 PM »
Hvala na savjetu. Da li to podrazumijeva da ne radim u teretani - ništa drugo sem cardio treninga, dok se salo ne skine, ili da paralelno radim i na spravama?


Obavezno i sa tegovima, to je i bitnije nego kardio.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Savjet i pomoć
« Reply #4 on: September 05, 2012, 01:01:01 PM »
Naravno da trebas raditi na spravama...i da sredis ishranu...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.